Łączenie samiczek 3+2 ???

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
MeMyself
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 21, 2011 4:45 pm
Lokalizacja: Pułtusk okolice Warszawy

Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: MeMyself »

Witam. Mam pytanie dotyczące łączenia. W chwili obecnej mam 3 samiczki, jedna ma prawie 2 latka, a dwie pozostałe po roczku. :) mają dość dużą klatkę (dł./wys./szer.) 70/110/40. I mają naprawdę wiele miejsca ;) Moje pytanie brzmi, czy dołączyć do moich ogonków jeszcze ze 2 samiczki? Opłaca się powiększyć stadko czy raczej odpuścić im tego? Dodam jeszcze, że przy łączeniu z najstarszą samiczką nie miałam problemów. Teraz władzę przejęła najmłodsza, która dosyć dobitnie pokazuje reszcie kto tu rządzi. Nie mam pewności czy z nią nie było by problemu. Bo Tak, to Mańka jest bardzo kochanym, szalonym szczuraskiem :) I bardzo odważnym ;) z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :*:) :D
Ze mną: Ciapka <3 Pipi <3 Lusia <3
Zuzia <3

*Za TM: Lady ['] <3
Mania ['] <3
Devi(l) ['] <3
Tosia ['] <3
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: iku »

czy "opłaca"? no nie wiem, jak chcesz więcej szczurów, to przygarnij, i tyle... ;P nie rozumiem za bardzo, czemu o to pytasz, to tylko Twoja decyzja :)
MeMyself
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 21, 2011 4:45 pm
Lokalizacja: Pułtusk okolice Warszawy

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: MeMyself »

Źle to sformułowałam ;P ale dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że to nie będzie dla nich jakoś za bardzo stresujące, Tak? :)
Ze mną: Ciapka <3 Pipi <3 Lusia <3
Zuzia <3

*Za TM: Lady ['] <3
Mania ['] <3
Devi(l) ['] <3
Tosia ['] <3
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: iku »

w dziale, w którym napisałaś, jest dużo postów na ten temat, jak i co zrobić, żeby było dobrze :) życzę szybkiego łączenia i mało stresu ;)
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: Frugo_Frugo »

Nie będzie jeśli dobrze połączysz. :P Jeśli masz ochotę przygarnąć jeszcze 2 kobitki to bierz. :P
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: alken »

im więcej tym lepiej ;D (jesli się ma możliwosc)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
MeMyself
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 21, 2011 4:45 pm
Lokalizacja: Pułtusk okolice Warszawy

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: MeMyself »

Klatka chyba odpowiednia na 5 ogonków, co? ;) Bo jest dość spora :P
Ze mną: Ciapka <3 Pipi <3 Lusia <3
Zuzia <3

*Za TM: Lady ['] <3
Mania ['] <3
Devi(l) ['] <3
Tosia ['] <3
MeMyself
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 21, 2011 4:45 pm
Lokalizacja: Pułtusk okolice Warszawy

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: MeMyself »

No i mam 2 samiczki :) miało być trochę inaczej ale cóż. Byłam w zoologu w celu zakupienia poidelka, miseczek, sciolki i takich tam pierdol, akurat w sklepie, którego właścicielem jest znajomy rodziny. No i poszłam chociaż poogladac małe zwierzątka. :D moim oczom ukazały się 2 szczurki, jeden albinosek a drugi maści biszkoptowej. Miałam już wychodzić ale jeszcze zagadalam ze Slawkiem i zapytałam co się z malenstwami stanie jak ich nikt nie kupi. Będą jako karma dla jakiegoś dużego węża, i to pewnie na dniach bo w poniedziałek przywożą "nowy towar"!! Niewiele myśląc Ja przygarnelam 2 małe ogonki :) nie mogłam pozwolić na to by stały się karma! A szczurki z hodowli, które miałam mieć napewno znajdą inny domek :) Tak wiec zabieram sie do łączenia :)
Ze mną: Ciapka <3 Pipi <3 Lusia <3
Zuzia <3

*Za TM: Lady ['] <3
Mania ['] <3
Devi(l) ['] <3
Tosia ['] <3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: smeg »

