POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Fuzia »

Witajcie . Mój szczurek Zosia , spadła z takiej "tyczki" zawieszonej na górze , są dwie złączone więc szczurki siedzą tam na luzie , ale niestety przysypiają a wtedy dość często spadają . Nigdy nie wydażyło się nic podobnego więc nie podjęłam żadnych kroków zapobiegających temu , poza tym tato mi powiedział : Szczurowi nic się nie stanie , weś przestań !
żałuję że go posłuchałam . Otóż :
Moja szczurcia Zosia , chyba zasnęła na tym patyku ja siedziałam przy komputerze i czytałam szczurze forum , nagle słyszę : BUM !!
Takie porządne huknięcie . Zrywam się jak oparzona i biegnę do klatki , patrzę , leży Zosia , na brzuszku , nóżki z tyłu wyciągnięte i nie rusza się , zaraz myślę: O boże ! szczur się zabił !
Otwieram klatkę , sprawdzam , Zosia żyje , Niestety nie rusza tylnymi łapkami w ogóle , Jak na początku nimi poruszałam , tak jak nauczył mnie wet żeby sprawdzić czy nie złamane , nie słyszałam chrupnięć i mała nie piszczała , więc złamanie to to nie jest . Jutro idę z nią do weta jeśli się nie poprawi , bo być może że jest to zwykłe stłuczenie . Ale co robić z moją szczurcią ? Dałam ją do klatki niskiej chorobówki , ponieważ w klatce mała próbowała się wspinać , ze względów bezpieczeństwa , tymczasowo jest w małej klatce . Leży na ręczniku takim zwykłym , ma picie z witaminami i jedzenie : Ogórka i suchą karmę .
Czy małą trzeba dogrzać butelką ? Bo jest sama w klatce ..
Boże martwię się czy to nie złamany kręgosłup .
Zanim po mnie zjedziecie , to jest mój pierwszy szczur i jestem niedoświadczona .
Błagam poradźcie coś ! Martwię się bardzo o nią !

Zdjęcia

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek]

Zdjęcia robione na szybko . Jeśli nie ten dział to przepraszam , ale jestem tak zestresowana że nie myślę .
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Fuzia »

Przepraszam że zdj nie odwrócone , ale bardzo się spieszyłam .
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej jakbys z nią teraz pojechala do kliniki 24 h , bo jesli nie wiadomo co sie dzieje, to do jutra moze być za pózno. Moze mieć stłuczenie narzadów wewnetrznych , moze nie czuć bólu (wiec nie piszczy), moze być w szoku.

Nie podoba mi sie to nie ruszanie lapkami.

Pod tym "patykiem" zrób duży hamak -łapacz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Kameliowa »

niedobrze. jedź jutro koniecznie, jeśli nie masz weta 24h. Może to być coś z kręgosłupem/rdzeniem (?). Bo radzej nie jest to sprawa neurologiczna mi sie wydaje, nie tak szybko w każdym razie.

Nie musisz jej dogrzewać, jeśli masz ciepło w pokoju.

I Zostaw ją w małej klatce cz dunie,żeb nie szalała.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Kameliowa »

Aha, i gdyby miała łapki złamane, to ruszałaby nimi mimo wszystko. możesz delikatnie przejechac jej palcem po kręgosłupie, ale BARDZO delikatnie i zobaczyć czy jest złapany.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Fuzia »

Paul_Julian pisze:
Pod tym "patykiem" zrób duży hamak -łapacz.
Próbowałam hamaka-łapacza . Niestety . Szczurki na niego sikały , a siki zamiast wsiąkać to się odbijały i spadały na ziemię i trzeba było ścierać . Moją mamę to zdenerwowało bo zawsze zasikana ściana i podłoga , zdjęła hamak i powiedziała że żadnych szmat mam nie zawieszać . Tłumaczyłam że tak się stanie , ale ona że nie i że szczurom nic nie będzie . I mam za swoje .. : (

Niestety nie mam kliniki 24h .. Jutro z nią pójdę jak najwcześniej . Okropnie się martwię , jest za młoda na kalectwo czy śmierć .. Moja głupota ; (

Przejechałam palcem , wygląda na cały , ale ja się na tym dokładnie nie znam , Przynajmniej nic jej nie wystaje , żadna gulka czy coś ..
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Kameliowa »

a przednie łapki?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Fuzia »

Przednimi rusza , łepek wystawia . Stara się podciągać na przednich łapkach .. Bidka , nawet się nie może umyć tak jakby chciała .. Jaka ja głupia jestem !
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: dusiaczek »

to taki patyczek jak dla ptaków? Jeśli to coś takiego, to w takiem razie wyciąg na przyszłosć.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Kameliowa »

Fuzia pisze:Przednimi rusza , łepek wystawia . Stara się podciągać na przednich łapkach .. Bidka , nawet się nie może umyć tak jakby chciała .. Jaka ja głupia jestem !
a chwieje się na boczki? tak jakby miała problem z koordynacją ruchów? Trochę jak "parkinson" ? Nie twoja wina, że szczurka spadła przecież.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Paul_Julian »

Hamaki i norki są akurat dośc potrzebne do zabawy ....

Jak podejrzewam, Twoi rodzice nie bedą w nocy jechać samochodem z "glupim szczurem" do miasta obok ?
A przeciez sam ojciec powiedział, że nic sie szczurom nie stanie ?

Sprawdź, czy ma w ogole jakiekolwiek reakcje w tylnich lapach i ogonie. Poszczyp troche, połaskocz- sprawdz czy bedzie reagować ( odpychać, podkurczac łapki , zwijąc ogon itd). I dogrzewaj ją koniecznie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Fuzia »

Nie chwieje się , zaraz sprawdzę jak reakcje i wyjmę te Cho****e patyki . Więcej nie słucham mamy czy taty w tej sprawie . No , macie rację .. Rodzice nie pojadą do miasta obok .. Tato wciąż powtarza : Nie Humanizuj zwierząt , zwierze to zwierze a nie człowiek ..
A ja je traktuję jak rodzinę , daję im zawsze świerzy ogórek , a nie jak tato każe : Ten stary i nie potrzebny .. Ja je poprostu kocham ..
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Fuzia »

Najpierw ją wzięłam z zaskoczenia to odwróciła się i poczołgała w drugi kąt klatki ,ale jak się odwracała to się tak miotała , jakby dostawała skurczów mięśni . Potem normalnie się doczołgała i zaczęła to olewać co robię . Odwrociła sie po raz drugi i poczołgała się w róg , ale tym razem normalnie , bez miotania się . Patyki wyjęłam , szczurki są bardzo zawiedzione .. I leży teraz .. Cały czas .. Czy butelkę do dogrzewania trzeba owinąć w materiał ?
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Kameliowa »

mnie się cisnie na język, że jednak niektórzy ludzie kwalifikują się na zwierzę. Oczywiście nie mówię o twoim tacie, tylko o szufladkowaniu nietrafnym.

możesz w skarpetkę włożyć.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: POMOCY ! Szczur nie rusza łapkami !

Post autor: Fuzia »

Dobrze . Wiem , mój tato taki jest .. On by tylko ser i rzeczy których szczur nie może dawał .. Miał zrobić pięterka , nie zrobił .. a ja nie umiem ich zrobić .. Olał to . Na kupno pięterek się nie zgodził .. Mama miała mi pomóc z uszyciem hamaczków , olała to , a ja jak zrobiłam hamaczek to sie rozleciał .. I tak klatka stoi pusta , a ja błagam ich o pomoc .
Zaraz małą ogrzeję . włożę jej tam jakiejś szmatki żeby miała się w co owinąć ..
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”