Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Ornella
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 31, 2011 11:49 am

Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: Ornella »

Witam :)

Zaadoptuję lub Kupię samiczkę lub samca (bez różnicy). Młodego! (do 2 miesięcy) I niestety, tylko JEDNEGO. Ponieważ wkrótce dostanę jeszcze jednego małego ogonka od cioci. Nie chcę aby był sam, dlatego próbuję zorganizować mu towarzystwo, ale jestem w stanie trzymać tylko dwa szczurki, ponieważ moja klatka więcej nie pomieści :(

PILNE !!! :)
"Wygrywa nie ten, który urodził się zwycięzcą ale ten, kto nigdy nie zwątpił, że może nim być."
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: Kameliowa »

Ale jakto płec obojętna?? Skoro ciotka ma ci zalatwic szczurka (o i tak jest kiepskim pomysłem, bo pewnie kupi go w zoologicznym), to MUSISZ znac płeć. W przeciwnym wypadku, jeśli małe będę różnej płci, to będziesz miec stado szczurków w domu i kolejny niepotrzebny miot.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Ornella
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 31, 2011 11:49 am

Re: Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: Ornella »

Po prostu "Obojętna" :D Szczurzysko od ciotki dostanę dopiero po tym jak będę mieć jednego własnego :) Moi rodzice nie zgadzają się na dwa i nie dają się za żadne skarby przekonać. Ale kiedy już BĘDĄ te dwa, to przecież nie wyrzucą :P (nie są do tego zdolni ;) ) Nie chcę, żeby szczurek był samotny=smutny, więc towarzystwo jest mu niezbędne :)

I choć ten nasz "plan" wydaje się być podejrzany, to zapewniam, że szczurki będą się miały dobrze :)

I nie, nie będą z zoologa :)
"Wygrywa nie ten, który urodził się zwycięzcą ale ten, kto nigdy nie zwątpił, że może nim być."
Awatar użytkownika
PaniBerdine
Posty: 66
Rejestracja: sob cze 11, 2011 11:07 am

Re: Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: PaniBerdine »

To moze wez od Cioci dwa -unikniesz problemow z łączeniem :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: zuzka-buzka »

Skoro rodzice doobrze by zareagowali na 2 szczurki (w końcu to Ty najlepiej ich znasz) to powiedz im, że weźmiesz jednego, a weź dwa. Szkoda, żeby ciocia brała z jakiejś pseudohodowli, ludzi rozmnażających szczury bez żadnego pojęcia...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: noovaa »

Dla mnie to wygląda podejrzanie.

A to nie jest tak, że chciałabyś dostać szczura, ale wiesz że nikt Ci go tu nie da, jeśli ma być sam ? I stąd bajka o cioci ?
+
Łączenie szczurów bywa trudne. Lepiej jak ciocia da Ci od razu dwójkę.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: zuzka-buzka »

Noovaa, patrz... Dobrze myślisz, mnie jakoś to nie wpadło teraz do głowy...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: Paul_Julian »

Ornella pisze:Po prostu "Obojętna" :D Szczurzysko od ciotki dostanę dopiero po tym jak będę mieć jednego własnego :) Moi rodzice nie zgadzają się na dwa i nie dają się za żadne skarby przekonać. Ale kiedy już BĘDĄ te dwa, to przecież nie wyrzucą :P (nie są do tego zdolni ;) ) Nie chcę, żeby szczurek był samotny=smutny, więc towarzystwo jest mu niezbędne :)

I choć ten nasz "plan" wydaje się być podejrzany, to zapewniam, że szczurki będą się miały dobrze :)

I nie, nie będą z zoologa :)
Weż dwa od ciotki. Albo zgłoś sie tutaj po dostaniu jednego.

Szczury musza być tej samej płci. nie moze być takiej sytuacji, ze Ty np. od nas dostaniesz samca , a potem od ciotki samicę , bo "nie było innych".

Poczytaj dział Uszczurawiania, zeby wiedziec jak przekonać rodziców. Nie ma czegoś takiego " przeciez nie wyrzucą". jestes tego pewna ? Non stop ratujemy szczury ze smietników, własnie po takich akcjach "przeciez nie wyrzuci".

Skoro wiesz, ze nie wyrzuca to porozmawiaj z nimi i przekonaj ich do dwóch, albo od razu weż od ciotki dwa tej samej płci. Wtedy o wiele trudniej będzie im się nie zgodzić, skoro ciotka dała.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Ornella
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 31, 2011 11:49 am

Re: Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: Ornella »

WĄTEK ZAMKNIĘTY!!! :D

Uświadomiłam sobie, że nie będę brać szczurzysk "na szybko". Wolę najpierw załatwić im porządną klatkę, wybieg, weta itp. Żeby mieć wszystko gotowe i wtedy myśleć o szczurkach ;) Rodzice mi to uświadomili :) I co więcej zgodzili się na DWA <jupi> ;D Więc bez problemu, gdy już będzie wszystko gotowe SAMI "załatwią" mi ogony :D Ciotka była wkurzona, ale trudno :) Poczytałam dużo wątków na forum i muszę wam podziękować :) DZIĘKUJĘ!!! :D Wolę wiedzieć skąd będę mieć zwierzę i nie "ryzykować" :) Co prawda ciotka zapewniała, że to "z dobrych rąk". Ale teraz nie jestem gotowa. Nie mam ani klatki ani nic, wolę sobie na spokojnie wszystko pokupować ;) Mam nadzieję, że mi w tym pomożecie :P

Czy wątek może zostać usunięty ? :)
"Wygrywa nie ten, który urodził się zwycięzcą ale ten, kto nigdy nie zwątpił, że może nim być."
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: Paul_Julian »

No, ale jak sami rodzice zalatwią ? Pewnie z pseudo,allegro albo sklepu :( Namów rodziców na adopcję z forum, jest duzo ogonków, są w większości fajnie oswojone i są same plusy :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Ornella
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 31, 2011 11:49 am

Re: Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: Ornella »

Napisałam "załatwią" (w cudzysłowu) ;) Wyżej napisałam też, że chcę wiedzieć skąd będę mieć szczura. Tak więc na pewno nie będzie z "pseudo hodowli" ;) Mam konto na StowrzyszeniePrzyjaciółSzczurów.pl, forum.szczury.biz oraz też na szczury.org :D Tak więc jeśli już szczur to z adopcji :P O to nie musisz się martwić :)
"Wygrywa nie ten, który urodził się zwycięzcą ale ten, kto nigdy nie zwątpił, że może nim być."
Ornella
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 31, 2011 11:49 am

Re: Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: Ornella »

Paul_Julian - Jeszcze raz do Cb nawiążę :D Jeżeli z Allegro to poprzez odbiór osobisty. Czyli wyszłoby na to samo co sklep ;) A to co ja się naoglądałam w zoologu, na długo "oduczy" mnie kupowania z tego typu "hurtowni" :(
"Wygrywa nie ten, który urodził się zwycięzcą ale ten, kto nigdy nie zwątpił, że może nim być."
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zaadoptuję / Kupię szczurka !!! (Kęty) PILNE!!!

Post autor: Paul_Julian »

No to super :) Zamykam w takim razie, potem pójdzie do Zsypu. Na stałe nic nie usuwamy, ale Zsyp jest ukryty.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”