Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Gina
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 08, 2004 7:44 pm

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: Gina »

Krótko po północy odeszła do szczurzej krainy wiecznej szczęśliwości... niespełna 2-letnia, kochana szczurzyczka :"-((
Obrazek
--
Gina
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: Kacha »

smuuutno
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: krwiopij »

bardzo wspolczuje... :(
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: Mada »

Ale ona podobna do mojej Dziubki.
Strasznie mi przykro.
Wiem że to nie na miejscu ale chciałam Cię zapytać na co odeszła Twoja kruszyna. Bo na zdjęciu wygląda jakby miała niedowład tylnych kończyn?
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: Meggy »

Obrazek
pestka4
Posty: 262
Rejestracja: wt maja 18, 2004 3:55 pm

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: pestka4 »

:( :cry:
Jutro to dziś, tyle, że jutro....
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: WildMoon »

Tak przykro...:( :cry: Trzymaj sie!
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Smutno... :cry:
Moze opiszesz nam jej historie...kiedys?
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: sachma »

bardzo mi przykro [*] :(
Obrazek
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: roenna »

:(
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: Dona »

['] :(
Gina
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 08, 2004 7:44 pm

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: Gina »

[quote="Mada"]Wiem że to nie na miejscu ale chciałam Cię zapytać na co odeszła Twoja kruszyna. Bo na zdjęciu wygląda jakby miała niedowład tylnych kończyn?[/quote]

Nie miała niedowładu - to zdjęcie jest już po śmierci.
W sumie nie wiem dokładnie, co jej było. Podejrzewam nowotwór albo jakiś wylew wewnętrzny. W czwartek była jeszcze całkiem normalną, wesoła i łakomą szczurzyczką, tyle że kilka dni wcześniej wyglądała, jakby "przytyła" lub zaciążyła. Brzuszek był większy, ale miękki. W czwartek wieczorem zaszyła się za kanapą ale w nocy wyszła, więc zaniosłam ją do klatki. W piątek wieczorem znowu poszła za kanapę na swoją kupkę obdartych tapet. Tym razem nie wyszła, więc w sobotę w południe odsunęłam kanapę i... zobaczyłam Zeńkę najeżoną, osowiałą, niemrawą i strasznie grubą. Wzięłam ją na ręce i obmacałam delikatnie z każdej strony. Brzuszek był wielki, z jednej strony miękki (jakby wypełniony... płynem, powietrzem, nie wiem, jak to opisać - w sumie w dotyku normalny, tyle, że większy niz zazwyczaj). Z drugiej strony wyszedł jakiś twardy twór, wielkości dużego orzecha włoskiego. Nie wiem, jak mogłam wcześniej nie zauważyć, ze coś się z nią dzieje. To niemożliwe, że ten guz był sobie ot tak - ja macam szczury dość systematycznie, gdyż RAK zeżarł mi juz jednego szczura.
Dodatkowo zauważyłam, że mimo iż "na oko" Zenia sprawiała wrażenie dorodnej, tłustej szczurzycy, była strasznie wychudzona!!! Przez te kilkanaście godzin spędzonych za kanapą? W klatce mało interesowała się jedzeniem, więc wzięłam ją na kolana i podałam mleko. Piła dość łapczywie i długo. Zjadła troszkę gotowanego ziemniaka i jabłka. W klatce podbierała coś Kundzi. W niedzielę wieczorem jednak była bardzo słaba. Potrafiła się przemieścić na łapkach, ale w zasadzie kilkanaście kroków, by się we mnie wtulić albo poszukać sobie przytulnego kącika. Jedzenie podawałam jej ręką. 2-3 razy skubnęła zębami i... odpoczywała... Nie miała sił jeść. Dopilnowałam jednak aby trochę zjadła. Czekolady nawet nie chciała, więc pomyślałam sobie, że jest z nią baaardzo źle. Była... blada... Zaplanowałam na rano weta. Włożyłam ją do klatki i chodziłam co chwila patrzeć, jak się czuje. Kundzia się tez nią opiekowała - czyściła futerko i ogrzewała. Przed północą Zenia leżała na dole w trocinach. Pomyślałam, że szła się załatwić i nie miała sił wejść po schodach do góry. Przeniosłam ją na pięterko. Wyszłam. Kiedy przyszłam za niespełna pół godziny leżała znowu na dole. Tym razem niestety... już nie żyła :-( Była jeszcze ciepła, sztywniejąca od główki...
Nie chciała umierać przy boku Kundzi??? Dlaczego poszła na dół w trociny???

Wyjęłam ją z klatki i zrobiłam jej ostatnie zdjęcia.

W sumie korciło mnie, żeby (nie mówcie, że to makabryczne, proszę) przed "pogrzebem" otworzyć jej brzuszek skalpelem i spróbować poznać przyczynę śmierci... Dałam sobie jednak z tym spokój ale wcale nie jestem spokojna...


Kundzia ma mały guzek w okolicy prawej pachy, ale nie pod - raczej w stronę... sutka? Nie wiem, ile szczurzyca ma sutków! Może ktoś ma szczegółowa anatomię szczura???
Za ok. 3 miesiące kończy 2 lata... Ryzykować operację, czy dać jej spokój?

A tak wyglądała zdrowa Zenia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
--
Gina
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: IVA »

:cry: :cry: :cry:
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: oliwi@ »

przykro mi :( nawet po śmierci wygląda jakby po prostu zasypiała...
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Zenobia... Zenia - moja czarnulka...

Post autor: Sandrex »

Wspolczuje, na zdjeciu po smierci rzeczywiscie wyglada jakby byla spiaca, oczka lekko otwarte, wspolczuje ...

[ ' ]
Wake Up Little Sparrow
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”