oziowe ciacha

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

oziowe ciacha

Post autor: ozi »

W końcu przyszła pora by przedstawić również moich panów :)

Najpierw był Soren, później Hektor i Alejandro. Dalej Alejandro i Wafel. Potem Wafel został sam i w tym momencie zaczynamy tutaj naszą opowieść.

Inauguruje ją pan Wafel

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Wafello ma troszkę ponad dwa lata. Adopciak. Przyjechał do mnie ok. pół roku temu z Gliwic. Wcześniej był z kolegą, który ciągle go lał i zabierał mu jedzenie. W związku z tym Wafel jest trochę bojaźliwy w stosunku do innych ogonów i notorycznie chomikuje jedzenie po kątach :P Kapturek aguti o srebrzystym podniebieniu i lekko kręconej sierści na dupce :) Największy miziak świata; ładuje się nawet obcym na kolana i trzaska ząbkami w szczęściu zanim jeszcze rozpocznie się głaskanie :)

Po śmierci Alusia i uświadomieniu sobie, że nie potrafię żyć bez ogonów, przywiozłam Waflowi dwóch kumpli. Oto przed Państwem starszy z nich, ok. 2-miesięczny Cyklon

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Cyklon został podrzucony w pudełku jednej z naszych forumowiczek - razem z nim była jego mama, jego miot i drugi miot szczurków. Do mnie przyjechał z Opola. To sama czerń - nawet łapiszcza i jajka ma czarne ;D Ciężko go uchwycić w bezruchu chociaż ma zadatki na miziaka. Co ciekawe - po kilku dniach, ku ogólnemu zdziwieniu, zdominował Wafla uzyskując tym samym tytuł samca alfa :P

Jednym z ulubionych zajęć Cyklona jest naparzanie się z Zefirem, który jest najmłodszym i najmniejszych członkiem stada. Długo nikt w moim domu nie potrafił uwierzyć, że to szczur a nie mysz :P

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Zefir jest efektem jednej upojnej nocy :P Samiczka uciekła do samca i o to 18 młodych, w tym mój myszon ;D Ponoć amarican blue, chociaż wydaje mi się, że na to jednak trochę zbyt jaśniutki. Odważny chłopiec, przyjechał do mnie z Brzegu. Już dzisiaj wiadomo, że ma zadatki na złodzieja szmatek. Lubi wkładać głowę do ucha i gryźć w tyłek Cyklona :P

Na razie chłopaki dni spędzają razem, a w nocy młodziaki śpią w osobnej klatce w związku z obawą, czy myszon nie przeciśnie się przez pręty. Najwyraźniej nie ma jednak zadatków na uciekiniera więc myślę, że wkrótce już na stałe zamieszkają razem. Wafel to istny anioł - ma do dzieciaków masę cierpliwości, ale widać, że przydaje mu się odrobina wytchnienia od dzieciaków.

Poza tym młodziaków muszę pochwalić - niemal od razu nauczyli się korzystać z kuwety ;D
Obrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: oziowe ciacha

Post autor: xiao-he »

Och, co za wyjątkowo uroczy panowie! A Wafel to genialne imię dla szczurka, strasznie mi się podoba ;D
Mizianko dla samczyka alfa - czarnego jak noc Cyklona, staruszka z pięknym imieniem - Wafla i szczurzej myszki - Zefirka :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Asengrith
Posty: 145
Rejestracja: śr maja 02, 2012 4:42 pm

Re: oziowe ciacha

Post autor: Asengrith »

Bosze wychowałam złodzieja szmatek ;D Zefir urodził się z 21-22 kwiecień 2012 roku ;) Widzę że Twoje słodziaki dobrze go przyjęły a on sam nie daje sobie w kasze dmuchać i meczy Cyklona :D Duma mnie rozpiera! Wafel jest słodziutki, można by go było schrupać. Piękna szczurza banda i tak Zefirek jest myszko-szczurkiem ;D Ucałuj wszystkie ogoni ode mnie a Zefirka najbardziej (mam do niego sentyment jak do pozostałych 18 klusków;) )
Awatar użytkownika
Shigella
Posty: 183
Rejestracja: sob maja 22, 2010 1:59 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: oziowe ciacha

Post autor: Shigella »

Buziaki od braciszków dla Zefirka i dla pozostałej bandy;)
Mówisz że Zefir nie ma zadatków na uciekiniera? To Ci się spokojne dzieciątko trafiło - moi każdą dziurę znajdą żeby tylko wyjść i pobroić (bo najlepsza zabawa jak nie ma kontroli) - ostatnio rozpracowują pęknięty szczebelek więc tylko czekam na nowe niespodzianki...;)
Z nami Czaruś i Aruś - http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36300
************
Za TM - Tadzio i Denis <3
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: oziowe ciacha

Post autor: akzi »

wyjatkowo słodkie chłopaczki :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: oziowe ciacha

Post autor: Marzka95 »

