Starszy iska młodszego troche zbyt intensywnie :D?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

scotekk
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 31, 2013 12:06 pm

Starszy iska młodszego troche zbyt intensywnie :D?

Post autor: scotekk »

Cześc,

Mam 2 szczurki, 8 i 6 m-cy. Od początku było wiadomo, że starszy "dumbo" będzie dominował, młodszy jest drobniejszy jak na swój wiek i choć był bardzo ruchliwy to przejawiał objawy lękliwego. Nie ma z nimi ogólnie problemu, bo jak młody chce mieć spokój to ucieka w takie miejsca gdzie grubas nie da rady wejść. Bardzo często nocami Heniu jak się dossie do młodego to nie chce go wypuścić. Iska go nawet podczas snu młodego. Co najgorsze młody przy tym bardzo piszczy, zdarzyło się tez ze dostał jakiegoś ataku paniki, wyciągnąłem go z klatki i nie chcial do niej z powrotem wejśc. Heniu te noc spedził w surowych warunkach starej klatki i potulnie rano wszedł do klatki, nie zabierał Tomkowi jedzenia, wrecz do rany przyłóż. Ale te nocne iskania to jest conocny rytuał i nie wiem co mam zrobic. Co prawda starszy nigdy nie wydał z siebie żadnego dźwieku a młody cokolwiek robi to piszczy ale i tak mam wrażenie że Tomek tego bardzo nie lubi.
Domysza
Posty: 41
Rejestracja: wt cze 18, 2013 12:07 pm
Numer GG: 42360796
Lokalizacja: Pruszków

Re: Starszy iska młodszego troche zbyt intensywnie :D?

Post autor: Domysza »

Młody piszczy przy iskaniu bo chce dominować. I denerwuje się,że nie może tego osiągnąć. ;)
Agnierzga
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 11:52 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Starszy iska młodszego troche zbyt intensywnie :D?

Post autor: Agnierzga »

Mam 2 szczurzyce od niedawna i już powoli zaczynam się uczyć zachowań jakie wykazują będąc razem. I u mnie jest dokładnie ta sama sytuacja. Starsza iska młodszą, a młodsza piszczy w niebogłosy. Na początku też myślałam, że jakaś krzywda się dzieje, ale kilka razy poobserwowałam szczurasy i stwierdziłam, że młodszej po prostu tak ma. Albo nie lubi jak ją się iska w pobliżu łebka, bo zazwyczaj wtedy piszczy, albo po prostu nie podoba jej się, że starsza ją przytrzymuje :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”