Ciąża na 80%

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Ciąża na 80%

Post autor: kaka958 »

Jak już pisałam na czacie Nezumi wygląda na ciężarną.
Brzuszek jej się zaokrągla (możliwe że panikuję i sama dodaję jej gramów) i widać sutki, choć wydawało mi się że widziałam je wcześniej. Je więcej, jest drażliwa, Aka czasem z nią nie śpi, jakby się jej bała (wcześniej cały czas spały razem). Siostra ma dwóch samców (od dzisiaj trzech) i jak kiedyś byłam u niej w pokoju to Nezumi ze mnie zeskoczyła i wlazła na fotel a był tam Tomoe i możliwe że do czegoś doszło (nie wiedziałam że on tam jest dlatego nie zareagowałam od razu).
Najgorzej że siostra później obwieściła mi że Aka też może być w ciąży bo jak spałam u koleżanki to puściła je w tym samym pokoju, swoje dała na łóżko a moje na szafce obok akwarium (już pisałam o akwarium) i nie miała zielonego pojęcia że one mogą zeskoczyć z szafki i wleźć na łóżko (jej samce to lenie i w sumie domyślam się dlaczego nie wiedziała). Gadałam jej że szczurków się nie rozmnaża i że nie mogą mieć ze sobą kontaktu no ale stało się. Będę miała małe szczurki prawdopodobnie w 2 tygodniowym odstępie czasu. Nie mam tyle kasy na raz żeby dać na sterylkę ale dam radę wykarmić młode i karmiące samiczki (bo taki wydatek się jakby rozkłada w czasie). Chętnie przyjmę już zamówienia na młode (im wcześniej tym lepiej) ale mam nadzieję że nic nie wyniknie. Możliwy duży miszmasz maści bo rodzice to szary, czy jak kto zwie czarny, husky (Nezumi), szampański husky (Aka) i możliwi ojcowie to też szary husky (Toshirou) i beżowy kaptur (Tomoe).

Zdjęcia brzuszka, niezbyt widać ale może ktoś ma dobre oko:
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Ciąża na 80%

Post autor: akzi »

pozostaje mi tylko powiedziec.
zdrówka dla przyszłych mam i dobrych domków dla maluchów .. :-\
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciąża na 80%

Post autor: ann. »

Maluszki by były do odbioru za jakieś dwa miesiące, plus minus?
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ciąża na 80%

Post autor: kaka958 »

U Nezumi prawdopodobnie wychodziło by tak: samce za ok 5 tyg a samice za ok. 6 tygodni a jeśli Aka też zaszła to jeszcze za 7 tyg i za 8 tyg
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciąża na 80%

Post autor: ann. »

kaka958 pisze:U Nezumi prawdopodobnie wychodziło by tak: samce za ok 5 tyg a samice za ok. 6 tygodni a jeśli Aka też zaszła to jeszcze za 7 tyg i za 8 tyg

To ja baaaardzo wstępnie mogłabym wziąć jedną lub dwie dziewczynki.
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ciąża na 80%

Post autor: kaka958 »

To fajnie dziękuję :D. Już sobie robię listę osób :D Im wcześniej tym lepiej :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciąża na 80%

Post autor: ann. »

Pewnie, ubezpieczony zawsze bezpieczny.

Mnie akurat czas oczekiwania odpowiada, zdążę kupić większą klatuchę. Poza tym uwielbiam to oczekiwanie <3
Jak się maleństwa urodzą, to dam Ci odpowiedź już taką na sto procent. :)
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ciąża na 80%

Post autor: kaka958 »

Jak na razie to liczymy że się nie urodzą :D Ale jak coś to dam znać :)

Mam pytanko czy młode w ok. 2 tyg ciąży powinny być dobrze wyczuwalne? Bo czułam raz coś twardego (tak choćby jedną główkę) ale jak chciałam wymacać jeszcze to już nic nie czułam. Chyba spróbuję jeszcze raz ale teraz obie dla porównania ;D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Ciąża na 80%

Post autor: Svefn »

Sama ciąża trwa 21-24 dni. W 2 tygodniu ciąży maluchy już są wyczuwalne i im bliżej porodu, tym bardziej je widać.
Tutaj masz poglądowe zdjęcie szczurzycy w ciąży - zwróć uwagę na okrągłe boczki.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ciąża na 80%

Post autor: kaka958 »

Coraz bardziej zaczynam wątpić w ciążę Nezumi a jeśli jest to ma mało maluszków, ale dzisiaj sobie pooglądałam Akę 5 dzień ciąży i już widać sutki i ma większy brzuszek. Więc pewnie będą małe albinosy jakby ktoś chciał :)

Ale w końcu nie wiem czy Nezumi jest w ciąży niby widać sutki, zachowuje się inaczej, je więcej wczoraj wnosiła chusteczki do swojego namiotu, ale nie ma brzuszka, jeśli coś wyczuwam to tylko jedną kluskę. Mam nadzieję że przesadzam i czuję jej... nie wiem.. jelita a sutki widać bo ma krótszą sierść na brzuszku :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciąża na 80%

Post autor: ann. »

Póki co trzymam kciukersy, żeby jednak nie były ciężarne!
Może skocz do weta, upewnisz się. Życie w niepewności jest uciążliwe i sama sobie pewnie robisz ciąże urojoną, a dziewczyny nie mają pojęcia, że będą mamusiami :D

(Ale jak już zaklepuję albinoskę maleńką ::) )
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciąża na 80%

Post autor: ann. »

Przyjrzałam się moim dziewczynom - u obu widać sutki. ???
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ciąża na 80%

Post autor: kaka958 »

U mnie nie ma takiego weterynarza który by to stwierdził. Jedyna opcja to USG ale wolę poczekać trochę niż wydawać kasę :D
Według mnie u niektórych samiczek po prostu widać sutki, taki ich urok :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciąża na 80%

Post autor: ann. »

kaka958 pisze:U mnie nie ma takiego weterynarza który by to stwierdził. Jedyna opcja to USG ale wolę poczekać trochę niż wydawać kasę :D
Według mnie u niektórych samiczek po prostu widać sutki, taki ich urok :D

To ja czekam na informację co z dziewczynami. Informuj koniecznie na bieżąco!
(Trzymam kciuki, żeby jednak to było Twoje przewrażliwienie :D)
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Ciąża na 80%

Post autor: Svefn »

Większy brzuch widoczny jest w okolicach 2 tygodnia, wcześniej tego nie zauważysz (szczególnie w 5 dniu). Bardzo zauważalne powiększenie pojawia się ok. 3-4 dni przed porodem (mniej więcej w podobnym czasie zaczyna się poważne budowanie gniazda).

Samo ściąganie chusteczek, to jeszcze nie znak. Moja Krecia znosi chusteczki do polarowej kostki, bo je lubi (sama jest po kastracji, więc 0 szans na jakąkolwiek ciążę, nawet taką z powietrza :) ) Noovaa ma na DT małą która miała problemy hormonalne i myślała, że jest w ciąży (ma to chyba opisane w wątku swoich szczurków).
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”