Jak wybawić szczura i oswoić go.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

otake21
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 4:25 pm

Jak wybawić szczura i oswoić go.

Post autor: otake21 »

Witam,kupiłem sobie dzisiaj dwa szczurki i chce je oswoić ale zbyt nie wiem jak dodam ze pierwszy raz mam szczurki zawszę chomiki miałem,i nie wiem jak wybawić ich z klatki trzymam klatkę już chyba z 2 godzinny otwartą na łóżku i siedzę koło nich i nie chcą wyjść.Leżą sobie teraz i jak ich głaskam to nic tylko się patrzą na mnie i nie uciekają nie boją się, nie chce brać ich na ręce bo mogą ze strachu ugryzc.Mam jedno pytanie jeszcze do was jak nauczyć ich żeby reagowały na imię lub cmok lub gwizdanie.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wybawić szczura i oswoić go.

Post autor: ann. »

otake21 pisze:Witam,kupiłem sobie dzisiaj dwa szczurki i chce je oswoić ale zbyt nie wiem jak dodam ze pierwszy raz mam szczurki zawszę chomiki miałem,i nie wiem jak wybawić ich z klatki trzymam klatkę już chyba z 2 godzinny otwartą na łóżku i siedzę koło nich i nie chcą wyjść.Leżą sobie teraz i jak ich głaskam to nic tylko się patrzą na mnie i nie uciekają nie boją się, nie chce brać ich na ręce bo mogą ze strachu ugryzc.Mam jedno pytanie jeszcze do was jak nauczyć ich żeby reagowały na imię lub cmok lub gwizdanie.Pozdrawiam

Po pierwsze, jeśli kupiłeś je dziś (nie popieramy tu kupowania w zoologach, no ale co się stało... Następnym razem adoptuj.)
to daj im spokój. Nie ma co się dziwić, że nie wychodzą, bo się boją. Daj im kilka dni na oswojenie się z nową sytuacją, nowym otoczeniem, zapachami. Zmiana otoczenia, transport to dla szczurów duży stres. Podejrzewam zoologiczny, więc maleństwa tym bardziej są dzikie.

Zanim zadasz pytanie warto użyć wyszukiwarki. Tu masz cały dział poświęcony oswajaniu:
http://szczury.org/viewforum.php?f=8
Polecam zapoznać się z wieloma tematami. Również warto poczytać o karmieniu, odpowiedniej klatce.
Nie będę tłumaczyła jak oswoić ogony, bo było to już pisane milion razy - poczytaj dział, który podrzuciłam. ;)

Witamy w szczurzym świecie i naszym forum. ;)
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wybawić szczura i oswoić go.

Post autor: ann. »

Ach, zapomniałam dodać:
upewnij się, że oba szczurki są tej samej płci. W zoologach często się mylą. A parka równa się ciągłe rozmnażanie. A tego pewnie nie chcesz. Mnóstwo maluszków czeka na dom, nie warto bezmyślnie zabierać im możliwość nowego domu rozmnażając kolejne szczury.
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”