nasz gromadka:)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

nasz gromadka:)

Post autor: figoifagot »

Czas najwyższy przedstawić naszych podopiecznych, a więc od początku, a właściwie od końca:

FIGO vel synuś
Obrazek Obrazek

Figo dołączył do nas wraz ze swoim bratem Fagotem w lipcu tego roku. Wtedy też zaczęła się nasza przygoda z ogonkami, kompletnie zieloni, nie wiedzieliśmy o szczurkach nic a nic, ale dzięki forum wszelkie braki starliśmy się uzupełnić :)
Zostały zabrane od naszej koleżanki, której przytrafiła się niechciana wpadka, z całego miotu przeżyli niestety tylko oni.
Figo na początku był najbardziej płochliwy, wystraszony, nieufny. Dziś to najodważniejszy i najbardziej przytulaśny członek stada stąd pseudonim "synuś" :) Zawsze przybiega na zawołanie, a gdy siedzimy zbyt blisko siebie, po prostu się wpycha pomiędzy nas, taka mała przyzwoitka :D Jego głównym zajęciem jest ganianie i znęcanie się nad 2x większym kolegą Martim, a kiedy Marti traci już resztki cierpliwości i spuszcza mu łomot, ten idzie za telewizor i sobie popłakuje :) ale tylko chwilkę, potem wszystko zaczyna się od nowa... No i oczywiście podpijanie nam kawy. Nie pozwalamy, ale czasem się siorpnąć udaje. Kiedyś wystarczyło pstryknąć palcem, potem trzeba było krzyczeć, teraz nawet dźgany palcem w bok nie chce puścić kubka :-\

FAGOT vel zgryzor
Obrazek Obrazek

Brat Figo, na początku był z niego straszny kozak, dopóki nie został schłostany przez Tytusa. Lubi podgryzać palce, raz spróbowałam dać mu jogurt na palcu i teraz jestem już nauczona jak podawać jogurt lub produkty o podobnej konsystencji. Obecnie Fagot jest bardzo bojaźliwy w stosunku Tytusa i Martiego, krzyczy już na sam widok jednego lub drugiego, chociaż do Martiego zaczyna się przyzwyczajać. Jego ulubionym zajęciem jest wchodzenie pod kołdrę i spędzanie większości czasu na wędrówkach po łóżku pod kołderką oraz wchodzenie do klatki dokładnie wtedy, kiedy ją akurat sprzątamy O0

MARTI vel gruby

Obrazek Obrazek

Marti wraz z bratem Tytusem dołączyli do nas październiku tego roku, adoptowani od użytkownika xXFernIXx. Na początku spięci i jakby pozbawieni kontaktu z otaczającym ich światem, człowiek mógłby dla nich nie istnieć. Spędzali większość czasu pod łóżkiem. Teraz Marti jest bardzo kontaktowy, wita mnie, kiedy przychodzę, ale to chyba dlatego, że wie o tym, że skoro już jestem to będzie jakiś dropsik, biszkopcik lub coś smacznego. Za jedzenie odda życia ;D (co widać na załączonych zdjęciach). Jest najbardziej neutralny z całej czwórki, nie szuka zaczepki, jest cierpliwy dla Figo (do czasu oczywiście) i kiedy zajdzie potrzeba broni go przed Tytusem. To taki prawdziwy sprawiedliwy brat wszystkich, można na nim polegać. Ulubionym zajęciem Martiego jest (zaraz po jedzeniu) gryzienie kabli, desek, biurka, ściany etc. (krzyż pański).

TYTUS vel mankiet
Obrazek Obrazek
Właściwie powinien nazywać się Dennis Rozrabiaka bądź Kuba Rozpruwacz :-\ Największy zawadiaka, postrach maluchów, w bliskiej perspektywie kastrat. Znęca się nad Figo i Fagotem, ciężki przypadek. Płochliwy wobec człowieka, ale czasem przychodzi na kolana. Mam jednak wrażenie, że nie przepada ani za ludźmi ani za swoimi towarzyszami, ale nie tracę nadziei, że kiedyś będzie lepiej. Tytus zajmuje się głównie ganianiem maluchów po pokoju i uciekaniem przed ręką swojego pańcia.

