KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
trusk4w
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 13, 2011 4:15 pm

KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: trusk4w »

A więc wróciłam do domu około 16 i zwyczajowo przyszlam sie przywitac z moim Severuskiem. Spojrzalam, a on mial krew w okol pyszczka, dziwnie charczal i wymiotowal czy wypluwal jakas gesta biala ciecz..!! :( :( Wczoraj juz wygladal podejrzanie, bo nie chcial jesc, byl osowialy. Teraz juz w ogole sie nie rusza!! Jedynie odrobine pyszczkiem! Nie wiem co robic, zaden weterynarz w miescie nie umie mi pomoc ("najpierw psy i koty, pozniej bydlo, na koniec szczury" no tak, bo jakis glupi kundel moze miec szanse na zycie, a szczurek musi chorwac w meczarniach :((") Czy mieliscie podobnie? Czy wyzdrowialy? Podaliscie ogonkom swoim jakies leki?! :(

Boje sie, ze to moja wina, bo dalam mu przedwczoraj rodzynki i kawalek bloku (gęsta masa z mleka w proszku i kakao)..
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: Jay-Jay »

nie wolno dawać szczurkom proszku do pieczenia, kakao
Obrazek
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: renata1009 »

Ja nie sądzę, że to zatrucie, prędzej ogon jest na coś chory i bez weta się nie obędzie - może spróbuj w innym mieście ?
W jakim jest wieku i czy ta ciecz miała jakiś zapach ?
Po za tym szczury są stadne i należy je trzymać minimum po dwa tej samej płci.
trusk4w
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 13, 2011 4:15 pm

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: trusk4w »

Do najblizszej miejscowosci gdzie jest wet mam okolo 56 km, wiec nie dam rady teraz z nim pojechac :(
trusk4w
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 13, 2011 4:15 pm

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: trusk4w »

I ogonek ma 10 miesiecy :(
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: JolkaB »

Ale to nie wina "głupiego kundla", że na jego chorobach się lepiej weci znają.... nie obrażaj psów, bo niczym sobie na to nie zasłużyły... wybrałaś szczury, więc powinnaś się liczyć z tym, że diagnostyka nie jest tak rozwinięta jak u bardziej popularnych zwierząt... jeśli szczur wymiotuje to pewnie się czymś zatruł... :( Biedny szczurek pewnie cierpi :( jeśli krwawi z górnych dróg oddechowych to może mieć popekane naczynka krwionośne, np. z wysiłku przy wymiotach... pilnuj aby pił, bo jeśli się odwodni to nie ma szans przetrwać.. i szukaj weta, który ma doświadczenie w leczeniu gryzoni... Powodzenia! :)
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
trusk4w
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 13, 2011 4:15 pm

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: trusk4w »

Podalam mu wode, ozywil sie i zaczal chrupac platek kukurydziany!:) myslalam, zeby podac mu witaminke C tzn. Rutinoscorbin
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: noovaa »

Szczury nie wymiotują. Ich budowa ciała na to nie pozwala.

Szczurek albo się dusił, albo zadławił czymś, co później próbował wypluć. Obserwuj go, jeśli to duszności i objawy wrócą, będziesz musiała gdzieś z nim jechać. Przy dusznościach winne są płucka i/lub serce. Jeśli to się powtórzy, wet powinien szczurka osłuchać i być może trzeba mu podać leki.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
trusk4w
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 13, 2011 4:15 pm

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: trusk4w »

On oddycha regularnie, choć słyszę jakby chrobotanie..
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: JolkaB »

A jeśli krwawi z pyszczka, to gorzej bo albo ma krwawienie z przewodu pokarmowego albo z żoładka, obie przypadłości ciężkie do leczenia... substancje chemiczne, które mu zaserwowałaś mogły spowodować nadżerki na ścianach przewodu pokarmowego lub w żołądku... u ludzi leczy się to najczęściej operacyjnie...u małych zwierząt nie mam pojęcia... możesz spróbować mu dać strzykawką napar z siemienia lnianego (gluty takie powinny sie z tego zrobić. To działa łagodząco i leczniczo na podrażnione ściany jelit i żołądka...
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
trusk4w
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 13, 2011 4:15 pm

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: trusk4w »

Krew z noska
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: noovaa »

Ta krew to mogła być po prostu porfirynka ..

Nie sądzę żeby to była krew z układu pokarmowego, bo myślę że tak szybko by się nie ożywił ..

Chrobotanie, może być od zapalenia płuc. Nawet jeśli lekarz się nie zna, powinien wysłuchać zapalenie, a Ty możesz iść do niego np. z listą bezpiecznych leków oraz dawkowaniem. Najlepiej by było, jakby szczurka ktoś jednak zobaczył...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: JolkaB »

I jak dziś szczurek się czuje?
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
trusk4w
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 13, 2011 4:15 pm

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: trusk4w »

Bardzo dobrze! :) wybrnął zwycięsko z choroby ! tylko wciaz mnie zastanawia co spowodowalo u niego taki stan
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: KREW W OKOL PYSZCZKA, WYMIOTY!!! BARDZO WAZNE!!

Post autor: Sky »

Mi się wydaje, że najprawdopodobniej zakrztusił się czymś do jedzonka, Twój opis jego 'ataku' na to wskazuje
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”