Podejrzenie ropomacicze, proszę o pomoc.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Magdalenkaa
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 20, 2008 2:38 pm

Podejrzenie ropomacicze, proszę o pomoc.

Post autor: Magdalenkaa »

Witam, wiem, że były podobne tematy, ale nie wiem do którego konkretnie dopasować.

Podejrzewam u mojej 1,4 rocznej szczurki ropomacicze; objawy: krew z pochwy, wczoraj ciągnący się biało-przeźroczysty śluz. Trwa to od wczoraj rana. Szczurka je normalnie, pije jak zawsze, biega i w zasadzie poza tymi objawami nie widać różnicy.
Chcę jechać do weterynarza jutro, jednak nie wiem czy jest sens od razu brać zwierzaka, na dworze jest bardzo zimno, nie chcę by się dodatkowo przeziębiła. Czytałam, że w przypadku ropomacicz(u,a) potrzebna jest sterylizacja, czy szczurka nie jest już za "stara" na taką operację?
Proszę o pomoc, nigdy nie miałam takiego przypadku, nie chcę zaszkodzić.

Pozdrawiam
siostrzyczki - Cziki i Czoko :) /Chrupka [*]

www.photoblog.pl/czikiiczoko
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Podejrzenie ropomacicze, proszę o pomoc.

Post autor: noovaa »

Weterynarz jest konieczny.

Powinnaś jechać z nią. Samiczka powinna dostać zastrzyki przeciwkrwotoczne, może też antybiotyk i jak najszybciej, jeśli to możliwe, to też jutro, powinna zostać wysterylizowana. Nie jest za stara, a operacja może jej uratować życie.

Nie jest powiedziane że to ropomacicze ... U mojej Róży krew z pochwy objawiła się przy guzie pochwy .. Również operacja konieczna jak najszybciej.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Magdalenkaa
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 20, 2008 2:38 pm

Re: Podejrzenie ropomacicze, proszę o pomoc.

Post autor: Magdalenkaa »

Przy życiu szczurki nie ma to większego znaczenia, jednak jakie są mniej więcej koszty sterylizacji ?
Nie zarabiam, więc trochę się obawiam ile to wszystko razem wyjdzie...
siostrzyczki - Cziki i Czoko :) /Chrupka [*]

www.photoblog.pl/czikiiczoko
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Podejrzenie ropomacicze, proszę o pomoc.

Post autor: noovaa »

Zależy głównie od miasta w jakim mieszkasz.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Magdalenkaa
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 20, 2008 2:38 pm

Re: Podejrzenie ropomacicze, proszę o pomoc.

Post autor: Magdalenkaa »

w rybniku.. w polecanych przychodniach znalazłam na krzyżowej. podobno jest w porządku.
chodzilam do innej,ale to raczej drobne przeziębienia,a nie operacje... boję się, że ją tym zabiję :(
siostrzyczki - Cziki i Czoko :) /Chrupka [*]

www.photoblog.pl/czikiiczoko
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podejrzenie ropomacicze, proszę o pomoc.

Post autor: Ogoniasta »

Magdalenkaa pisze: boję się, że ją tym zabiję :(
Jeżeli są krwawienia i wydzieliny, to jest ogromne prawdopodobieństwo że to coś poważnego i zabijesz ją jeśli do weta nie pójdziesz i jej nie pomożesz. Różnica jest taka że bez pomocy weta, w domu umrze w cierpieniu bo takie stany są bolesne.
Idź jak najprędzej....transporter koc, w torbę..w torbę termofor z ciepłą wodą i lecisz...zimno to teraz twoje najmniejsze zmartwienie.
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Magdalenkaa
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 20, 2008 2:38 pm

Re: Podejrzenie ropomacicze, proszę o pomoc.

Post autor: Magdalenkaa »

ok, dziękuję. dam znać co wyszło.
siostrzyczki - Cziki i Czoko :) /Chrupka [*]

www.photoblog.pl/czikiiczoko
Magdalenkaa
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 20, 2008 2:38 pm

Re: Podejrzenie ropomacicze, proszę o pomoc.

Post autor: Magdalenkaa »

Cziki dostała antybiotyk.
Być może to tylko infekcja dróg moczowych.
W piątek kontrola, oby to "tylko" to...
siostrzyczki - Cziki i Czoko :) /Chrupka [*]

www.photoblog.pl/czikiiczoko
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podejrzenie ropomacicze, proszę o pomoc.

Post autor: unipaks »

Jakiego koloru jest krew - jasna, ciemna, brązowa? Czy czuć ją ropą? Czy siusia normalnie, czy kolor moczu nie zmienił się?
Ropomacicze to poważna sprawa i warto sprawdzić przez RTG albo USG, czy macica jest wypełniona ropą; początkowo objawy mogą być niezauważone, a toksyny ropne dostają się do krwioobiegu i zatruwają cały organizm. Operacja nierzadko ratuje od śmierci.
Do piątku strasznie długo... :-\
Czy małej podano Cyclonamine albo inny przeciwkrwotoczny ? Warto mieć w domu.
Dawaj małej sok z żurawiny, dobry na drogi moczowe. Oby to nie było nic groźniejszego, trzymam kciuki!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Magdalenkaa
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 20, 2008 2:38 pm

Re: Podejrzenie ropomacicze, proszę o pomoc.

Post autor: Magdalenkaa »

Krew jest w miarę jasne, bliżej ku czerwieni, nie czuć ropą i ropy nie zaobserwowałam. Siusia normalnie. USG bądź RTG zrobimy w piątek. przeciwkrwotocznego nie dostała... Póki co, od wizyty u lekarza nic nie krwawi, jest tylko osłabiona, ale myślę, że to kwestia antybiotyku.
siostrzyczki - Cziki i Czoko :) /Chrupka [*]

www.photoblog.pl/czikiiczoko
Magdalenkaa
Posty: 56
Rejestracja: sob gru 20, 2008 2:38 pm

Re: Podejrzenie ropomacicze, proszę o pomoc.

Post autor: Magdalenkaa »

niestety Cziki w ogóle nie reaguje na antybiotyki... :(
siostrzyczki - Cziki i Czoko :) /Chrupka [*]

www.photoblog.pl/czikiiczoko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”