[Kraków] Kupię/przyjmę

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

sokzkaralucha
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 29, 2013 7:29 pm

[Kraków] Kupię/przyjmę

Post autor: sokzkaralucha »

Hej

Dojrzałam do decyzji przyjęcia pod swój dach nowego lokatora. Nie przepadam za sklepami zoologicznymi i preferuję domowe hodowle, dlatego zamiast pójść na łatwiznę i zajść do pierwszego zoologa postanowiłam wystawić swoje ogłoszenie tutaj.
Nie będę owijać w bawełnę- mieszkam w Krakowie (na stałe), w moim życiu pojawiały się hodowle gryzoni (chomik i koszatnica), nie mniej zawsze miłością utajnioną wzdychałam do ogonków. Długo spełnienie tego marzenia nie było możliwe, ponieważ moja rodzicielka panicznie boi się łysych ogonów. Obecnie, gdy wyszłam na swoje, a od męża dostałam pozwolenie, czas by zapełnić starą klatkę.

Wiadomo, odzywa się we mnie krakowski centuś i chętnie przyjmę, biorąc jednak pod uwagę, że w zoologicznym musiałabym zostawić pewną sumę, a utrzymanie pupili też kosztuje jestem w stanie uiścić sumę w granicach rozsądku. Domowe hodowle rulz!

Jeżeli chodzi o moje preferencje to najchętniej samiczka dumbo z wszelakimi łaciatymi maszczeniami (krówki niesamowicie mnie jarają), nie mniej jednak bardzo wybrzydzać nie będę. Wiem, że szczury to zwierzęta stadne i najlepiej było by myśleć o duecie, nie mniej jednak nie chcę podejmować się zbytniego wyzwania na początku (doświadczenie z gryzoniami mam, ale nie szczurami). Oczywiście okolice Krakowa również wchodzą w grę.

Mam nadzieję, że ktoś odpowie na mój apel. Pozdrawiam!
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: [Kraków] Kupię/przyjmę

Post autor: nienazwana »

Na naszym forum generalnie nie sprzedaje się szczurków z żadnych rasowych hodowli. Tutaj "chodzą" do adopcji za darmo najczęściej maluchy z "wpadki" domowej lub takie, których poprzedni właściciel nie może/nie chce już trzymać. Bywają w różnym wieku, różnych kolorach i płciach, labiki, dumbo, fuzzy; futrzaki i łysolki.... brać i przebierać ;D do dobrego kochającego domku. Transport przez jakiegoś życzliwca nawet z odległych okolic też zawsze jakoś się znajdzie. Poszukaj w dziale z ofertami adopcji, jest tego mnóstwo zwłaszcza teraz w wakacje :-[ . Ale po szczura rasowego, jeśli o takim myślisz to musisz się udać do zarejestrowanej hodowli.
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: [Kraków] Kupię/przyjmę

Post autor: limomanka »

Witaj serdecznie :)
Skoro wiesz, że są stadne - to pierwszy krok mamy już za sobą :) Teraz trzeba tylko zrozumieć, że stadność jest wymogiem w opiekowaniu się szczurami - to nie jest niczyj wymysł - szczur potrzebuje szczurzego towarzystwa dla prawidłowego rozwoju - tak psychicznego, jak fizycznego i społecznego. 2 szczury (tej samej płci) nie są dużym wyzwaniem dla osoby początkującej - nawet ułatwiają sprawę, bo szczury są bardziej wyluzowane, łatwiej się oswajają, nie boją aż tak nowego otoczenia, zajmują sobą, kiedy opiekun nie ma dla nich czasu (przecież nie zamieszkasz ze szczurami w klatce, nie będziesz z nimi rozmawiać ultradźwiękami ;) ). I dla opiekuna niesamowitym przeżyciem jest obserwowanie życia stadnego i zabaw przynajmniej dwójki podopiecznych. A wydatki na opiekę nad 2 nie są dużo wyższe, niż nad jednym ogonem. Tu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=14987 masz wspaniały przykład, dlaczego nie trzymamy szczurów pojedynczo.
Jeśli zaś chodzi o tzw. domowe hodowle, nie popieramy ich - jest zbyt dużo szczurów, które szukają domów, a nie znając puli genów rodziców nie mamy pewności czy młode będą zdrowe i długowieczne (do tego właśnie zmierzają hodowle zrzeszone w SHSRP). Poza tym chyba dużo fajniej jest dać dom (i to za darmo;) ) niechcianym zwierzakom, niż nakręcać komuś biznes.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
sokzkaralucha
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 29, 2013 7:29 pm

Re: [Kraków] Kupię/przyjmę

Post autor: sokzkaralucha »

Nie zostałam zrozumiana- oczywiście zupełnie nie zależy mi na 'rasówce'. Nie chodzi o napędzanie pseudohodowli (bo przecież mogłabym odpalić tablice.pl/gumtree.pl i tam jest pełno ogłoszeń o sprzedaży, powiedzmy 20 zł to jeszcze cena do przełknięcia).

To, że mogę zapłacić to tylko i wyłącznie kwestia tego, że obecnie mało na tym świecie rzeczy za darmo. Poza tym mam jakoś w wzyczaju, ze dla lepszego chowu musi być coś w zamian (chociaż zazwyczaj byly to czekolady [tu wątek akwarystyczny]). A jak mam już płacić handlarzom to równie dobrze mogę odpalić kasę komuś, kto prawdopodobnie dobrze zajmował się swoimi ogonkami. Cóż... może w grę nie wchodzą takie pieniądze jak np kupno psa z hodowli, ale pewnie jak się domyślacie standard i zycie studenckie noszą znamiona tego, że oszczędza się, gdzie się da. Niestety albo mi coś umknęło, albo obecnie nie ma ogłoszeń o takiej lokalizacji, gdzie mogłabym pojawić się osobiscie.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: [Kraków] Kupię/przyjmę

Post autor: nienazwana »

Akurat do Krakowa zorganizowanie transportu nawet z odległego miejsca w Polsce nie powinno stanowić problemu. Trzeba tylko "namierzyć" odpowiednie ogony do adopcji a potem ogłosić na naszym forum prośbę o transport. Często się zdarza że ktoś będzie jechał i podrzuci, nie trzeba odbierać szczurków osobiście. No ale taka opcja raczej dotyczy szczurków ogłaszanych do adopcji z naszego forum a nie z portali typu np tablica lub gumtree. No chyba że da się dograć odbiór takiego szczurka przez kogoś z naszych forumowiczów...
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: [Kraków] Kupię/przyjmę

Post autor: limomanka »

Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
Agik
Posty: 152
Rejestracja: wt maja 07, 2013 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaadoptuję samczyka [Kraków, Katowice]

Post autor: Agik »

Mam do oddania 8 samczyków i 3 samiczki urodzonych 4lipca tego roku. Mamuśka i tatuś znów uciekli z klatek co zaowocowało 15nastką młodych. Jeśli nadal szukasz szczurasków to zapraszam :) zdjecia mogę przesłac mmsem gdyz mam popsuty laptop. Nie chcę prowadzic hodowli więc szalenie istotne jest dla mnie by maluchy znalazły Dobre(!) domy.
Jędze: Pixi*, Atena*, Bajka*, Luna*, Lana, Finka, Łacia
Gałgany:Szaman*, Jaś*, Mikrus*, Skaut*, Yoda*, Robin*, Kajtek,Anakin,Wookiee

Bo nawet gdy odejdzie za tęczowy most to i tak zawsze jest z nami <3
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”