dziwne mruczenie i drżenie

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
agnieszka123
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 22, 2012 9:58 pm

dziwne mruczenie i drżenie

Post autor: agnieszka123 »

Hej. Moja szczurzyca Mocca ma coś ponad 4 miesiące. Od początku zachowywała się w sposób jaki zaraz opiszę, ale nigdy nie zwracałam na to większej uwagi z racji, że jest to mój pierwszy szczur. Jej koleżanka którą dostałam razem z nią nie ma takich objawów, niedawno przygarnęłam trzecią szczurkę i ta również ich nie ma - więc teraz zaczęłam zastanawiać się, czy zachowanie Moccy jest na pewno normalne. Gdy szczurka jest czymś zainteresowana, podekscytowana albo zdenerwowana - wydaje dźwięki, coś w rodzaju mruczenia. Nie pochodzi to "z wnętrza" szczura (nie wiem jak inaczej to określić), to takie dźwięki trochę jak stękanio-mruczenie, wydaje je przy każdym ruchu. Dodatkowo, gdy jest zestresowana i zdenerwowana (z natury jest bardzo nerwowym, nietykalskim i ruchliwym szczurem - w porównaniu do dwóch pozostałych panien, które są raczej pieszczochami, ta jest istnym wcielonym diabłem) i nie chce żeby wyciągnąć ją z klatki na ręce albo gdy biega po łóżku i nie chce być schowana do klatki, zdarza się, że zaczyna cała drżeć albo mieć pojedyncze drgawki. Moje pytanie: czy to normalne? Czy wiąże się to z usposobieniem szczurki czy coś jest z nią nie tak?
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: dziwne mruczenie i drżenie

Post autor: alinak »

Moze to zwykla czkawka? Poszukaj cos na ten temat bo wydaje mi sie ze to moze byc to ;)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: dziwne mruczenie i drżenie

Post autor: BlackRat »

Trochę dawny ten temat, ale może szczurka po prostu fuka?
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dziwne mruczenie i drżenie

Post autor: akzi »

a może ma rujkę ??
czy wygina ciało podczas drzenia ? czy ma to co jakiś czas czy ciągle non stop ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”