Karma nie lubiana

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Karma nie lubiana

Post autor: piotrekmr »

Witam!
Ostatni gdzieś 2 tygodnie temu kupiłem karmę dla szczurków : ,,Rat Naturę"" firmy Versele-laga za ok. 15 zł myślałem że szczurki będą ja wcinać no bo troszkę kosztowało i myślałem że jest dość dobra a tu zaskoczenie ... dałem i w miseczkę troszkę karmy i na następny dzień ledwo co ubyło. Wydaje mi się że moje szczurki nie lubą tej karmy przedtem dostawały jakaś mieszankę którą robił Pan w zoologicznym ale ona była taka bardzo kolorowa= barwniki i wolałem coś lepszego teraz nie wiem czy wrócić do tamtej karmy czy może mieszać te 2 karmy ze sobą . Boje się ze moje ,,wybredne damy"" :P troszkę głodują co robić?? Po dobo szczur nie jest taki głupi aby umrzeć z głodu??
P.S może tamta karma jest tak kaloryczna że szczurki zjadają jej bardzo mało ?? ???
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karma nie lubiana

Post autor: noovaa »

Szczur nie zagłodzi się na śmierć.

Będą głodne to nauczą się jeść porządne jedzenie ... Dzieci też wolą hamburgery.

Szczurki dostawały niezdrowe jedzenie pełne barwników, aromatów i dodatków smakowych ... są przekonane, że jak nie zjedzą tego co mają, to znów dostaną tamto, co pachniało ładniej ... muszą zobaczyć że nie mają wyboru, że albo jedzą co dostały, albo nie jedzą w ogóle ... jak poczują głód, zaczną jeść to, co jest bez wybrzydzania.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karma nie lubiana

Post autor: smeg »

Co do Rat Nature, to moje nie chciały jeść wielu suszonych chrupek z niej nawet, jak trzymałam je całą dobę bez innego jedzenia - więcej nie próbowałam :P Oczywiście nie wyrzuciłam karmy, ale musiałam wyrzucać za każdym razem jakieś pół miski niezjedzonych składników. Wybrzydzają też na XtraVital, ale tu już po jakimś czasie zaczynają z bólem zjadać prawie wszystko. Obie te karmy są bardzo dobre, zresztą nie po to tyle pieniędzy wydajemy, żeby szczur kręcił nosem ;) Jednak karm polecanych jest więcej, możesz następnym razem spróbować z inną firmą, aż trafisz na zdrową i smaczną. Tima Rattima taka jest, jednak można ją kupić tylko przez internet :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karma nie lubiana

Post autor: mini »

noovaa, co innego kiedy szczury przetrzymane na głodzie zjadają karmę, a co innego kiedy ją roznoszą po klatce i zasikują, wtedy takia taktyka mija się z celem.
Tak było u mnie z Rat Nature i Rat&Mouse PRO.
Dobrze jest mimo wszystko próbować różnych karm i trafić na taką, która jest zjadana z apetytem. Bo przecież nikt nie lubi być zmuszany do jedzenia czegoś co mu sepcjalnie nie smakuje.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Karma nie lubiana

Post autor: piotrekmr »

Dzięki za odpowiedzi postaram się na razie ,,wmusić"" tą karmę a potem poeksperymentuje z jakąś inną firmą może trafię na jakąś smakowitą ale zdrową ;D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karma nie lubiana

Post autor: Paul_Julian »

Moje lubią Rat Nature :) Poczytaj o karmach Polecanych i po prostu popróbuj. Warto raz na jakiś czas zmienić karmę na jakąs inną dobrą, jak poprzednia sie znudzi. Po jakimś czasie można wrócić do tej poprzedniej i tamta znów będzie "nowa".
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”