Nawyk sikania

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Nawyk sikania

Post autor: kaatherina »

Witam. Czy da się szczurka oduczyć sikania we wszystkich miejscach ? Mam dwa szczurki i jeden załatwia się na żwirek a drugi sika po półeczkach i muszę ciągle je po nim myć. Czy da się go tego oduczyć ?
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Nawyk sikania

Post autor: Svefn »

Obawiam się, że musiała byś odprawiać jakieś czarne rytuały by ci się udało. Ale nie poddawaj się w szukaniu sposobu (a jak już znajdziesz, to się podziel :) )
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: Nawyk sikania

Post autor: kaatherina »

wczoraj wymyłam całą klatkę i wypachniłam, dałam brudny żwirek na dole w dwa miejsca a dziś patrze i mój mały łobuz już zdążył ochrzcić czyściutką półeczke :(
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Nawyk sikania

Post autor: nienazwana »

Moje dwie świnki leją na półeczki i są z tego dumne ;D . Nie nadążam z wymianą ręczniczków papierowych ;) . Mało tego, z upodobaniem potrafią walnąć się akurat w ten zasiurany ręcznik i leżeć tam jakby nie było innego suchego miejsca w klatce. Leją też w hamaczki i szmatki. Kupkają jedynie w żwirek w kuwecie, hura ;D . Jeśli ktoś ma metodę na odzwyczajenie szczuraków siurania po półkach to byłabym zachwycona!!!!! Póki co muszę akceptować taką sytuację i już. A zużycie w naszym domu ręczniczków papierowych wzrosło o 300% od marca :D
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: Nawyk sikania

Post autor: kaatherina »

no ciekawe dlaczego jedne ogoniaste tak maja a inne nie ;) ja mam szczurka dumbo i zwyklego i moj dumbo jest idealny we wszystkim - grzeczny, spokojny, siusia i zalatwia sie do zwirku i uwielbia sie przytulac, a ten zwykly to gryzie wszystko, wariuje, sika na polki i w miejscu nie umie usiedziec - łobuz wielki :)
Awatar użytkownika
Łysekfuzz
Posty: 196
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 9:54 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawyk sikania

Post autor: Łysekfuzz »

kaatherina pisze:no ciekawe dlaczego jedne ogoniaste tak maja a inne nie ;) ja mam szczurka dumbo i zwyklego i moj dumbo jest idealny we wszystkim - grzeczny, spokojny, siusia i zalatwia sie do zwirku i uwielbia sie przytulac, a ten zwykly to gryzie wszystko, wariuje, sika na polki i w miejscu nie umie usiedziec - łobuz wielki :)
Jakbym czytał o moich stworach .Dumbo-fuzz jest poprostu ideałem ,milutki,cieplutki... a mały łobuz jeden ,sika gdzie popadnie,gryzie wszystko co napotka a najczęściej Łyska(dokładnie lekko podszczypuje i zwiewa z piskiem co sił w łapkach). Do tego jest tchórzem i się drze takie małe ADHD :D .A tak poważnie myślę, że to tylko nam przeszkadzą zasikane półki,hamaczki i domki.Szczurki na to : :D :D :D ;D .
Tu jest ich temacik : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40208
Moje dawne pociechy to myszy Tutenchamon[*]. Lin[*]. Blanka[*] i Knikieć[*] i szczur Łysek[*]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Nawyk sikania

Post autor: nienazwana »

A ja ostatnio z pełnym podziwem zauważyłam, że moje dwie świnki dotychczas z lubością lejące gdzie popadnie (a najlepiej w hamaki ;D ) i leżące w tych siurach, nagle same z siebie zaczęły siurać w jeden kąt kuwety (no prawie zawsze ;) ). No i jeszcze tylko leją na jedną z półek ale to chyba "moja wina" bo zaczęłam rozkładać im tam ręczniczki papierowe (nie mogłam patrzeć jak łażą po kałużach) i chyba skojarzyły jak przysłowiowy lejący na gazetę szczeniak ;D . Choć muszę przyznać że to grubsze robią zawsze do kuwety w kącie i bardzo rzadko zostawiają mi niespodzianki na wybiegu. Podobnie zresztą z siuraniem, które właściwie na wybiegu się nie zdarza ;D . Jedna z małych (alfa????) regularnie tylko znaczy teren posiukując odrobinę niektóre rzeczy, po których chodzi. Szczurze siury i kupska ;D , cóż za pasjonujący temat ;D ;D ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”