Za to "nowy towar", który przyjedzie w poniedziałek stanie się karmą dla węża i ich już nie wykupisz ::) Dałaś zarobić sklepowi, to nie ma nic wspólnego z ratowaniem szczurów. Ale cóż, stało się, mam nadzieję, że przynajmniej nie są dzikie i chore ;) Powodzenia w łączeniu :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: KITEgirl »

następnym razem zapytaj czy nie może ich za darmo oddać skoro i tak mają przyjechać nowe. zwłaszcza po znajomości.
MeMyself
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 21, 2011 4:45 pm
Lokalizacja: Pułtusk okolice Warszawy

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: MeMyself »

Szczurki przygarnelam, czyli dostalam za darmo :)
Ze mną: Ciapka <3 Pipi <3 Lusia <3
Zuzia <3

*Za TM: Lady ['] <3
Mania ['] <3
Devi(l) ['] <3
Tosia ['] <3
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: Bandziornooo »

Dlatego ja w zoologu staram się nie patrzeć już w tamtą stronę :) haha
Oby były zdrowe i w miarę oswojone z ludźmi -najlepiej weś je od razu do weta na kontrolę czy nie mają np. wszołów, lepiej to zrobić przed łączeniem i mieć do leczenia 2 panienki niż 5 :)
No i oczywiście powiedz jak poszło łączenie ? :)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
MeMyself
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 21, 2011 4:45 pm
Lokalizacja: Pułtusk okolice Warszawy

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: MeMyself »

Maluchy są bardzo żywe i ciekawskie. Pierwszego dnia kichały, podejrzewam, że to przez te trociny w których przebywały w zoologu. Za ściółkę mają teraz kołeczki drewniane i szmatki ;P No i przestały kichać. Pierwsze dni na neutralu (w wannie) były bez kłopotów ;) Troszkę się po przepychały, a jak się zmęczyły to i usypiały razem :) Niedługo mam zamiar dać je wszystkie na łóżko, na którym moje dziewczynki raz na jakiś czas przebywały. A co do weta, to mieszkam w małym miasteczku, gdzie jest 3 weterynarzy. Do dwóch za żadne skarby bym nie poszła z żadnym zwierzakiem, bo to po prostu rzeźnia :( Jeden jest dość dobry, ale go często nie ma, do tej pory próbowałam go złapać ale jakoś nie było jak... Tak jak mówiłam na początku, maluszki wyglądają na zdrowe, z tym, ze jedna jest chudziutka strasznie. Co jej podawać, aby przybrała troszkę na wadze? ;)
Ze mną: Ciapka <3 Pipi <3 Lusia <3
Zuzia <3

*Za TM: Lady ['] <3
Mania ['] <3
Devi(l) ['] <3
Tosia ['] <3
MeMyself
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 21, 2011 4:45 pm
Lokalizacja: Pułtusk okolice Warszawy

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: MeMyself »

po jakimś czasie wizyt na neutralu dziewczyny zostały przeniesione na łóżko w moim pokoju, gdzie stoi klatka najstarszych ogonków. :) Na moim łóżku staruchy często przebywają, a konfliktów prawie wcale nie było ;) Jedna z moich starszych szczurków (Tosia) ani razu nawet nie odepchnęła maluszków ;) Drugiej kilka razy się zdarzyło je poprzewracać a potem nic, w sumie to zachowuje się tak jak by ich nie było :P Natomiast trzecia jest strasznie przestraszona, zaraz chciała zwiewać jak najdalej od nich, a gdy poczuła, że obsiusiały gdzieś kawałek łóżka, zaczęła skakać obok tego, fukała i ruchy jej ogona przypominały ruchy węża. Gdy natknęła się na młodziaki, trochę je poszturchała. Chociaż częściej zwiewała jak najdalej mogła :P Trochę obawiam się jej reakcji jak już przyjdzie czas na włożenie wszystkich do klatki... Jeszcze teraz spróbuję sposób z wlożeniem ich do transporterka i zobaczymy co dalej :) Mam nadzieję, że wszystko się uda i nie będzie rozlewu krwi...
Ze mną: Ciapka <3 Pipi <3 Lusia <3
Zuzia <3

*Za TM: Lady ['] <3
Mania ['] <3
Devi(l) ['] <3
Tosia ['] <3
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Łączenie samiczek 3+2 ???

Post autor: xiao-he »

I co? Lała się krew? Mam nadzieję że nie :D Cieszę się że rodzinka Ci się powiększyła i że nie było większych problemów z łączeniem ;)
Czochranko dla powiększonego o 2 ogonki stadka :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”