Boziem mój mały Cyklon :). U mnie był jednym ze spokojniejszych maleństw, widać coś mu się odwidziało :P. Śliczne stadko Ci się uzbierało. Jak ty tak szybko imiona wymyślasz ja też chcę ten dar mieć. Mam siostrę Zefirka i do tej pory imienia nie ma :(.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: oziowe ciacha

Post autor: ozi »

Z radością informuję, że wszystkie chłopaki już od kilku dni wspólnie zamieszkują waflową klatkę ;D Wszyscy żyją, nikt nie próbuje uciekać, nocą chłopaki grzecznie śpią i poza sporadycznymi kłótniami o jedzenie nie ma większych problemów :) Chyba mogę ogłosić sukces wychowawczy ;D

Zdjęcia chłopców - głownie podczas spożywania, bo tylko wtedy raczą ustać chwilę w miejscu:

Zefir je paprykę
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Wspólne jedzonko
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Tu się wdarł w kadr waflowy tyłek :P
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Kuku
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

No, tak jak mówiłam, między chłopakami jest praktycznie idealnie. Młodzi tłuką się między sobą i tylko czasami w feworze zabawy Cyklon próbuje dominować Wafla i, o dziwo często mu się udaje :P Problem stanowi w sumie czasami tylko Wafel, który ma lekką nerwice na punkcie jedzenia i momentami nie pozwala chłopcom zbliżyć się do miski i rzuca się na nich piszcząc :-\ Nikomu krzywdy nie robi oczywiście, ale chłopcy są potem nieźle wystraszeni i trzeba im dodawać otuchy ::) Co ciekawe, Wafel tak robi nawet jak niespecjalnie mu na jedzeniu zależy - biega od miski do pudełka i tam gromadzi cały zapas o którym potem momentalnie zapomina ::) Trzeba mu to jednak wybaczyć ze względu na jego przeszłość - był ze szczurem, który ciągle zabierał mu żarcie. W każdym razie po kilku takich incydentach, co lepsze kąski chłopcy dostają osobno ;)

A, poza tym Cyklon coś pokichuje, więc przemycam młodym beta glukan w gerberku :)
Obrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: oziowe ciacha

Post autor: xiao-he »

Super, cieszę się że chłopcy żyją w zgodzie i się wspólnie dogadują. Mam nadzieję że tak zostanie :D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: oziowe ciacha

Post autor: Marzka95 »

O bardzo się cieszę, że cyklonek ma się dobrze :). ślicznie wyglądają razem.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Asengrith
Posty: 145
Rejestracja: śr maja 02, 2012 4:42 pm

Re: oziowe ciacha

Post autor: Asengrith »

Jaki Zefirek już duży, jaka niebieska kluska :D Słodziaczek jakich mało! Fajnie że się chłopaki dogadują i męczą Wafla, tak trzymać maluchy, nie poddawać się. Ucałuj szczuraski ode mnie a dodatkowo Zefirka ;) Jeju jeju jaki on wielki, aż nie mogę się napatrzeć :D
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: oziowe ciacha

Post autor: Lilien »

W pierwszej chwili po zobaczenia zdjęcia Wafla pomyślałam, ale ładny...chomik! Dopiero ogonek tuż przy krawędzi wyprowadził mnie z błędu, nie mniej jednak Wafel jest przeuroczy! :) Cyklon i Zefir też wspaniali, ale wafel zostaje moim faworytem i kropka:) Mizianko dla chłopaków.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: oziowe ciacha

Post autor: ozi »

Od dłuższego czasu nie dawaliśmy znać, ale już wracamy :)
Ten kto widział chłopaczki w maju, dzisiaj mógłby już ich nie poznać - Zefirek właśnie skończył 3 miesiące i już w żadnym razie nie przypomina myszki, a z Cyklona zrobił sie wielki szczurzy chłop :P Tylko Wafel nic się nie zmienił - i całe szczęście :)

Chłopaki coraz śmielsze i coraz bardziej rozbrykane. W przeciwieństwie do Wafla, który najchętniej spędzałby czas na mizianiu, młodziaki tylko kombinują jakby tu dostać się tam gdzie nie wolno :P Zrobienie im dobrego zdjęcia stanowi wyzwanie, ale tym razem się udało:

Młodziaki w ulubionym koszczyszku
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Cyklon
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Zefirek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

i jak zawsze rozczulający - Pan Wafel :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: oziowe ciacha

Post autor: pipilotti »

Urocze stworzenia. Zazdroszczę, że potrafią się ze sobą dogadać...Ja wciąż mam problem z nową szczurzycą w stadzie. A przy okazji - Ozi, czy Ty jesteś tą Ozi od dredów za sześciopak? Z pozdrowieniami - zadrrra ;).
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: oziowe ciacha

Post autor: BlackRat »

Prześliczne chłopy ;)
No i Zefirek to chyba braciszek mojej Hunter'uni :D
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: oziowe ciacha

Post autor: Venice »

Świetne. ;)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”