Dulka

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Dulka

Post autor: treehouse »

Kiedy urosłaś i zrozumiałaś, że już nie jesteś małym szczurkiem postanowiłaś stać się taka niedobra. Postanowiłaś być niezależna i terytorialna. Już nie chciałaś dawnych pieszczot, miziania i przytulania... Pozwoliłam Ci żyć swoim życiem. Codziennie spędzałam z Tobą czas godzinami patrząc jaka jesteś piękna. Tylko patrząc. Przez ponad rok zbliżałaś się do mnie tylko wtedy, kiedy ta cholerna mykoplazma dawała znać o sobie. Wtedy nawet chętnie przyjmowałaś leki, nie próbowałaś walczyć z ręką, która się do Ciebie zbliżała.

Kiedy miałaś dwa miesiace dokwaterowałam Ci dwie koleżanki. Mój Boże jak Ty je wspaniale przyjęłaś. Opiekowałaś się nimi jak jak matka, dbałaś o nie, chroniłaś je. Nigdy nie byłaś zazdrosna o ich cudowny kontakt z nami. Tylko obserwowałaś czy nie dzieje się im krzywda. Zawsze na posterunku. Taki bodyguard był z Ciebie. One odwdzięczały Ci się za wszystko w chwilach ataków choroby. Przytulały Cię, iskały, dodawały sił. Szybko wracałaś do zdrowia... Choć i tak wiedziałam, że za miesiąc, za dwa znów zaczniesz mieć problemy z oddychaniem, bo choroba, którą nosiłaś była nie do wyleczenia. Nawet nie wiem ile w ciągu swojego krótkiego życia zjadłaś antybiotyków...

Wczoraj wieczorem postanowiłaś jednak zachorować nagle i bardzo ostro. W środku nocy wiozłam Cię na kolanach do weterynarza z nadzieją, że pomoże. Dusiłaś się strasznie, ale nie traciłam nadziei...

16 grudnia 2012 tuż po północy pozwoliłam Ci odejść. Kiedy zakopywałam Cię, Twoje ciałko było nadal ciepłe. Wyglądałaś tak spokojnie i ślicznie. Tylko te Twoje małe łapeczki, którymi tuptałaś tak charakterystycznie, nie były juz różowiutkie. Miałaś rok i pięć miesięcy.

Zawsze bedę Cię pamiętać.

http://www.youtube.com/watch?v=KljVuzwhlg4[/youtube]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Dulka

Post autor: emi2410 »

[*] :(
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dulka

Post autor: klimejszyn »

[*]
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
mmagdaw
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 16, 2012 6:14 am

Re: Dulka

Post autor: mmagdaw »

[']
moje dwa aniołki
REMY [*][*][*]
ROCKY [*][*][*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”