I parę fotek "wspólnych":
Obrazek Obrazek
Obrazek

To jeszcze nie koniec :)

ALF
Obrazek

Alf jest z nami już 4 lata, błąkał się na wsi pod Wieliczką, poinformowały mnie o tym koleżanki z Amicusa, które twierdziły, że jest to mała suczka, której mogłabym dać tymczas. Trzy miesiące wcześniej musiałam uśpić mojego pierwszego 17-letniego psa i jak wiele osób w podobnej sytuacji powiedziałam sobie, że nigdy więcej nie będę mieć psa. Zgodziłam się jednak na małą suczkę i tymczas (mieszkałam wtedy w wynajmowanym mieszkaniu i tylko takie rozwiązanie wchodziło w rachubę). Kiedy pojechaliśmy po małą suczkę, okazało się, że to co zobaczyłem to ten wielkolud na zdjęciu, który nie był ani mały ani tym bardziej nie był suczką :o No ale obiecałam. Wiedziałam, jak się to skończy, u mnie niestety nie funkcjonuje coś takiego jak DT, już wtedy wiedziałam że Alf zostanie na zawsze. I tak się też stało. Na początku było ciężko, bo nawet nie potrafił chodzić na smyczy. Dziś jest aniołem i stróżem. To dobry chłopak, towarzyski, bezkonfliktowy, wierny. Synuś mój :)

FELA
Obrazek
Fela to zołza. Chyba ma to po mnie ;D Wiem, wiem, na zdjęciu tego nie widać, ale wierzcie mi na słowo :) Znalazł ją Alf, kiedy jechaliśmy na obóz "Pracowite wakacje z psem". Po drodze pod Łomżą zatrzymaliśmy się w lesie na siku. I tam w przydrożnym rowie ją sobie znalazł, skóra i kości. Musieliśmy ją zabrać ze sobą, bo nie miała szans. No i została. Alf co prawda potem żałował, bo nie odzywał się do mnie przez 2 tygodnie, ale dziś są nierozłączni. Ona jest wpatrzona w niego jak w obrazek, oczywiście całkowicie go zdominowała, ale Alf pogodził się z losem. Niestety Fela nie przejęła żadnych cech od swojego wybawcy. W domu owszem przytulanka, spokojniutka, grzeczniutka. Na spacerach wcielony diabeł, ale taki to już urok kobiety :)

A tu razem uśmiechnięci i zadowoleni:
Obrazek

To chyba wszystko w dużym skrócie :) Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam :P
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Andzka
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 6:03 am

Re: nasz gromadka:)

Post autor: Andzka »

Śliczne zwierzaczki. Na pierwszy rzut oka najbardziej polubiłam Figusia. Wymiziaj zwierzaki ode mnie. ^^
Ze mną: Minnie, Pestka II, Pysia
Za TM: Pestka, Cleo, Zuza, Miki [*]
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: nasz gromadka:)

Post autor: figoifagot »

Dziękujemy :) Bo Figuś to taka przylepka chwytająca za serce ;) I odwzajemniamy mizianki :)
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: nasz gromadka:)

Post autor: ol. »

przesympatyczne te Twoje stwory - kapturzasty Figo i jego zezik, agutowa furzasta kula
http://imageshack.us/photo/my-images/202/fagotm.jpg/ - "zgryzak" ? że niby ta gwiazdeczka ::)
http://imageshack.us/photo/my-images/821/marti2.jpg/ takich uszu jeszcze nie widziałam ! to nawet nie dumbo to nowa odmiana - wstążecznik ;D
Fela, potomkini pustynnych fenków, Alf - to ... Alf - oczywiście :)

super stadko, nie można też zębów nie wyszczerzyć do ostatniego zdjęcia ;D
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: nasz gromadka:)

