Chrupki kukurydziane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Chrupki kukurydziane

Post autor: Gadom »

Mam do was pytanie, bo niedługo będzie jak mam szczury 2 miesiąc i dzień w dzień dostają po śniadanku po chrupku kukurydzianym, pytałem dziewczyny od której brałem szczury czy można codziennie im dać, ona mówi ze tak . W sumie w chrupkach kukurydzianych oprócz białka,węglowodanów, jakiegoś tam tłuszczu nic nie ma, ale tak zwątpiłem czy nagle nie przesadzę albo za bardzo im nie zaszkodzę tym ze ciągle dostają?
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Chrupki kukurydziane

Post autor: Newbie »

zdaje się że po płatkach kukurydzianych mogą dostać wzdęć... w przypadku szczurków jest to bolesne. Nawet jeżeli coś przekręciłam to i tak bym im codziennie nie dawała, może raz na jakiś czas tylko, a ludzie różne durnoty mówią niestety
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chrupki kukurydziane

Post autor: Kluska123 »

Moje ogony szaleją za płatkami kukurydzianymi, zawsze im małą garstkę dodaję do suchej karmy, nie mają problemów z brzuszkiem, zero wzdęć, rzadkiej kupki, wszystko w normie :) Myślę, że można dawać, ale w rozsądnych porcjach, obserwuj ogonki po tym, jak zjedzą płatki, każdy szczurek ma inny układ pokarmowy :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chrupki kukurydziane

Post autor: klauduska »

nie wiem co za "durnotę" Paulina uważasz, ale moje rok prawie dostają płatki [nie codzinnie, ale często, bo ja je jem na śniadanie] i nic żadnemu nigdy nie było..
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chrupki kukurydziane

Post autor: mikanek »

takie śniadaniowe można jak najbardziej, moje uwielbiają raz na jakiś czas mueslii :D
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Chrupki kukurydziane

Post autor: Newbie »

klaudia może nie przekręcaj znowu moich słów? i czytaj ze zrozumieniem, napisałam na początku "ZDaje się" a co do "durnot" miałam na myśli właścicieli opowiadających jak to ich szczurom smakuje pasztet i że dobrze jest im go dawać. nie bądź taka przewrażliwiona na swoim punkcie i przestań się czepiać każdego po kolei
Obrazek
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Chrupki kukurydziane

Post autor: Gadom »

Ej no spokojnie spokojnie ;) Ja tylko chciałem wiedzieć czy nie przesadzam i przez to mogę nie zaszkodzić a wy tu już się kłócicie no nie ładnie :P
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: Chrupki kukurydziane

Post autor: olka_p »

chrupki kukurydziane bardziej kojarzą mi się z popularnymi Flipsami (czy jak to tam się te chrupki w wielkich paczkach z królikiem nazywały), a nie płatkami kukurydzianymi. ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Chrupki kukurydziane

Post autor: Paul_Julian »

Po płatkach mogą dostać wzdęcia ( miałem taki prazypadek) , tak samo mogą sie zadławić suchym chlebem albo z powodu lapczywości ( tez miałem).
Nic im nie będzie jak raz dostaną płatki czy chrupki. Jest to zdrowsze niż pasztet (bez porównania w ogóle) i pewnie tak samo zdrowe jak chlebkowa chrupka w karmie :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chrupki kukurydziane

Post autor: Hanka&Medyk »

Paul_Julian pisze:Jest to zdrowsze niż pasztet (bez porównania w ogóle)
Nawet domowej roboty? :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chrupki kukurydziane

Post autor: Kluska123 »

Domowej roboty, ale bez przypraw chyba, wtedy mi się wydaje, że można dawać :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: Chrupki kukurydziane

Post autor: albireo »

Dla moich szczurów nie ma chyba większego przysmaku niż chrupka kukurydziana (może oprócz kaszy gryczanej i gotowanej marchewki z rosołu,i gotowanej na parze ryby :))
Xerio
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 09, 2011 2:05 pm

Re: Chrupki kukurydziane

Post autor: Xerio »

a mój szczur nie lubi chrupków kukurydzianych lecz lubi sucharki które ja robie a nie barwniki jakieś ze sklepu lubi też herbatniki ale mu tak często nie daje ryby im jeszcze nie dawałem ale chyba polubią
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”