agresja po kąpieli

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

miamaaa
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 17, 2011 8:12 pm

agresja po kąpieli

Post autor: miamaaa »

nie wiem co się stało, mój Harry był strasznie brudny bo wpadł w popiół i musiałam go opłukać w wodzie.Tak zrobiłam ale oczywiście wyrywał się i drapał przy tym dysząc nosem ze stresu jakby.. później złapałam go w ręcznik i wytarłam trochę i puściłam po domu.. a on zaczął się dziwnie zachowywać.. najeżył sierść grzbiet do góry jak dziki szczur.. i sapał tym nosem.. podchodził do mnie tak bardzo powoli ostrożnie jakby do ataku.. chciałam go pogłaskać a on się rzucił i ugryzł mnie w rękę tak mocno do krwi .. i później tak jakby mnie gonił po domu.. ale złapałam go w ręcznik i wrzuciłam do klatki.. nie wiem czemu chciał się odegrać czy jak ?.. boje się że już mnie tak zawsze będzie gryzł.. bo widziałam jak mnie wąchał najpierw rozpoznawał i ugryzł :( nigdy nie był agresywny zawsze gryzł deliktnie przy zabawie .. wczesniej jak go raz wykapallam tez nic nie bylo.. pomocy :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: agresja po kąpieli

Post autor: smeg »

Wygląda mi to na dojrzewanie ;) W jakim wieku jest szczurek? Jeden z moich szczurów w wieku ok. pół roku też w pewnym momencie stał się strasznie wrażliwy na zaczepki, nie można go było dotknąć, bo od razu się jeżył i irytował, czasem rzucał się też z zębami. Spowodowane jest to burzą hormonów w pewnym wieku, wtedy zwykła kąpiel potrafi wyprowadzić szczurka z równowagi. U mnie pomogła kastracja - szczurek się po niej uspokoił, chociaż nie kastrowałam go ze względu na agresję, a dlatego, że chciałam go połączyć z samiczkami. Możesz spróbować to przeczekać, niektórym szczurom po jakimś czasie to mija.

Czy Harry ma kolegę? Szczury nie mogą żyć pojedynczo, to zwierzęta stadne.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
kitka010
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 26, 2012 3:19 pm

Re: agresja po kąpieli

Post autor: kitka010 »

Biedulek doznał stersu :(
Rozumiem, że chciałaś go wyczyścić, ale on nie wiedział co to jest. Sądze, że był pierwszy raz kąpany.
Z czasem wróci zaufanie, tak myślę.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”