[Poznań] Przygarnę dziewuszkę lub wykastrowanego samczyka

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

yadire
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 07, 2008 12:18 pm

[Poznań] Przygarnę dziewuszkę lub wykastrowanego samczyka

Post autor: yadire »

Po wielu przebojach nareszcie udało mi się zdobyć większą klatkę. Obecnie mamy z moim chłopakiem klatkę o wymiarach 50/30/70 cm. Jest to klatka po papudze, z głęboką kuwetą, huśtaweczką i planami, by w jak najbliższej przyszłości zrobić z niej szczury raik.
Wszystko to dla naszej małej - pięciomiesięcznej Gali. Gala jest stworzonkiem nieśmiałym i zamkniętym w sobie, możliwe, że stało się tak dlatego, że nie ma żadnego szczurzego przyjaciel/szczurzej przyjaciółki. Skoro mamy już miejsce, chcemy zaadoptować jakiegoś ogonka, z kŧórym mogliby razem spędzać czas, gdy my jesteśmy poza domem.
Niestety nie mam aktualnego galowego zdjęcia (nie wiem nawet, czy mam jakiekolwiek po ostatnich przejściach z komputerem, jednak jeśli jest ktoś, kto chciałby oddać swojego malucha w dobre ręce, to jak najbardziej zapraszamy do wizyty. Przeciwko odwiedzinom też nie mamy nic przeciwko :)
Kontakt: priv, mejl (yadire@gmail.com), gg (6563031) lub facebook (www.facebook.com/gierszewska).
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Poznań] Przygarnę dziewuszkę lub wykastrowanego samczyk

Post autor: szczurzyca. »

ten temat powinien być w zaadoptuje.kupie ;) http://szczury.org/viewforum.php?f=164 juz zgłosiłam.
odpowiedz na podstawowe pytania adopcyjne:
1. Czy masz już szczury?
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary.
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków?
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście.
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
9. Jak będą wyglądały wybiegi?
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną?
11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun?
ja mam na dt teraz labiki, bardzo młode samiczki ;) i będę niedługo miała samiczki z tego wątku, ale będą do adopcji dopiero jak się przekonam, że nie są zaciążone http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=33608
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [Poznań] Przygarnę dziewuszkę lub wykastrowanego samczyk

Post autor: marts »

Po wielu przebojach nareszcie udało mi się zdobyć większą klatkę. Obecnie mamy z moim chłopakiem klatkę o wymiarach 50/30/70 cm. Jest to klatka po papudze, z głęboką kuwetą, huśtaweczką i planami, by w jak najbliższej przyszłości zrobić z niej szczury raik.
Większą? Jak napisałaś jest po papudze, czyli nie dla szczurków, no i 30cm to zdecydowanie za mało...
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Poznań] Przygarnę dziewuszkę lub wykastrowanego samczyk

Post autor: Paul_Julian »

Klatka byłaby ok, gdyby miała chociaz 40 cm, bo "nadrabia" innymi wymiarami na 2 ogonki. 30cm to za mało. Może udało by sie ją sprzedac i kupić na allegro inną ?
Tu jest bazarek klatkowy http://szczury.org/viewforum.php?f=5 , zobacz w temat 'wyszperane na allegro", czasem można znaleść coś fajnego.
A tu http://szczury.org/viewforum.php?f=18 dział o klatkach , ściółce itd.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
yadire
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 07, 2008 12:18 pm

Re: [Poznań] Przygarnę dziewuszkę lub wykastrowanego samczyk

Post autor: yadire »

Nie mogłam znaleźć miarki, dzisiaj już sprawdziłam dokładniej. WYmiary to: długość - 70 cm, szerokość - 40 cm, wysokość - 70 cm. Klatka ma co prawda zaokrąglenie na suficie, ale pod każdym innym względem jak najbardziej się nadaje, zwłaszcza, że pracujemy właścnie nad zamonotowaniem pięterek. Uważam, że zdecydowanie się nadaje.
Z chęcią odpowiem na pozostałe pytania, ponieważ nie wiedziałam, co powinnam była napisać.

