Szczur oślepł, poraniony.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
marek987
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 03, 2012 11:05 am

Szczur oślepł, poraniony.

Post autor: marek987 »

Witam, dziś rano zauważyłem że szczur całkowicie oślepł, (białe oczy) nie reaguje na światło, ruch. Jest ospały, ma ranę na głowie (wydaje się dość głęboka), nie rusza się, tylko leży, nic nie je, ciężko oddycha i wydaje mi się że zdycha ;( Wczoraj był ospały, ale widział. Wspinał się po klatce, dzisiaj próbował i ledwo wszedł. Od 3 godzin jest z nim naprawdę źle. Mam go ponad rok.
Proszę o szybką pomoc, bardzo się martwię.
Marek.
marek987
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 03, 2012 11:05 am

Re: Szczur oślepł, poraniony.

Post autor: marek987 »

Dodam, że jest z krwii, w klatce też jest krew.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczur oślepł, poraniony.

Post autor: anka28 »

do weterynarza z nim szybko
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
marek987
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 03, 2012 11:05 am

Re: Szczur oślepł, poraniony.

Post autor: marek987 »

W okolicy nie ma weterynarza ;/
marek987
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 03, 2012 11:05 am

Re: Szczur oślepł, poraniony.

Post autor: marek987 »

Proszę o pomoc cenne minuty mijają :(
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczur oślepł, poraniony.

Post autor: anka28 »

z nim trzeba jechać do najbliższego weta,nikt na odległość przez neta nie pomoże, ma uraz głowy więc reszta objawów może być od tego,bez weterynarza mu nie pomożesz ,będziesz patrzeć jak umiera?
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
marek987
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 03, 2012 11:05 am

Re: Szczur oślepł, poraniony.

Post autor: marek987 »

[*], zdechł ;(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur oślepł, poraniony.

Post autor: Paul_Julian »

Normalnie nie chce mi sie wierzyć, że w ciągu OŚMIU godzin nie znalazłeś żadnego weta. Zauwazyłeś sytuację rano. Post napisaleś w południe. Osiedlowy wet często jest otwarty do 13-15. W sytuacji podbramkowej wystarczy zadzwonić i opisac, ze jest nagła sytuacja, i poprosić, żeby poczekał.

Zamiast napisać gdzie mieszkasz i w tym czasie równiez samemu szukać weta choćby w necie, to nie wiem o czym myślaleś, naprawdę.
Forum i internet może pomóc w pewnych sytuacjach, ale nigdy nie zastąpi lekarza.

Nastepnym razem nie czekaj.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
marek987
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 03, 2012 11:05 am

Re: Szczur oślepł, poraniony.

Post autor: marek987 »

Mam 16 lat, najblizszy wet był 10 km od miejsca zamieszkania a w portfelu kasy brak. Mama w pracy była, tata też ;/
Awatar użytkownika
Noelle
Posty: 129
Rejestracja: pn paź 15, 2012 10:09 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur oślepł, poraniony.

Post autor: Noelle »

szkoda szczurka....jak ma się zwierze, trzeba być przygotowanym ZAWSZE na wszelkie ewentualne wydatki...wybacz, ale to było mega nieodpowiedzialne z Twojej strony...przecież nikt na forum Ci nie powie co zrobić, nie jesteśmy weterynarzami :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38161
Ze mną --> Phoebe
za TM :( : Chelsea [*] Dafne [*][/b][/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”