szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

szczurek i królik - w jednym ?yli "domku"

Post autor: Dixi »

Problem jest taki - mam królika od 3,5 roku, teraz kupiłam sobie szczurcię. Oba zwierzaki to samiczki. Zastanawiam się, co by się stało, gdybym je obia puściła na pokój....czy jest możliwe, że królik pogryzłby/zagryzł (o zgrozo!!!!!!) moje ogoiaste maleństwo??? Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym zakresie - bo króliczka na psa to jest cięta!! No i kurczę - boję się, że może stać się coś złego. Każda Wasza porada, sugestia, opinia będzie bardzo pomocna, zresztą co 2 głowy to nie 1.
Pozdrawiam,
Aguśka
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: Dixi »

Kurna, już był podobny post, właśnie przypadkowo znalazłam. Suma sumarum są różne przypadki zaprzyjaźnienia się bądź wrogości obu zwierzaków. :)
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: WildMoon »

Wlasnie...
Ja na przyklad mialam krolika ktory spal lezac na szczurzym domku i pilnowal ogonka ;) Przypadki sa rozne...
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: sechmet »

a moje teraźniejsze szczurki nie spotykają sie z moimi królikami , a np.Sauronek (moj poprzedni szczuras) jakieś dwa lata temu spał przytulony do królika...
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: Dixi »

Hmmmm...no to chyba dziś będzie próba generalna, bo trzeba wysprzątać mieszkanka obu zwierzaków :) a to trochę potrwa....eeee pewnie czrnulka oleje ogonka i tyle będzie z całej zabawy...no nic, zobaczymy...albo się pochwalę, jakie to przyjaźnie nastawione zwierzaki mam....albo będę się złościć, że diabeł mnie podkusił :/
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: krwiopij »

uwazaj tylko bardzo, zeby krolisia nie zrobila krzywdy szczurce... tojednak sporo wieksze zwierzatko i moze nawet niechcacy poturbowac ogonka...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: Gosik »

Z reguły to jednak szczury atakują króliki. Kilka razy widziaąłm takie sytuacje i nie były one zbyt bezpieczne dla królika. Pamiętaj, że to szczuraski w naturalnych warunkach potrafia zapolować, a króliczki to raczej bardzo pokojowe zwierzątka.
W każdym razie miej oko na obie strony. No i powodzenia Ci życzę!
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: lajla »

:lol:
Obrazek
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: Dixi »

Łaaaaaaaał.......Lajla !!!! Ta fotka jest boska!!!!
Pozdrawiam,
Aguśka
Iras
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 26, 2004 6:26 pm

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: Iras »

Króliki raczej pokojowe? no nieee wiem... mam dwa... i tak się nienawidzą że lepiej nie mówić... a co do towarzystwa szczur+królik, to nawet nie próbowałam przyzwyczajać... bałam się o króliki....
Grygy
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 26, 2004 8:33 pm

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: Grygy »

Ja mam jednego szczura i królika, dla mnie świetnym rozwiązaniem było zaprzyjeźnienie ich, bo oba samotne, tzn no wiecie zawrze każdy szuka swojego, i moje zwierzaki sie uwielbiają poprstu, szczur iska królika a jak coś sie dzieje to królik biegiem leci zakryć ogonka zeby nic mu sie nie satło...móie wam miłośc jak nie wiem, ale na początku też sie obawiałem tego spotkania. Zrobiłem tak ze ustwaiłem obie klatki obok siebie zeby sie tak poznały a potem jakoś nagle kiedyś mi zwiały i sie spotkały, pocałowały sie :wink: i teraz zawsze razem brykają
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: pomarańczowy jelcz »

"Moja" niemka z wymiany,opowiadala mi,ze trzymali w jednej klatce szczury i kroliki (troche zdziwilo mnie to,ale jeszcze wiele rzeczy mnie w niej zdziwilo :wink:) i kiedy krolik w nocy zmarl,to do rana szczur wygryzl mu oko...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: Dixi »

U mnie spotkanie królisi ze szczurcią wyglądało tak - najpierw nie zauważały się, a potem obwąchały i królik przeskoczył nad szczurcią i pobiegł sobie własną drogą . Zero zainteresowania :D
Pozdrawiam,
Aguśka
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: martwa »

..już pisałam w innym topicu - mój królik zabił myszoskoczka jednym ciosem górnymi siekaczami w głowę, ale po przeczytaniu posta Grygy - sądzę, że był to nieszczęśliwy wypadek i być może wyjątek, tak czy siak lepiej zachować szczególną ostrożność..
czasami po prostu brakuje kamieni
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

szczurek i królik - w jednym żyli "domku"

Post autor: Beeata »

Moim zdaniem najpierw powinni pomiszkac obok siebie tzn.blisko ustawic klatki .Wtedy oswoja sie ze swoimi zapchami,dzwiekami ... Moj sp.szczur tak mieszkal z bardzo dorosla juz kroliczyca.Spotykali sie wylacznie przy okazji sprzatania klatek .Krolik czul przed szczurem respekt ,ale nie byl agresywny ,natomiast szczur chetnie obwachiwal kroliczka
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”