Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lolik721
Posty: 23
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 12:27 am

Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: lolik721 »

Witam, od niedawna moja Halinka ma gulę bod gardełkiem.
Nie wiem co to jest, ale jest w miarę miękkie, Halince to nie przeszkadza, ale widzę że ją to męczy.
Może wiecie co to jest?
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: klimejszyn »

mójboże... jak można doprowadzić do takiego stanu....
nie chce mi się wierzyć, że ma to od niedawna.
jak tylko pojawił się guz trzeba było iść do weterynarza i niestety umówić się na zabieg chirurgicznego usunięcia.
więc jutro w te pędy leć do weterynarza (polecanego, zobacz dział weterynarze i znajdź polecanego z twoich okolic) i najlepiej z samego rana idź ze szczurką. niestety pierwszy lepszy weterynarz może zrobić tylko krzywdę.
szczurce trzeba szybko pomóc, bo jak sam/a widzisz - męczy ją to i z dnia na dzień będzie tylko gorzej.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: kinia87 »

mój Tajfun ma dokładnie w tym samym miejscu nowy guz...tyle, że jakieś 30 razy mniejszy?! jak można było tego nie zauwazyc wczesniej? chyba, ze to gigant-ropien, w co chyba jednak watpie. Miejmy nadzieje, ze to tluszczak.. pedem do weta i ciachac!
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: kinia87 »

lolik721 pisze:Halince to nie przeszkadza, ale widzę że ją to męczy.
no to nie przeszkadza, czy ją męczy? ::) blagam, ulzyj temu biednemu szczurasowi i zabierz ja NATYCHMIAST do weta.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
lolik721
Posty: 23
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 12:27 am

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: lolik721 »

W moich okolicach nie ma dobrego specjalisty :( z resztą wszyscy wcześniej mówili że to tylko szczur, że jak zdechnie to se kupie nowego :(

Nie wiedziałem, dzisiaj do domu wróciłem, 2 tyg mnie nie było, a jak wyjeżdżałem, było ok... :(
Julita.252
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 15, 2012 1:22 pm

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: Julita.252 »

lolik721 pisze:\
Nie wiedziałem, dzisiaj do domu wróciłem, 2 tyg mnie nie było, a jak wyjeżdżałem, było ok... :(
Czy przez 2 tygodnie mogło wystąpić u niej takie coś ? :o A kto się nią opiekował ? Jak widać ktoś nawet na nią nie patrzał :'(
Szybko do weta bo może być gorzej ! nic samo się nie zrobi !
lolik721
Posty: 23
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 12:27 am

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: lolik721 »

No ale przecież piszę, że w mojej okolicy, są tacy fachowcy, którzy twierdzą, że szczur to szczur,zdechnie kupisz sobie nowego...
Julita.252
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 15, 2012 1:22 pm

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: Julita.252 »

jeżeli powiedzą ci tak to powiedz że to nie tylko szczur ale przyjaciel taki jak pies czy kot, mają obowiązek zobaczyć co się stało . I wątpie by ktoś robiący w takim fachu może mieć brzydko ujmując wyje**** na jakąkolwiek żywą istotę
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: klimejszyn »

to podjedź do jakiegoś większego miasta, tu nie ma co czekać. szczura już wystarczająco się męczy.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Julita.252
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 15, 2012 1:22 pm

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: Julita.252 »

nie miałam nigdy takiego przypadku u siebie więc zapytam : czy taka ogromna kulka mogła rozrosnąć się w 2 tygodnie ? ??? :o
lolik721
Posty: 23
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 12:27 am

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: lolik721 »

Tak, bo nie było mnie tylko tyle, a przed wyjazdem nie widziałem, żeby coś było nie tak ( TEGO CZEGOŚ NIE BYŁO ).
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: smeg »

Po prostu jedź do weterynarza. Co mamy Ci innego napisać? Nikt przez internet Ci szczura nie wyleczy. Chyba że sama uważasz, że to tylko szczur i jak zdechnie, to kupisz sobie nowego.

Gdzie dokładnie mieszkasz?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
lolik721
Posty: 23
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 12:27 am

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: lolik721 »

Po pierwsze jestem Michał, mieszkam w Pełczycach.
Po drugie, nie chcę żeby Halinka zdechła, ale prawdę mówię, iż w okolicy nie ma zadnego weterynarza oprócz tych pokur****ych idiotów.
>:(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: Paul_Julian »

Trzeba by poszukać jakiegoś większego miasta. Szczecin za daleko, może coś jest bliżej.

Do Gorzowa Wielkopolskiego może ? http://www.czmz-gorzow.pl/ ta lecznica była polecona http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... 2A#p330911
Dr Gabriela nadal jest w kadrze lekarzy, i ma specjalizację zwierząt egzotycznych ( o ile pamiętam w to wchodzą szczury).

Mógłbys tam pojechać PKS'em, tylko trzeba dobrze opatulić Halinkę w transporterze.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
eilin
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 29, 2011 8:43 pm

Re: Dziwna gula pod szyją ( ogromna )

Post autor: eilin »

Właśnie napisałam o mojej Kryśce http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=35284 , ma coś podobnego tylko że nie takie wielkie. Ale i tak jest spore i dwa dni temu na pewno szczurcia tego nie miała więc tu przez 2 tygodnie też mogło spokojnie się pojawić. U mnie nikt nie odpisał, jutro idę do weta ale chciałam już dziś poznać opinie forum na ten temat
Moje ratynki: Krysia i Zosia ur. 12 i 19 grudnia 2010
Obrazek
Już nie ma... Filip I (który okazał się dziewczynką), Ramzes i Ozyrys, Ola i Pola, Filip II...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”