1. Czy masz już szczury?
Tak, mam już szczura, dziewuszkę, nazywa się Gala i ma 5 miesięcy. Jest to mój trzeci sczur (poprzednie - Marcelina zmarła zanim skonczyła rok, Bazyla spędziła ze mną półtora roku, po przeprowadzce do innego miasta została z moją poprzednią współlokatorką, przez pół roku opiekowałam się też Wiesławem, szczurem mojego przyjaciela, którego wyrzucono, szczura, nie przyjaciela, z akademika).
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary.
Posiadam, klatkę po papudze, w której montujemy właśnie półeczki i inne takie.
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić?
Odkąd mieszkam w Poznaniu nie byłam jeszcze z Galą u weterynarza, ale ojciec mojego przyjaciela zajmuje się właśnie małymi zwierzątkami i w razie czego mogę z pewnością na niego liczyć.
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
Dieta Gali opiera się głównie na warzywach i owocach, bardzo lubi papryką i kalarepę, toleruje banany, czasem gotuję jej jajko na twardo (jajka cała nasz trójka je tylko z gospodarstwa moich rodziców), latem dawałam jej również rosnące przy domu moich rodziców zielonki, teraz niestety zmuszona jestem do podawania suszonek i mrożonek. Dajemy jej też różne rodzaje orzechów i nasion, bardzo rzadko jogurt naturalny, częściej gęste, przecierowe soki. Jesteśmy wege i tak samo traktujemy naszą małą. Czasem dorzucamy jej trochę psich chrupek, za którymi przepada, a mają w sobie sporo białka.
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
Nie.
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków?
Oczywiście, regularnie, razem ze zdjęciami.
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście.
Czasem zagląda do nas znajoma z psem, Gala jest wówczas zamknięta, poza tym Sznupa i tak udaje, że jej nie widzi.
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
Mój chłopak pochodzi z Poznania i ma tu sporą rodzinę, która również kocha zwierzaki i w razie dłuższego wyjazdu z pewnością zaopiekowaliby się małymi. Jeśli byłaby możliwość, chętnie zabrałabym je ze sobą (np. w domu moich rodziców, w małej wiosce na Kaszubach, jest klatka, Gala może tam zresztą cały dzień spokojnie biegać po domu).
9. Jak będą wyglądały wybiegi?
Gala nie lubi wybiegów, czym mnie bardzo zaskakuje. Jeśli jest u moich rodziców, najchętniej chowa się w ciemnym kącie lub w klatce. W moim mieszkaniu puszczam ją dość rzadko, bo na razie jest tu zbyt wiele zakamarków zza których trudno byłoby ją wyciągnąć, ale w ciągu tygodnia-dwóch robimy małe przemeblowanie. Ale gdyby szczur, który trafiłby pod moją opiekę, chciał biegać, nie byłoby problemu, żeby puścić go/ją raz dziennie na dłużej (po przemeblowaniu).
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną?
Oczywiście.
11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun?
Mam 23 lata i z chęcią podpiszę.
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [Poznań] Przygarnę dziewuszkę lub wykastrowanego samczyk

Post autor: carrie17 »

yadire pisze:4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
Dieta Gali opiera się głównie na warzywach i owocach, bardzo lubi papryką i kalarepę, toleruje banany, czasem gotuję jej jajko na twardo (jajka cała nasz trójka je tylko z gospodarstwa moich rodziców), latem dawałam jej również rosnące przy domu moich rodziców zielonki, teraz niestety zmuszona jestem do podawania suszonek i mrożonek. Dajemy jej też różne rodzaje orzechów i nasion, bardzo rzadko jogurt naturalny, częściej gęste, przecierowe soki. Jesteśmy wege i tak samo traktujemy naszą małą. Czasem dorzucamy jej trochę psich chrupek, za którymi przepada, a mają w sobie sporo białka.
Oprócz tego co podajesz szczurek powinien mieć cały czas w miseczce suchy pokarm (jest cały dział o karmieniu, polecane karmy to m.in.: tima rattima, jr farm pokarm lub uczta dla szczura, vitakraft) :)
yadire
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 07, 2008 12:18 pm

Re: [Poznań] Przygarnę dziewuszkę lub wykastrowanego samczyk

Post autor: yadire »

Oczywiście, Gala zawsze ma w miseczce mieszankę. Niestety, nie pamiętam teraz nazwy tej mieszanki, ponieważ kupuję ją na wagę. Wiem, że jest warzywno-owocowa. Plus ziarenka.
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Poznań] Przygarnę dziewuszkę lub wykastrowanego samczyk

Post autor: szczurzyca. »

yadire pisze:Oczywiście, Gala zawsze ma w miseczce mieszankę. Niestety, nie pamiętam teraz nazwy tej mieszanki, ponieważ kupuję ją na wagę. Wiem, że jest warzywno-owocowa. Plus ziarenka.
taka karma nie jest odpowiednia :) kup najlepiej te, które napisała osoba przede mną ;)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
yadire
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 07, 2008 12:18 pm

Re: [Poznań] Przygarnę dziewuszkę lub wykastrowanego samczyk

Post autor: yadire »

Zrobię to. Przez długi czas kupowałam karmę w zaprzyjaźnionym sklepie, którego właścicielami byli hodowcy szczurków i zawsze bardziej ufałam tamtej mieszance... Niestey, po wyprowadzce z Torunia nie udało mi się znaleźć nikogo podobnego. Ale dzięki ;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”