woda mineralna a kamienie nerkowe

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

woda mineralna a kamienie nerkowe

Post autor: sylwiaj »

ostatnio zauwazyłam ze jak podaje ogonom wode mineralna to na poidełku strasznie szybko osadza sie kamień który naprawde cięzko jest usunac. Zaczeło mnie zastanawiac czy skoro minerały az tak osiadaja to czy nie wywołaja kamieni nerkowych u ogonów?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: woda mineralna a kamienie nerkowe

Post autor: alken »

po pierwsze nie powinno sie podawać TYLKO wody mineralnej, woda mineralna powinna stanowić tylko część płynów przyjmowanych czy to przez człowieka, czy szczura. niekoniecznie w kwestii kamieni nerkowych, po prostu można też przedawkowac minerały. nie dawałabym szczurom w ogóle wód wysoko i średniozmineralizowanych, można na przykład mieszać niskozmineralizowaną z kranówą albo źródlaną.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: woda mineralna a kamienie nerkowe

Post autor: sylwiaj »

czyli powinnam np co 2-gi dzien podawac np przegotowana? czy mieszac pol na pol codziennie?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: woda mineralna a kamienie nerkowe

Post autor: noovaa »

Ja bym w ogóle nie dała butelkowej ;) ... Uważam że to "nabijanie ludzi w butelkę" :)

Ja daję tylko przegotowaną, zwykłą wodę z kranu.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: woda mineralna a kamienie nerkowe

Post autor: alken »

ja osobiście daję kranówę, woda to woda. natomiast jeśli koniecznie zależy Ci na podawaniu mineralnej (jak wyzej wspomniałam co najwyżej niskozmineralizowanej) to powiedzmy mieszaj w stosunku 1:4 (jedna czesc mineralnej, 4 innej).
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: woda mineralna a kamienie nerkowe

Post autor: sylwiaj »

zalezec mi i zalezy ale kiedys gdzies wyczytalam ze powinno sie własnie mineralna podawac:) ale od dzisiaj rezygnuje:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”