1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

ogoniastaa
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:21 pm

1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Post autor: ogoniastaa »

Wczoraj kupiłam sobie szczurka ma ok.1,5 miesiąca . Dziś rano moja siostra ( młodsza ) otworzyła klatkę i poszła do kuchni tak wiem bez sens -,- No i szczurek wyszedł a ja nie mam pojęcia co robić .
Jest w ogóle jakaś szansa że się znajdzie ? ;C
Proszę o odp , strasznie mi na nim zależy .. :(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Post autor: noovaa »

Jeśli nie wypuścisz z mieszkania, to chyba nie moa gdzie uciec ?


Czy ta szczura ma koleżankę ? Może do niej wróci ?

włóż do klatki coś mocno pachnącego ( kiełbasę, parówkę, ser ), postaw klatkę na ziemi i czekaj. W domu powinna być cisza i spokój. Jeśli nie wiesz w której części mieszkania się znajduje, ułóż po maleńkim kawałku jedzenia w miejscach, przy których mogłaby się schować - zobaczysz gdzie zniknie jak szczur zgłodnieje.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ogoniastaa
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:21 pm

Re: 1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Post autor: ogoniastaa »

Owszem mam jeszcze jednego szczura , ale ma on prawie dwa lata i się nie znają .
Strasznie się boję . ;c
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: 1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Post autor: Lilien »

A sprawdziłaś pod łóżkiem, fotelami, kaloryferem itd ?
Ona napewno w końcu się pojawi na widoku :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Post autor: noovaa »

Nie rozumiem czego się boisz ... szczura ? o szczura ? Nie panikuj. Jest w domu ... i póki jest w domu, ty masz duże szanse na złapanie jej. Rozłożyłaś jedzenie ? Czytałaś podobne tematy ? Poczytaj, wyszukiwarka jest na górze ... znajdziesz sporo pomysłów na złapanie szczurka ...

Najważniejsze jednak to cisza, spokój i cierpliwość. W końcu szczur zgłodnieje i jeśli klatka z jedzeniem będzie blisko i łatwo dostępna, zapewne do niej wejdzie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ogoniastaa
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:21 pm

Re: 1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Post autor: ogoniastaa »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi , bardzo mi pomogliście . Szczurek się znalazł , jest cały i zdrowy . :)
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: 1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Post autor: Lilien »

To bardzo dobrze, że znalazł się i jest cały i zdrowy :) uciekiniera koniecznie wygłasiaj ! ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
kuman
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 27, 2012 11:00 pm

Re: 1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Post autor: kuman »

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum jak i można by powiedzieć opiekunem szczurka... Pomóżcie mi bo mam problem i nie wiem jak sobie poradzić. Otóż kupiłem szczurka młodego, wszystko było fajnie do czasu gdy wyczaił że może sobie poradzić w zesjciu z komody na podłogę, dodam że szczurek był trzymany w akwarium bo niestety chwilowo na klatkę mnie nie stać. No i w końcu pewnej nocy jakoś sobie szedł na podłogę i uciekł do kuchni, że nie mogłem go złapać to już tak siedzi 2 dzień i ja dalej go nie mogę złapać bo wygląda jakby zdziczał i w zakamarkach kuchni radzi sobie dobrze... Pomóżcie jak go dorwać i póżniej "uspokoić" bądz udomowić go!!!
Awatar użytkownika
Afa1811
Posty: 616
Rejestracja: pt sie 12, 2011 8:56 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: 1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Post autor: Afa1811 »

kuman, jeśli nie możesz go jakoś wybawić i złapać rękoma to proponuje pożyczyć albo kupić żywołapkę.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: 1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Post autor: akzi »

pewnie tez juz jest glodny, spróbuj z hająś kiełbasą mocno pachnąca moze wyjdzie
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Cheruby
Posty: 191
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 9:53 pm

Re: 1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Post autor: Cheruby »

Mi jakies 2 miesiace temu zwiala moja ulubiona szczurzyca :( byla bardzo sympatyczna i towarzyska jednak niestety tez bardzo ciekawska.. Szukalam jej na wszystkie sposoby, kladlam jedzenie itd, mieszkanie mam male wiec powinno byc latwo jaa odnalezc.. Mimo to nie odnalazla sie do dzisiaj :( nie wiem czy to lokatorka lub lokator ja wypuscili gdzies czy niedopilnowali.. Bynajmniej powoli gasnie nadzieja ze sie znajdzie..

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36682 - Moje mordki <:3~

Obrazek
Moje słoneczka za TM: Myszka,Kasia,Bułka,Muzin
[*] [/color][/size][/b]
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: 1,5 miesięczny szczurek mi uciekł . ;c

Post autor: KITEgirl »

czasem gdy nie mogłam złapać którejś z niebieszczatek a wiedziałam gdzie jest, podstawiałam pudełko/rurę albo coś małego gdzie mogła się schować. i czekałam. prawie zawsze działa. albo pułapka na wróble z dzieciństwa. miska do góry dnem, w środek coś smacznego mocno pachnącego, miska uniesiona i zablokowana patyczkiem, do patyczka sznurek. wypróbować czy szybko i dokładnie się zamyka. poświęcić jeden dzień i siedzieć na kanapie czy krześle w ciszy. jak ja na to dzikie ptaki łapałam to i szczur się złapie :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”