Za ,, stary " szczur

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

musia
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 30, 2013 10:05 pm

Za ,, stary " szczur

Post autor: musia »

Witam. Mam pytanie. Chcę przygarnąć szczurka, znalazłam ogłoszenie, kobieta chce oddać. Ale ten szczurek ma 7 miesięcy, czy to nie jest ,, za stary " szczurek do przygarnięcia? Chodzi mi o to czy to dla niego nie będzie problem odnaleźć się w nowej sytuacji, w nowym domu, z nowym właścicielem. Proszę o podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Za ,, stary " szczur

Post autor: ann. »

7 miesięcy to szczurek jeszcze młody. :)
Szczury się szybko przystosowują do nowej sytuacji, poradzi sobie ze zmianą otoczenia bez problemu. Z odrobiną cierpliwości też go do siebie szybciutko przyzwyczaisz. Przygarniaj i kochaj. :)
Super, że adoptujesz a nie kupujesz, tak trzymaj!
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
musia
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 30, 2013 10:05 pm

Re: Za ,, stary " szczur

Post autor: musia »

Mam już szczurka :) tego co pisałam, ma 7 miesięcy. Nie jest płochliwy, bardzo sympatyczny, nie gryzie. Na rękach nie chce za bardzo siedzieć ale po łóżku biega, podchodzi do mnie, lubi jak się go głaszcze, jest ciekawski. Ale w klatce siedzi spokojnie, raz wszedł na hamaczek :) Martwi mnie trochę że jest taki powolny, spokojny. Myslałam że będzie biegał po klatce, wspinał się a on w kąciku śpi i prawie po klatce nie chodzi, na łóżku biega ale też spokojnie :) Chyba z nim wszystko ok? Ale zapytam Was, lepiej się znacie na ogoniastych :) Więc jak to jest? Myślicie że po prostu jest taki spokojny czy jeszcze się rozkręci? Jest u mnie dopiero od wczoraj od 22. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Za ,, stary " szczur

Post autor: noovaa »

Będzie brykał i cieszył się życiem w klatce jak będzie miał kolegę. Szczury są zbyt inteligentne żeby łazić w kółko po klatce bez celu... nudzi mu się, więc śpi.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Za ,, stary " szczur

Post autor: akzi »

moje szczury to już nawet na wybiegu śpią.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Vka
Posty: 12
Rejestracja: śr lip 31, 2013 11:31 am
Numer GG: 2810523
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Za ,, stary " szczur

Post autor: Vka »

Moje również śpią na wybiegu :D . Możesz później pomyśleć o dobraniu mu kolegi, by nie skazać go na samotność.
Obrazek
Fifi, Luna i Lucek
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Za ,, stary " szczur

Post autor: sciurus vulgaris »

Teraz taka temperatura, że szczurki są bardziej ospałe. Ale faktycznie, towarzysz na pewno sprawi, że Twój pupil będzie żwawszy :) koniecznie o tym pomyśl!
musia
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 30, 2013 10:05 pm

Re: Za ,, stary " szczur

Post autor: musia »

Szczurek jest u mnie już 3 dzień :) chciałam zapytać o taką rzecz... Wypuszczam go z klatki żeby pobiegał ale biorę go też na biurko, ja siedze na necie a on leży na lampce :) jak go głaszcze to zamyka oczka :) ale czy ja go tym nie męcze że leży na biurku na lampce? On zawsze jak go wezme na biurko to od razu leci do tej lampki, już ma wydeptaną swoją ścieżkę tam :) no i leży. Czy to nie jest dla niego męczące? Miałam kiedyś chomika ale on spał tylko w swojej klatce a szczurko na biurku :) dzięki za odp :-*
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Za ,, stary " szczur

Post autor: ann. »

Szczurek, któremu jest źle, czy jest zestresowany nie będzie przymykał oczek, kiedy go głaszczesz, ani nie będzie spał na wybiegu... Skoro Twój przymyka oczka i śpi, to znaczy, że Ci ufa. Ale... jeśli śpi, to znaczy że mu się nudzi też. Zazwyczaj szczury na wybiegu wolą biegać, poznawać świat, broić niż spać. Nudzi mu się. Ma on kolegę? Powinien mieć przyjaciela. To podstawa w szczurzej egzystencji - kumpel, z którym można się bawić, biegać, przytulać i iskać. :)
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
musia
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 30, 2013 10:05 pm

Re: Za ,, stary " szczur

Post autor: musia »

Nie ma kolegi niestety. Ja go wzięłam od ludzi ponieważ nie dogadywał się z innym szczurkiem, były bójki i dlatego go oddali. Więc nie może być z innym szczurkiem.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Za ,, stary " szczur

Post autor: noovaa »

Każdy szczur musi mieć towarzysza. To ich podstawowa potrzeba, zaraz za wodą i pożywieniem. Zdrowie psychiczne od tego zależy. Szczury obce sobie, należy odpowiednio połączyć ( tematy o łączeniu są ). Jakby tobie obcy do domu wlazł bez pytania i się panoszył, też być gryzła.... ale to nie znaczy że jesteś aspołeczna.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”