Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Sadi
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 11:50 am

Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Sadi »

Witajcie,

Od wczoraj jestem właścicielem czarnej szczurzycy.
Mały problem jest z nią taki, że jest straaaasznie żywa. Nie może wysiedzieć w miejscu ani trochę. Gdy mam ją na rękach lub na kolanach za wszelką cenę stara się uciec. Nie boi się ludzi ani nie jest agresywna. Chętnie wychodzi z klatki, jednak chwila nieuwagi i już próbuje uciekać. Gdy mam ją na kolanach czasem gryzie ubrania i cicho "pochrumkuje". Nie ma mowy, żebym wyszedł z nią z pokoju, ponieważ boje się, że mi zwieje... Jest szansa, że się jej odmieni, czy po prostu taki ma charakterek?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
JolkaB
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 8:03 pm
Numer GG: 1058549
Lokalizacja: Sandnes/Norway
Kontakt:

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: JolkaB »

Szczur to zwierzę ciekawskie zawsze chce pozwiedzać wszystkie kąty, to normalne.... nie ma w tym nic dziwnego. Masz tylko jednego szczura? Jeśli tak to zdecydowanie powinieneś adoptować towarzysza, bo szczur nie moze żyć w pojedynkę. To zwierzę o silnym instynkcie stadnym. Poza tym musi się mieć do kogo przytulić jak siedzi w klatce... :P
Z życiem jest jak ze sztuką w teatrze nie ważnie jak długo trwa lecz jak jest zagrana
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam gdzie człowiek widząc rzeźnię myśli - to tylko zwierzęta
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Igaśka »

Z tym "chrumkaniem" lepiej pójdź do weta ;)
Sadi
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 11:50 am

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Sadi »

Niestety mam tylko Gabrielę (imię robocze) i klatkę zbyt małą na dwa szczury...
Mam nadzieję jednak, że chociaż trochę się uspokoi bo ciężko nawet ją w rękach utrzymać.
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Igaśka »

Musisz nazbierać na klatkę i dokupić drugą szczurkę ;) szczur sam jest bardzo nieszczęśliwy. Jeśli słyszysz odgłosy typu chrumkanie musisz pójść do weta i zbadać małą ;)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: dusiaczek »

oczywiście nie dokupić w sklepie, tylko w hodowli zrzeszonej, lub adoptować z forum.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Malachit »

Mi się wydaje, że to "chrumkanie" w tym wypadku jest pocieraniem ząbkami, jeśli ktoś nie zna szczurków to może to odebrać jako chrumkanie :P
Samice szczurów są bardzo żywe i taki już mają charakter, nie radzę z nią natomiast wychodzić na dwór, żeby się pochwalić - może się przeziębić, a na spacer to wychodzi się z psem ;)
No i poprzednicy mają rację - unieszczęśliwiasz szczura, stwierdzając, że będzie sam, bo... no właśnie, skoro masz za małą klatkę, to warto zbierać na nową, bo możliwe, że ona będzie za mała nawet na tą jedną szczurzycę - szczury bardzo szybko rosną i za trzy miesiące może się okazać, że masz ponad półkilowego zwierzaka.
I uwierz, nie zastąpisz szczurzycy stada, nie pobawisz się z nią całą noc, kiedy szczury są najbardziej aktywne i nie pośpisz z nią w klatce.
Wyszukiwarka nie gryzie
Sadi
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 11:50 am

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Sadi »

Dzięki za rady. Martwi mnie tylko to, że cały czas próbuje uciec mi z rąk :/ jak usiądę na kanapie trzymając ją na kolanach to calutki czas szuka sposobu, żeby mi uciec i gryzie mi bluzę. W pierwszy dzień jak ją przywiozłem i usiadłem z nią na kolanach to się uspokoiła, głaskałem ją i zasnęła na chwilę. Teraz nie ma mowy, żeby zasnęła albo chociaż siedziała spokojnie. Gdy stoję z nią na rękach też cały czas się wierci i szuka miejsca, żeby zeskoczyć do tego stopnia, że boję się, że spadnie. Może robię coś źle i Gabriela nie chce ze mną przebywać? Cały czas mam ją obok siebie w klatce albo na rękach.
Co do chrumkania to faktycznie pocieranie ząbkami. Robi tak też w klatce jak zauważy, że mam coś do jedzenia ale przeważnie jak chodzi (a właściwie biega) mi po kolanach.
Robię coś niewłaściwie?
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Nietoperrr... »

Spróbuj trzymania szczurci pod bluzą,a nie na kolanach,czy na ramieniu.Szczurki czasami potrzebują długiego oswojenia,jeśli nie miały kontaktu z człowiekiem od pierwszych chwil po narodzeniu.I towarzystwo drugiej samiczki to konieczność,nie wymysły szczuromaniaków ;) To zwierzęta silnie stadne.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Sadi
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 11:50 am

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Sadi »

Dzisiaj po powrocie z pracy spróbuję trzymać ją pod bluzą ;) zobaczymy jak się będzie zachowywała. Bardzo chętnie wychodzi z klatki i nie boi się ludzi. Od maleńkości miała kontakt z ludźmi, ponieważ dostałem ją od dobrego kumpla, który studiuje na uniwersytecie przyrodniczym (ma w domu całe zoo) i znam jej przeszłość :)
Dobra, skombinuję większą klatkę i załatwię jej przyjaciółkę. Mam nadzieję, że nie będą się gryzły... Kupię jej dzisiaj jeszcze to kółko do biegania, może jak się zmęczy troszkę to będzie spokojniejsza.
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Nietoperrr... »

Nie kupuj kółka,to nie chomik,który będzie się w tym kręcił ;) A poza tym kółko musiałoby być o wiele większe,niż te standardowe,bo szczurek może się w takim uszkodzić,np. złamać ogon.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Frugo_Frugo »

Kołowrotek może zniszczyć/złamać kręgosłup oraz może połamać sobie łapki czy ogon. ;) A samo trzymanie na rękach nie wystarczy puść ją na biurko czy gdzieś tylko pilnuj. ;) Samiczki podobno mają "ADHD" do adopotuj bądź zakup (w hodowli zrzeszonej) drugą szczurkę, bo jej będzie smutno. Jak ma wyładować energie jeśli ma za małą klatkę i nie ma z kim ?
Sadi
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 11:50 am

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Sadi »

Za późno, już kupiłem to kółko ale i tak je olała.
Puszczam ją po stole, na którym mam laptopa, po kanapie i wydzieliłem jej nawet jedną sporą półkę na meblach.
Trzymałem ją dzisiaj pod bluzą i może nie chciała tak bardzo uciec ale wierciła się strasznie no i pogryzła mi całą bluzę.
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Frugo_Frugo »

A kiedy zaadoptujesz jej koleżankę ?
Sadi
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 11:50 am

Re: Nadpobudliwy szczur. ADHD?

Post autor: Sadi »

W tym tygodniu załatwię większą klatkę, więc pewnie pod koniec tego lub na początku następnego tygodnia. Mam nadzieję, że nie będą się gryzły...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”