Dziwne zachowanie jednej z moich szczurek :P

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Nexit
Posty: 28
Rejestracja: sob mar 10, 2012 10:58 pm

Dziwne zachowanie jednej z moich szczurek :P

Post autor: Nexit »

Problem jest następujący - wczoraj około północy jedna z moich szczurek bardzo się czegoś wystraszyła, sam nawet nie wiem czego. Stała w miejscu 30 minut, nic na nią nie działało, ani jedzonko, ani ulubiona gąbka do gryzienia, wpadła jakby w trans, pomyślałem, że tylko się troszkę przestraszyła i jutro będzie wszystko jak dawniej, jednak myliłem się :(. Dzisiaj otworzyłem im klatkę, żeby mogły swobodnie wyjść sobie na łóżku, jedna szczurka beztrosko brykała, a biedna przestraszona Megi stała w miejscu u drzwiczek klatek i błagalnym wzrokiem na mnie patrzyła, postanowiłem podsunąć jej mój rękaw, po krótkim namyśle weszła, ale dalej nie brykała, jest wciąż osowiała i bardzo ostrożna, wie ktoś co to może być, miał ktoś z Was takie coś ? Bardzo proszę o pomoc !
Do dzisiaj nie mogę zrozumieć, jak udało mi się namówić matkę na dwa szczury. Kiedyś nie chciała słyszeć nawet o jednym ... ;)
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Dziwne zachowanie jednej z moich szczurek :P

Post autor: Lilien »

Skoro się wystraszyła to myślę, że się rozrusza :) Moje też sie czasem tak " zawieszają" ale nic złego się z nimi nie dzieje.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Cheetosi
Posty: 23
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:51 am
Numer GG: 1747687
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie jednej z moich szczurek :P

Post autor: Cheetosi »

Kwestia czasu... Trochę cierpliwości i wszystko będzie w porządku.
Obrazek
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne zachowanie jednej z moich szczurek :P

Post autor: Malachit »

Szczury czasami tak mają, jakby widziały duchy albo coś - i to zazwyczaj większość stada nic nie zauważa, za to jeden kamienieje ze strachu. Nie wiadomo, co dokładnie wyczuwa, ale to z czasem przechodzi ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Dziwne zachowanie jednej z moich szczurek :P

Post autor: akzi »

mam taka jedną nazywa sie Mała Mi od nowości była małym strachem ale sie rozkręciła
niedawno no może za 2 miesiące temu spadła obok niej książka
chyba ze 3 dni bała się wszystkiego, uciekała z rąk odrazu sie chowała, no zapomniała oczywiście ale dalej ma te swoje jazdy strachulcowe.
Myślę że to normalne :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dziwne zachowanie jednej z moich szczurek :P

Post autor: Eve »

Często się taki zdarzy co robi z igły - widły :) Ja mam taką Chmurkę co duchy widzi, na początku byłam przerażona a tera to tylko nie można jej nosić na ramieniu bez asekuracji bo nigdy nie wiadomo co i kiedy ją wystraszy a wtedy leci gdzie-bądź w dół.
Trochę czasu, obserwuj a zrozumiesz że to " normalne" :)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Dziwne zachowanie jednej z moich szczurek :P

Post autor: kinia87 »

mialam podobna sytuacje jakies pol roku temu z tajfunem. Wystraszyl sie okropnie mojej nogi, ktora probowalam mu odciac wejscie do drugiego pokoju... w 3 sekundy znalazl sie w klatce, stal nieruchomo przez pol godziny, nie reagowal na nic... potem dopiero cos tam wzial ode mnie, ale nie jadl jeszcze. Niechetnie wychodzil przez 1-2mce. Potem z czasem mu przeszlo. Teraz jest mega przytulasty :)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Nexit
Posty: 28
Rejestracja: sob mar 10, 2012 10:58 pm

Re: Dziwne zachowanie jednej z moich szczurek :P

Post autor: Nexit »

Już czwarty dzień i jest coraz gorzej, teraz już nawet nie chce wyjść z klatki i chowa się za kuwetą. :(
Do dzisiaj nie mogę zrozumieć, jak udało mi się namówić matkę na dwa szczury. Kiedyś nie chciała słyszeć nawet o jednym ... ;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne zachowanie jednej z moich szczurek :P

Post autor: alken »

wyciągaj ją często z klatki, trzymaj pod bluzą jesli nie chce chodzić po łóżku, w końcu się przełamie.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Nexit
Posty: 28
Rejestracja: sob mar 10, 2012 10:58 pm

Re: Dziwne zachowanie jednej z moich szczurek :P

Post autor: Nexit »

Coraz lepiej jest :) Jak już wyjdzie z klatki to jest taka czujna, że najmniejszy ruch sprawia, że momentalnie znajduje się w klatce ^^ Czasami jak wychodzi to tak zabawnie się cała rozciąga, jakby się czaiła
Do dzisiaj nie mogę zrozumieć, jak udało mi się namówić matkę na dwa szczury. Kiedyś nie chciała słyszeć nawet o jednym ... ;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne zachowanie jednej z moich szczurek :P

Post autor: alken »

Nexit pisze:Czasami jak wychodzi to tak zabawnie się cała rozciąga, jakby się czaiła
bo przód szczura chce wyjść, ale tył nie może się ruszyć ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”