Post autor: figoifagot »

ol. pisze:... nie można też zębów nie wyszczerzyć do ostatniego zdjęcia ;D
To zdjęcie jest właśnie na poprawę humoru, kiedy jest źle wystarczy, że spojrzę na to zdjęcie i od razu jest lepiej.
Fagot to zgryzor, bo nas podgryza i to w taki wredny sposób, że niby przychodzi na głaski, po czym odsłania sobie sweterek przy kości ogonowej i ciach ząbkami w plecy ;D Na początku gryzł nas tylko po stopach, co jeszcze było do wytrzymania, ale teraz wynajduje takie punkty, gdzie skóra jest najcieńsza i sobie nas próbuje :-\
Uszy Martiego są rzeczywiście słabo definiowalne, ale odmiana, którą zaproponowałaś to strzał w 10 :)
A Alfa skojarzyłaś z Alfem z planety Melmac? Już rzadko kto pamięta Alfa, często dzieci pytają mnie, dlaczego mój pies się tak nazywa, ale odpowiedź i tak im nic nie mówi, mimo, że teraz - o ile dobrze pamiętam - jest gdzieś emitowany.
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
szop
Posty: 120
Rejestracja: sob paź 29, 2011 4:03 pm

Re: nasz gromadka:)

Post autor: szop »

super szczurki, a Marti wymiata
ze mną: Lilo i Sophie

zapraszam wszystkich:
Szczury Szopa - http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33688
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: nasz gromadka:)

Post autor: paczekpaczek »

ale słodkie! a do ostatniego zdjęcia - istotnie - nie sposób nie wysuszyć zębów :-D
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: nasz gromadka:)

Post autor: figoifagot »

dziękujemy :) w imieniu pycholków, niedługo wstawię nowe zdjęcia mordek :)
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
majaa
Posty: 42
Rejestracja: pt sty 21, 2011 7:16 pm

Re: nasz gromadka:)

Post autor: majaa »

O kurcze ale stadko i to całkiem blisko nas.Dzięki za zaproszenie.
E-mail już wysłany może fotki się spodobają.Miziaczki dla wszystkich a Alf CUDO mieliśmy kiedyś Misię prawie taki sam pyszczek i wygląd e...... już za TM.
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: nasz gromadka:)

Post autor: figoifagot »

Ewo, to Ty :D :D :D, miło mi Cię poznać, mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na żywo i poznamy nasze gromadki:) Dziękuję Wam jeszcze raz za wsparcie i lecę na pocztę (wirtualną)
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: nasz gromadka:)

Post autor: ol. »

figoifagot pisze:A Alfa skojarzyłaś z Alfem z planety Melmac?
nie ma drugiego takiego kudłacza :D
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: nasz gromadka:)

Post autor: zocha »

Stadko masz cudne i fajnie o nich piszesz :)

http://imageshack.us/photo/my-images/64/felal.jpg/ te uszy ::) wygląda cudnie :)
no i razem http://imageshack.us/photo/my-images/27/alfifela.jpg/ ^-^ świetne zdjęcie, dopiero na tym zdjęciu widać jaki Alf jest duży lub Fela mała ;)
http://imageshack.us/photo/my-images/39/fagot2.jpg/ co za oczka, takie niewiniątko :)

Piękne stadko, wymiziaj i wygłaszcz ode mnie gromadkę :-*
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: nasz gromadka:)

Post autor: figoifagot »

Zocha, dziękuję za miłe słowa :) Z tymi uszami u Feli już od początku było coś nie tak, rosły dużo szybciej niż cała reszta, a gdy cała reszta przestała rosnąć, uszy rosły dalej ;) Ja naprawdę jej nie wieszałam za uszy spinaczami do bielizny ;D
A Alf jest duży, zawsze był, czasem myślę o tym, jak mógł wyglądać jako szczeniak, ale chyba też był duży ::)
A ogonki są kochane, ale smutną mam wieść, bo wczoraj odkryliśmy u Tytusa guza na brzuszku i cała się trzęsę jaka będzie jutrzejsza diagnoza weta :(
A na koniec kilka fotek, żeby nie było aż tak smutno:

Tu nie muszę przedstawiać: (po całej nocy przeganianej po pokoju odpoczynek się należy :) )
Obrazek

Ej, chowamy się czy nie?
Obrazek

Te kolby to zdecydowanie za małe kupujecie
Obrazek

A myślałem, że tu mnie z tym aparatem nie dopadnie
Obrazek

Spadamy!
Obrazek

Dobranoc wszystkim :)
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: nasz gromadka:)

Post autor: figoifagot »

Jest już diagnoza :( Przepuklina pępkowa, jutro operacja :(
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
majaa
Posty: 42
Rejestracja: pt sty 21, 2011 7:16 pm

Re: nasz gromadka:)

Post autor: majaa »

PW wysłane!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”