Ucieczka z kolan

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

michal369
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 30, 2013 10:05 pm

Ucieczka z kolan

Post autor: michal369 »

Witam od miesiąca mam dwa szczurki maja teraz około 10 tyg ogólnie super ciekawskie energiczne jeden nałogowo liże mi cały czas ręce i wszystko od pierwszego dnia pobytu u mnie nie bały się więc zacząłem oswajanie praktycznie od pierwszych dni dawałem ręce do klatki i teraz bez problemu chodzą mi po rekach, ale gdy chce je dać na kolana żeby je głaskać albo po prostu żeby sobie pochodziły zaczynają panicznie uciekać i próbują skakać co nie raz jeden z nich zrobił, dodam że jeszcze ich nie wypuszczam po pokoju tylko na biurko tak około 30-40 min może maja za mało ruchu ?
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ucieczka z kolan

Post autor: ann. »

Twoje szczurki to młodziutkie szkraby i ani im w glowie spokojne siedzenie. ;) One są ciekawe świata, chcą zwiedzać, bawić się i broić. Wszystkie szczurki za młodu takie są. Potem na starość czasem robią się z nich szczury 'nakolankowe' ale to też nie wszystkie. :) Szczury powinny mieć jak najwięcej ruchu. Według mnie godzina dziennie, to takie minimum. I jeszcze trzeba brać jakość tego wybiegu... na blacie nie mają atrakcji, mało miejsca, więc się nudzą. Poza tym, jak się wybiegają, wymęczą to zrobią sie bardziej przytulaśne.
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
michal369
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 30, 2013 10:05 pm

Re: Ucieczka z kolan

Post autor: michal369 »

Rozumiem wielkie dzięki oczywiście bd je wypuszczał po pokoju tylko po prostu chce je jeszcze nauczyć reagować na cmokanie bo ciężko bd mi je łapać po moim dosyć sporym pokoju :)
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ucieczka z kolan

Post autor: ann. »

Muszą cmokanie skojarzyć z czymś dobrym, z jakimś smakołykiem. Ja tak nauczyłam swoje. :) Cmokaj i dawaj im coś pysznego, po kilku dniach będą biegły na zlamanie karku. :)
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
michal369
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 30, 2013 10:05 pm

Re: Ucieczka z kolan

Post autor: michal369 »

Właście dziś zacząłem tak robić :) kupiłem im dropsy owocowe i daje im po kawałeczku i cmokać zauważyłem ze jeden zaczął już łapać myślę ze lepiej dawać im te dropsy niż np ser jeśli się nie mylę z tym że jak im daje od czasu do czasu trochę serka to mało się nie pozabijają za nim ;D
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ucieczka z kolan

Post autor: Malachit »

A jeszcze lepiej ani jedno, ani drugie :P dropsy to trochę mąki, cukier i garść barwników, nic szczególnie zdrowego (dlatego warto, żeby nie dostawały za często jak już), a żółty ser to już w ogóle... biały jest za to dużo lepszy.
Jest cała masa zdrowszych przysmaków - nawet płatki kukurydziane, słonecznik (nie solony), ziarenka świeżej kukurydzy (zwłaszcza teraz, kiedy sezon), kawałki owoców, które lubią (to już musisz sprawdzić, szczury mają różne gusta, to co lubią moje niekoniecznie muszą lubić twoje), suszone banany... w dziale z karmieniem można znaleźć jeszcze sporo innych pomysłów ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
f1lineage
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 31, 2013 10:20 am
Kontakt:

Re: Ucieczka z kolan

Post autor: f1lineage »

W życiu bym nie pomyślał, że szczurki lubią dropsy ... muszę to przetestować, oczywiście z umiarem bo wszystko co sztuczne nie jest za zdrowe na ale czasem można zaszaleć :) Dzięki za info :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ucieczka z kolan

Post autor: IHime »

Tylko to są takie dropsy dla gryzoni, nie cukierki dla ludzi. Tak czy inaczej, niezbyt zdrowe.
kaska55
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 01, 2013 7:13 pm

Re: Ucieczka z kolan

Post autor: kaska55 »

moje uwielbiają dropsy i czasami zastanawiam się czy oswoiłam je dzięki mojemu podejściu czy dzięki nim, zawsze warto mieć w zanadrzu jakiś przysmak, który będzie dla nich nagrodą :)
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Ucieczka z kolan

Post autor: limomanka »

Tylko, że ten przysmak może być również zdrowy. Na przykład moje szczury dadzą się pozabijać za pestkę dyni albo orzech laskowy (to też dostają z umiarem), kochają gotowaną marchewkę i świeże mlecze (to już można dawać często) :)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
nektarynka28
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 07, 2013 9:15 pm

Re: Ucieczka z kolan

Post autor: nektarynka28 »

Raczej żaden 10 tygodniowy szczurek nie będzie spokojnie siedział na kolanach, ani w jakimkolwiek innym miejscu.
Są ruchliwe i ciekawskie. Muszą być wszędzie. Na kolana przyjdzie czas :)
lubie_mowic
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 09, 2013 7:14 pm

Re: Ucieczka z kolan

Post autor: lubie_mowic »

Szczurki mają to do siebie, ze lubią sie ruszać, i nie zmienimy tego ;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”