Młoda szczurzyca, krótko w domu. Dziwne zachowanie...

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lukaszr
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 30, 2012 10:31 am

Młoda szczurzyca, krótko w domu. Dziwne zachowanie...

Post autor: lukaszr »

Witam,
z góry przepraszam jak zły dział, ale nie chciałem do "Dróg oddechowych" tego dawać, bo nie tylko w tym jest problem.
Otóż od jakiś dwóch tygodni w naszym domu mieszka szczurzyca dumba Pestka. Pestka ma koło 1.5 miesiąca. Jej dom to klatka (używana, wymyta, wcześniej też szczurki ją zamieszkiwały), wyściółka trocinowa, domek drewniany.
Od początku zwierzak był przyjazny, wychodził na ręce, dał się głaskać, nie gryzł. Od kilku dni jednak coraz częściej jest tak, że jak wyjdzie z klatki i sobie po mnie i mojej dziewczynie, i koło nas biega to kicha, wyciera nosek (w klatce tego nie robi), fuka. Ogólnie jest bardzo nerwowa, skacze, próbuje podgryzać (delikatnie) palce, paznokcie.
Wcześniej tak nie było, bawiła się, biegała, ale też potrafiła usnąć w rękawie czy wtulić się w szyję. Nie była taka nerwowa. No i to kichanie... Nosek wydaje się być czysty, nie widać żadnych wydzielin. Je, pije wodę jak zwykle.

Czy mamy powody do niepokoju czy to po prostu humorki naszego lokatora?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Młoda szczurzyca, krótko w domu. Dziwne zachowanie...

Post autor: akzi »

hej, po pierwsze podgryzanie paznokci i reki to tzw iskanie ale ciebie, nie powinienes miec z tego powodu obaw ale tylko radości, szczurek cię lubi.
zmiana charakteru na nerwowy może być spowodowana samotnością szczurka.
Szczurki to zwierzęta silnie stadne, potrzebują minimum jednego osobnika swojej szczurzej rasy ale tylko tej samej płci ( nie chcemy dodatkowych osesków do oddania na forum)
Zaadoptujcie Pestce koleżanke z forum zapewnaim Cię że bedzie to najpiekniejszy prezent jaki dasz jej w jej życiu :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
lukaszr
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 30, 2012 10:31 am

Re: Młoda szczurzyca, krótko w domu. Dziwne zachowanie...

Post autor: lukaszr »

Koleżanka już w drodze jest:) Czekamy na telefon kiedy będziemy mogli ją odebrać, bo założenie z góry było, że dwie dziewczynki będą z nami mieszkać :)

Dziękuję za informacje o iskaniu:) Trochę mnie to uspokoiło.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Młoda szczurzyca, krótko w domu. Dziwne zachowanie...

Post autor: akzi »

A to wspaniale, bardzo się cieszę, teraz przenieś się do działu o łączeniu bo może ci się przydać ;)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Młoda szczurzyca, krótko w domu. Dziwne zachowanie...

Post autor: BlackRat »

Jest malutka więc pewnie to skakanie to zwykłe wścieki maluchów ;) Maluchy potrafią się naprawdę przedziwnie zachowywać podczas zabawy.
Co do kichania, jeśli to tylko przy/na Was kicha, być może reaguje alergicznie na np. perfumy czy proszek/płyn do prania któregoś z Was. Od wiórków też może kichać, więc lepiej byłoby zmienić na żwirek drewniany lub bentonitowy (w trocinach często można "przemycić" pasożyty), ale skoro w klatce nie kicha to chyba nie od nich.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”