Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Awareness
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 09, 2012 5:51 pm
Numer GG: 40086414
Lokalizacja: Warszawa

Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Post autor: Awareness »

Czy szcur może przebywac w pomieszczeniu gdzie jest duża pleśn i wilgoc? Nie da rady tego usunąc...
kociakowski
Posty: 42
Rejestracja: pn cze 04, 2012 7:32 pm
Numer GG: 12091457

Re: Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Post autor: kociakowski »

oh my fucking god.... czy Ty jesteś normalny ? chociaż jestem jeszcze laikiem logicznie myśląc stwierdzam, że NIE ! Otóż wyobraź sobie sytuację gdybyś Ty musiał wychowywać się w pomieszczeniu z pleśnią, pomyśl w takim przypadku o swoim organizmie oraz o konsekwencjach takiego zaniedbania.. "Nie da rady tego usunąc" rozumiem jako, że nie masz kasy żeby wymienić klatkę, popytaj, pokombinuj i zastąp dom swoim szczurkom, a nie każ im mieszkać w takich warunkach ...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Post autor: alken »

kociakowski, bez nerwów ::)

pleśń i wilgoć są szkodliwe dla ludzi, a co dopiero dla takich małych zwierzaczków jak szczury. z resztą nie rozumiem co to znaczy "nie da się tego usunąć" żyjecie w takich pomieszczeniach, oddychacie toksycznymi zarodnikami i wam to nie przeszkadza? są różne preparaty którymi można choć czasowo zlikwidować grzyba, najlepiej to skuć cały tynk, już nie mówiąc o ociepleniu, ale preparaty to minimum.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Post autor: Malachit »

Właśnie też nie rozumiem tego, że nie można tego usunąć - są preparaty, od chlorowych przez ekologiczne, można nawet po usunięciu dodać trochę do farby i zamalować to miejsce, wtedy przez jakiś czas nie wychodzi pleśń (bo jeśli wychodzi przez niedocieplenie, to w końcu i tak wyjdzie znowu, ale preparaty na pleśń nie są drogie, 10-20zł i starcza na dość długo, wiem, bo sama usuwałam pleśń nawet z drewnianej, spleśniałej szafki dało się ją usunąć)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Post autor: Marzka95 »

Ja polecam środek SAVO. Co prawda śmierdzi strasznie chlorem ale znika wszystko w ciągu nie wiem 10 min. Ja miałam tym łazienkę robioną i ani śladu :).
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
Awareness
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 09, 2012 5:51 pm
Numer GG: 40086414
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Post autor: Awareness »

kociakowski pisze:oh my fucking god.... czy Ty jesteś normalny ? chociaż jestem jeszcze laikiem logicznie myśląc stwierdzam, że NIE ! Otóż wyobraź sobie sytuację gdybyś Ty musiał wychowywać się w pomieszczeniu z pleśnią, pomyśl w takim przypadku o swoim organizmie oraz o konsekwencjach takiego zaniedbania.. "Nie da rady tego usunąc" rozumiem jako, że nie masz kasy żeby wymienić klatkę, popytaj, pokombinuj i zastąp dom swoim szczurkom, a nie każ im mieszkać w takich warunkach ...
Chyba źle mnie zrozumiałeś. Jeszcze nie mam szczura, a pleśń (powierzchowna na ścianie) jest z nieprawidłowej wentylacji domu jednorodzinnego a nie klatki. Myślałam nad zakupem pochłaniacza wilgoci, bo naprawa wentylacji nie wchodzi w grę, gdyż trzeba by rozbierac cały dom. Jest jakiś problem z oknami, ciągle od nich wieje. Może to też od tego
Awatar użytkownika
Awareness
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 09, 2012 5:51 pm
Numer GG: 40086414
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Post autor: Awareness »

alken pisze:kociakowski, bez nerwów ::)

pleśń i wilgoć są szkodliwe dla ludzi, a co dopiero dla takich małych zwierzaczków jak szczury. z resztą nie rozumiem co to znaczy "nie da się tego usunąć" żyjecie w takich pomieszczeniach, oddychacie toksycznymi zarodnikami i wam to nie przeszkadza? są różne preparaty którymi można choć czasowo zlikwidować grzyba, najlepiej to skuć cały tynk, już nie mówiąc o ociepleniu, ale preparaty to minimum.

Mamy ocieplenie od podłogi - brak komina jest tu winowajcą.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Post autor: Sky »

W takim razie powinniście coś z tym zrobić chociażby dla siebie - wilgoć i grzyb w domu jest bardzo szkodliwy, toksyczny, choruje się od niego, można dostać alergii i należy z nim walczyć. Nie można zostawić pleśni samej sobie, trzeba ją usuwać i najlepiej zadbać o to, żeby nie rozwinął się poważny grzyb. Nie rozumiem, jak możecie narażać się na takie warunki - ok, kucie całego domu to ciężka sprawa, ale nie przeszkadza wam to? Najlepiej w takim razie nie brać szczurów.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Post autor: klimejszyn »

ja miałam swego czasu problem z grzybem - w domu było dość wilgotno, dodatkowo mimo sprzątania z klatek dalej było czuć mocz, co pewnie też miało swój udział w powstaniu pleśni na ścianie.
i również polecam środek SAVO, śmierdzi okrutnie, ale u nas pożegnał grzyba raz na zawsze ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Post autor: Marzka95 »

Jeżeli macie grzyba to sprawdźcie sobie czy nie macie grzyba czarnego bo jest pełno tych paskudztw ale grzyb czarny jest śmiertelny.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
Awareness
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 09, 2012 5:51 pm
Numer GG: 40086414
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Post autor: Awareness »

No to chyba znalazłam rozwiązanie. W wakacje kupuję środek SAVO, kuję ściany chociażby tam, gdzie bedą szczurki, maluję na nowo i kupuję wielki zbieracz wilgoci. Chyba powinno pomóc. I robię badania okresowe płuc moich przyszłych szczuraków by zobaczyc, czy były grzyb im nie zaszkodził. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wilgoc, pleśń na ścianie a szczur

Post autor: alken »

no raczej nie powinno im zaszkodzić jesli będziesz dbać o to, zeby plesn nie wyłaziła. no i najlepiej niech klatka stoi jak najdalej od miejsc gdzie bywa grzyb
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”