Czy to przez jedzenie ?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
DMKociarz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 07, 2012 7:21 pm

Czy to przez jedzenie ?

Post autor: DMKociarz »

witam posiadam dwa szczurki o imieniu Apsik i Orion no ale do rzeczy szczurki kaszla.. ale niewiem dlaczego noska nie maja mokrego nic im nie leci z noska itp..u weterynarza bede jutro wydaje mi sie ze to przez jedzenie..napisze wam teraz ogolnie sklad tego jedzenia..
Sklad:
Pszenica jara,proso zolta,kukurydza,owies,owsik,pekucha,sorgo czerwone,slonecznik,siemie iniane,jarzebina,glog,aronia,granulat lucemy,chrupki kukurydziane (zrobione sa z olej slonecznikowy,kukurydza,maczka kukurydziana,barwnik pomaranczowy) nowe jedzenie bede kupywal za 2 albo 1 dzien..;)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: BlackRat »

A po czym wnioskujesz, że to kaszel? Tzn. jak to dokładnie wygląda/brzmi?
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
DMKociarz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 07, 2012 7:21 pm

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: DMKociarz »

szczurek robi takie fy czy phy i po tym myje sobie nosek..;P
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: BlackRat »

To raczej nie kaszel, tylko kichanie. Z tego co piszesz to mnie to wygląda jakby sobie nochalek czymś zabrudził, lub jakiś pyłek mu się do niego dostał [alergia?]. Ale może niech wypowie się ktoś jeszcze, z większą wiedzą.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: ssylvusia »

DMKociarz to jest kichanie, nie kaszel. Jaką masz ściółkę w klatce?
ObrazekObrazek
DMKociarz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 07, 2012 7:21 pm

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: DMKociarz »

Mam drewniany zwirek z firmy Hilton aha szczurki teraz tak dziwnie pykaja..O.o niewiem oco kaman moze to dlatego ze kupilem im jedzenie dla myszy ?
DMKociarz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 07, 2012 7:21 pm

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: DMKociarz »

DMKociarz pisze:Mam drewniany zwirek z firmy Hilton aha szczurki teraz tak dziwnie pykaja..O.o niewiem oco kaman moze to dlatego ze kupilem im jedzenie dla myszy ?
Aha i jeszcze jedno szczurki mialy dzisiaj lekko mokre noski..w jedzeniu jest to co podalem na poczatku tematu moze cos niewlasciwego dla nich w nim jest ???
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: BlackRat »

Po pierwsze: dlaczego kupujesz szczurom jedzenie dla myszy?
Po drugie: kupując/adoptując zwierzątko bierzesz na siebie odpowiedzialność za nie, więc zanim to zrobisz, powinieneś się dokształcić choćby w temacie karmienia.
Po trzecie: jak to pykają? Może tym szczurkom nic nie jest, tylko wydają zwykłe dźwięki jak to szczurki, a Ty po prostu mylisz pojęcia? Poczytaj o zachowaniach ogonków, może dowiesz się czegoś, co Ci pomoże.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: BlackRat »

Edit Acha, z tego co wymieniłeś to nie wiem jak z jarzębinom, ale reszta jest w porządku. Zależy jeszcze tylko z jakiej firmy.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: ssylvusia »

Jakiej firmy jest jedzenie, którym karmisz ogony? Skład, który wymieniłeś znajduje się w większości karm dla zwierząt, ważne jest jakiej firmy jest karma, bo od tego między innymi zależy jakość tych składników.
Natomiast wydaje mi się, że objawy jakie wymieniłeś, mają się nijak do tego, czym karmisz szczury. O ile dobrze kojarzę, pisałeś na chacie, że byłeś u weta, który stwierdził świeżb i przeziębienie i nie podał leków. Natychmiast musisz pójść do polecanego weterynarza, który potwierdzi poprzednią diagnozę i poda odpowiednie leki. Nieleczone przeziębienie i świeżb są bardzo groźne dla zdrowia i życia ogonów.
ObrazekObrazek
DMKociarz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 07, 2012 7:21 pm

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: DMKociarz »

szczerze ci powiem ze firma to ZooCenter premium karma z owocami lasu. (znalazlem opakowanie z karmy :D *zaciesz* )
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: ssylvusia »

Prawdę mówiąc karmy nie znam, wyszukałam sobie ją w internecie no i... jakoś nie jestem przekonana. Czy to ta karma? -> http://zoocenter.pl/zoocenter-pokarm-pr ... 46%29.aspx Nie wiem, może ktoś miał z nią styczność, ale dla mnie karma, która kosztuje 6 PLN za kilo jest podejrzana.

Radziłabym jak najszybciej zmienić karmę na jedną z polecanych i stosowanych na forum.
ObrazekObrazek
DMKociarz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 07, 2012 7:21 pm

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: DMKociarz »

Tak taka tylko ze ja mam "edycje" dla myszy ;)
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: ssylvusia »

Tym bardziej zmień tą karmę. Z jakiegoś powodu dla każdego gatunku zwierząt są odpowiednio przystosowane karmy. Różne zwierzęta mają różne wymagania odnośnie karmienia i nie powinno się dawać jedzenia dla myszy szczurowi. Poczytaj sobie działy o polecanych karmach, o karmieniu ogonów. Forum to skarbnica wiedzy.
I przede wszystkim - idź do weterzynarza, który się zna na szczurach i wylecz im ten świeżb i przeziębienie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czy to przez jedzenie ?

Post autor: mania85 »

A może to jest fukanie?
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”