[OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Freika
Posty: 84
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 11:35 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Post autor: Freika »

Na stronie fejsbukowej Schroniska w Opolu pojawiła się informacja o szczurkach do adopcji - jest mamusia husky, chyba rex, być może tata (albinos? siamese?) i ok 10 maluchów - na pewno czarne, czarne husky, szare, szare husky, być może aguti, ale na zdjęciach słabo widać. Płeć nieokreślona. Zdaje się, że wśród maluchów są rexy. Postaram dowiedzieć się więcej, na razie link do fotek.
Opiekun mówi, że nie zna się zbyt na szczurach, więc jak ktoś w Opolu mógłby coś pomóc, to super, bo mi z Gdańska daleko.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 623&type=1
Ze mną: Vuvuzela Anarchia, Viosna Arwena
Za Tęczowym Mostem: Dżuma, Vendetta Apokalipsa, Vesania Antichrista, Cirilla, Nookie, Rebelia, Ninde, Geralta, Valkiria Aurora,Vena Arya
Moje nie-ciury: Murphy, Bojar, Pancho, Józek (irish tinker/gypsy horse)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Post autor: Nina »

Jeśli opiekun będzie zainteresowany, moge tam do niego wpaść i pomóc określić płeć, itp.

Rodzice rozdzieleni?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Post autor: Marzka95 »

Ha właśnie chciałam wstawić ogłoszenie o nich bo mam informację od weta jak byłam w czwartek ze złamaną łapką mojej szczurci :) . Ja mogę pomóc tylko zastanawiam się jak ::) . Płeć no mogłabym spróbować ustalić ale tak wstępnie :) . Gdybym miała klatkę to bym mogła wziąć je na tymczas ale kurczę nie mam i nie wiem jak mama zareaguje.

PS jestem z Opola :D
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Post autor: Starsza Pani »

Marzka95 pisze:Ha właśnie chciałam wstawić ogłoszenie o nich bo mam informację od weta jak byłam w czwartek ze złamaną łapką mojej szczurci :) . Ja mogę pomóc tylko zastanawiam się jak ::) . Płeć no mogłabym spróbować ustalić ale tak wstępnie :) . Gdybym miała klatkę to bym mogła wziąć je na tymczas ale kurczę nie mam i nie wiem jak mama zareaguje.

PS jestem z Opola :D
Marzka95, dowiedz się najpierw jakie są zasady adopcji - w Warszawskim schronisku na Paluchu zwierzę jest wydawane tylko przyszłemu właścicielowi i nie ma mowy o DT. Przejąć adopcję mogą tylko organizacje i to wtedy, gdy mają ze schroniskiem podpisaną umowę. Więc jak od razu zaproponujesz, że weźmiesz szczury i im znajdziesz domy, to możesz ich juz nie dostać ...

Pomóc możesz fotografując i wystawiając na fora z opisami i podziałem na płcie . I informując o potrzebie rozdzielenia w odpowiednim czasie płci. Dobrze byłoby, gdyby im podrzucić szczurze jedzenie albo poinformować co jedzą szczury (czsami to potrzebne, gdy szczury w schronisku zdarzają się bardzo rzadko).
Żeby je wziąć musiałabyś mieć dwie klatki :) .
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Post autor: Marzka95 »

No tak 2 klatki :) . Ja współpracuję z Fundacją Azyl Nadziei więc mogłyby pójść do Fundacji a ja bym z niej wzięła na dom tymczasowy. Ha ale ja już piszę jakbym brała je ale brak klatek :( i mama wyrocznia :( .
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Post autor: Nina »

Z tego co czytam na fejsie to szczurki wcale nie są w schronisku.
W komentarzach jest jak byk podany numer do właścicielki, nie opiekunki.
Więc może to po prostu wpadkowy miot a właścicielka zgłosiła sie po pomoc do schroniska.
Ja moge pomóc jako dt dopiero w sierpniu niestety :(
Ale płcie moge sprawdzić bez najmniejszego problemu- cały lipiec jestem w Opolu i popołudnia mam wolne.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Post autor: Marzka95 »

Tak szczurków nie ma w schronisku ale też nie są wpadkowe z ego co wiem :) . Jedna z pracownic je wzięła o siebie i szuka domków :) .
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
Freika
Posty: 84
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 11:35 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Post autor: Freika »

Na fejsie jest podany nr do właścicielki/opiekunki , ktoś próbował dzwonić? Ja dziś nie mogłam zadzwonić (praca w godzinach rozsądnego dzwonienia:/) ale mogę jutro spróbować.
Ze mną: Vuvuzela Anarchia, Viosna Arwena
Za Tęczowym Mostem: Dżuma, Vendetta Apokalipsa, Vesania Antichrista, Cirilla, Nookie, Rebelia, Ninde, Geralta, Valkiria Aurora,Vena Arya
Moje nie-ciury: Murphy, Bojar, Pancho, Józek (irish tinker/gypsy horse)
Awatar użytkownika
pszczolka90
Posty: 152
Rejestracja: wt gru 16, 2008 8:29 pm
Lokalizacja: Krapkowice

Re: [OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Post autor: pszczolka90 »

Wiecie może jakie są warunki adopcji? Trzeba coś podpisywać w tym schronisku czy coś? Może bym przygarnęła jedno maleństwo :)
Obrazek
Maciuś 08.03.09-25.04.10 :(
Loka 16.11.08-28.09.10 :(
Ricci
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 04, 2012 12:14 pm
Numer GG: 9934315
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Post autor: Ricci »

Wie ktoś może czy oferta jest aktualna? Jestem zainteresowany przygarnięciem szczurka, z wiadomych względów nie chcę kupować w sklepie zoologicznym, więc chętnie bym adoptował jednego ewentualnie dwa - choć szczerze powiem, do tej pory nie miałem jeszcze stadka.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: [OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Post autor: BlackRat »

Ricci pisze:...choć szczerze powiem, do tej pory nie miałem jeszcze stadka.
No to najwyższa pora ;]
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Rattime
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 9:06 pm

Re: [OPOLE] szczurza rodzinka w Schronisku. Może być REX

Post autor: Rattime »

Witam :)
Jestem opiekunką opisywanych szczurków, nie są to szczurki schroniskowe :) Cała historia niespodziewanego poczęcia i zasłużonego "mycia głowy" za brak wiedzy jest tutaj (tylko proszę o zaniechanie ewentualnych ponownych gromów i oburzenia ;)), : http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12549
Tutaj jest wątek adopcyjny maluchów, rezerwacje, filmiki etc., nie wiem, czy jest sens go dublować na szczurach.org
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12620&start=0
pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”