Prośba o pomoc

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
eliene
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 03, 2012 9:14 am

Prośba o pomoc

Post autor: eliene »

Hej, mam na imię Karolina i jestem początkującym miłośnikiem szczurów tzn. mam szczurki od bardzo niedawna. Kupiłam szczurkę(Wacię) 4 dni temu (tak, już wiem,że nie należy kupować szczurów, tylko adoptować). 3 dni temu dokupiłam jej towarzyszkę(Manię), bo nie chciałam ,żeby była samotna. Od kiedy przywiozłam zwierzątka do domu kichały i drapały się, przy czym Wacia bardziej. Myślałam na początku, że to ze stresu (całą wiedzę o szczurkach czerpę z Internetu). Później wyczytałam o częstych przeziębieniach u szczurków, więc kupiłam Vibovid i Echinaceę i podaje im zgodnie z forumowymi instrukcjami. Wczoraj zmieniłam też ściółkę( z wiórów i sianka na żwirek Norka Cat's). Wacia jakby odrobinę ograniczyła drapanie się i kichanie, natomiast Mania częściej kicha i jest jakby spokojniejsza. Dzisiaj zauważyłam,że Wacia ma opuchniętą powiekę, jakby zaczerwienioną i z lekkim wyciekiem porfiryny i mruży to oczko. Zaparzyłam herbatę i mam zamiar przemyć jej oczko. Nie wiem jednak czy to coś da, proszę podpowiedzcie co robic dalej. Karmie je karmą Vitapol, gotowaną marchewką, jabłkami i gotowanymi jarzynami.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Prośba o pomoc

Post autor: akzi »

zapewne maja pasozyta stad drapanie i częste kichanie,
idź do weta, najodpowiedniejszego znajdziesz tu : szukaj swojego miasta : http://szczury.org/viewforum.php?f=13

weź jedną i drugą.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Wilczek777 »

Najróżniejsze choroby skórne mogły przynieść szczurki z zoologa. Jeśli chodzi o karmę powinnaś zmienić ją na jakąś bardziej wartościową. Polecane karmy można znaleźć na forum a odpowiednio zbilansowana dieta też ma wpływ na zdrowie ogonków.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Marcinek
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 06, 2012 5:41 pm

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Marcinek »

Witam. Mam na imie Beata. Powiem Ci tak ja zabralam facetowi szczurka byl oswojony niczego mu nie brakowalo u nas. Mial niecaly rok kilka dni temu przesal jesc nawe nie chcial pic musielismy go naprowadzac do poidla. byl osowialy spal wydawal sie byc bardzo zmeczony co do niego niepodobne drapal sie tez!!! oczka mial bardzo malutkie trawlo to okolo 4 dni chcielismy zaczekac bo myslelismy ze sie moze przejadl lub cos mu zaszkodzilo. Lecz pokazala sie wydzielina z noska podobna do krwi gdy pojechalismy do weta... Okazalo sie ze to zapalenie pluc przeziebienie itd nasz Marcin doslownie skonal u weta.. wiec jesli naprawde zalezy ci na tych ogonkach:) to nie zwlekaj a udaj sie do weta bo pieniedzy nie szkoda ale szkoda zwierzaka!!!
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o pomoc

Post autor: devlish »

Też radzę iść szybko do weta. A jeśli ten problem z oczkami okazałby się zapaleniem spojówek to polecam następujące leki:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=173&t=37950

Używałam i naprawdę pomagają.
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”