POMOCY

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

POMOCY

Post autor: DonWasyl »

Witam wszystkich ponownie :) Sprawa jest tego typu że mój brat przyniósł nie dawno do domu młodą szczurke dla dziecka tyle że gdy dziś otworzyłem oczy zobaczyłem maleństwa i teraz sprawa jest takiego typu że są też nie żywe 4 żywy i chyba 4 nie nie mogę się doliczyć ale teraz pytanie czy martwe młode mam wyciągnąć z klatki ?? i jak to zrobić czy samica nie będzie mieć żalu ? nie wiem pomóżcie jak najszybciej co mam robić wiem że jest dużo takich tematów ale ja zaraz muszę wyjść a chciałbym wiedzieć co i jak
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: POMOCY

Post autor: noovaa »

Ja bym wyciągnęła wszystkie i żywe zaniosłabym do uśpienia. Aż 4 martwe oseski mogą świadczyć o tym, że samiczka jest za młoda, zbyt słaba do odchowania młodych i odchowanie nawet tej czwórki może ją wiele kosztować. Po za tym jeśli nie masz możliwości zająć się wszystkimi w przyszłości, może być nie łatwo znaleźć im domy.

Nie będzie miała do Ciebie żalu, szybko zapomni.

Po za tym, jak już cokolwiek postanowicie, będzie jej trzeba zostawić co najmniej jedną córkę do towarzystwa, lub adoptować jej koleżankę. Szczury nie mogą żyć same, są silnie stadne.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

Re: POMOCY

Post autor: DonWasyl »

Dzięki za szybką odpowiedź słuchaj szczurka znajdę domy nie mam serca ich usypiać :( tylko moje pytanie jest takie czy mam samiczke normalnie wywabić zająć czymś i wyciągnąć martwe z klatki czy jak ?
DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

Re: POMOCY

Post autor: DonWasyl »

chodzi mi tu o mój zapach czy nie będzie jej przeszkadzał itd ?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: POMOCY

Post autor: noovaa »

Jeśli nie dopuszcza Cię do gniazda, spróbuj ją czymś zająć. Jeśli pozwala Ci się zbliżyć, nie powinno być problemów z zapachem.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

Re: POMOCY

Post autor: DonWasyl »

Ok poszło gładko otworzyłem klatke wyszła do mnie i pogonila kolowac wiecej szmatek :P w tym czasie wyciagnelem martwe młode szmatek ma duzo ale czy nie za duzo zeby sie mlode nie podusily co sadzisz ?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: POMOCY

Post autor: akzi »

a może zostaw mamusi jedno młode ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: POMOCY

Post autor: noovaa »

Jedno za mało. 2-3 minimum, bo może mleka nie produkować dla jednego. Albo 2-3 albo nic. Ja bym jej darowała te odkarmianie, szkoda samiczki. Śmierć kilku młodych wg mnie powinna być ostrzeżeniem, że ona może na tym dużo stracić.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: POMOCY

Post autor: akzi »

ok, ja się nie znam :(
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

Re: POMOCY

Post autor: DonWasyl »

Zostawie zostawie na pewno może nawet kupie większą klatkę i 2 zostawię ale oczywiście mamę i 2 córeczki jak już oddzieliłem martwe to co dalej jej dać jakieś jedzonko albo co ? za 15 min wychodze może ktoś zdąży odpisać
DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

Re: POMOCY

Post autor: DonWasyl »

Ja nie pozbędę się młodych nie ma szans :( sr ale nie dam rady a to że były 4 młode martwe mogło być spowodowane tym że matka spadła z biórka tak łaziła tak łaziła aż fikołka wywineła sądze że dla tego
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: POMOCY

Post autor: akzi »

mamusia powinna je karmic a mamusi jak bedziesz wracał z pracy kup jakies super żarełko, musi sie teraz dobrze odżywiać, jakies gerberki, polecam indykowego owoce warzywa :) może kurczaczka ugotujesz jej :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: POMOCY

Post autor: Jinx »

Poza normalna karma postaw młodej mamie miseczkę z kawałeczkiem zielonego ogórka i czymś wysokobiałkowym (kocie mleko, biały serek lub kurczak, jajko)... Kiedy wrócisz poczytaj o karmieniu ciężarnych i karmiących samiczek... potrzebują teraz nieco więcej białka (a wspomniany przeze mnie ogórek wspomaga laktację).
DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

Re: POMOCY

Post autor: DonWasyl »

nie problem kupie jak będę wracał :) dzięki za rady a co do mięcha to normalnie jej mam dać kuraka gotowanego ?
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: POMOCY

Post autor: Jinx »

Jeśli mięso nie jest z pewnych źródeł (czyli np. kupione w markecie), to gotowany będzie bezpieczniejszy... jeśli masz dostęp do wiejskiego drobiu, to możesz dać kawałek surowego. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”