Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: Bazgralka »

Od miesiąca usiłuję połączyć moją starą samicę (teraz już ma około 10 miesięcy) z malutką i nic. Cały czas Gabryśka atakuje malutką, nie gryzie jej, nic z tych rzeczy,ale non stop atakuje łapkami. Postępowałam zgodnie z instrukcjami ludzi piszących na forum,ale wciąż trzymam ogonki w osobnych klatkach i nie widze zmian na lepsze. Może to forma zabwy? Gabrysia chce się tak niedelikatnie bawić, a mała piszczy i się boi? Sama nie wiem.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: noovaa »

To forma dominacji.

Agresja, taka prawdziwa, jest wtedy, kiedy poleje się krew. Kiedy szczur zaatakuje w celu zranienia.

Atak bez robienia fizycznej krzywdy to forma dominacji i zabawy. Szczury muszą się po kotłować, muszą ustalić hierarchię... ale dopóki ciągle je rozdzielasz, nie mają na to szansy. Dlatego nie widać efektów. Jeśli nie robią sobie krzywdy, daj je do jednej klatki a po kilku dniach efekty zobaczysz.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: IHime »

Bazgralka, pozwól im się przewracać. Póki nie gryzą się do krwi, jest ok. Muszą się na początku trochę potarmosić, żeby każda znała swoje miejsce w stadzie. Nie pozwalasz im tego ustalić rozdzielając przy pierwszych łapkoczynach. Mała piszczy, bo się boi i daje dużej znać, że jest tą mniejszą.
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: Bazgralka »

Ja spróbowałam połączyć je na dłużej, w sobotę włożyłam je do klatki ,poszłam teoretycznie spać, ale przez trzy godziny non stop duża kotłowała małą, mała piszczała, w ogóle nie mogła się poruszyć, bo wystarczył ruch głową i Gabryśka ją biła. Cały czas. Czasem wygląda mi to na pewną formę zabawy,tylko że strasznie brutalnej. No nic,póki co zamykam je wieczorami do niedużego pojemnika i tam razem siedzą bez jedzenia.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: akzi »

bazgrałka no ale mniej emocji, no piszczy i co z tego popiszczy i przestanie, mała się boi to normalne, sama bym się bała jak by ktoś starszy mnie szturchał i zaczepiał.

ale przecież jej się nic nie dzieje, nie leci jej krew nie ma sierści powyrywanej, wierz mi moje szczury do tej pory sie czasem tak zachowują ja już nie reaguje bo po co , jak się kłuca widocznie mają powody :)


postaraj się zawziąć w sobie i nie odpuszczać, zostaw je na jakiś czas one muszą sobie dogadac uzgodnić i bedzie pozamiatane :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: Hanka&Medyk »

U nas czasem, mimo kilku miesięcy wspólnego mieszkania, odchodzą dzikie kłótnie między szczurami. Zwykle wystarczy je ofuknąć, czasem muszę wsadzić rękę do klatki i przewrócić agresora na plecy (bez wyciągania z klatki). Jeśli krew się nie leje i futro nie lata, jak piszą poprzednicy, to trzeba się przyzwyczaić i pozwolić dziewczynom ustalić hierarchię.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ada1807908
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 07, 2013 8:52 pm

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: ada1807908 »

Hej,
Jestem tu nowa więc nie wiem czy powinnam założyć nowy temat, ale moja sytuacja jest bardzo podobna do założycielki tego tematu. Otóż moja starsza szczurzyca atakuje młodszą nie tylko łapkami ale próbuje ją też ugryźć, chwilami wygląda to tak jakby chciała ją tylko postraszyć, ale ostatnio zaczęła atakować jej oczy. Młodsza jest cała podrapana, jest fuzzem więc wszystkie ślady doskonale widać.
Łączenie przebiegało według wskazówek podanych na tym forum. Przedwczoraj wsadziłam je razem do klatki, wcześniej dokładnie wyczyszczonej. Przez pierwsze pół godziny był spokój, później kotłowaniny, przewracanie małej na plecy, nie reagowałam, uspokoiły się. Niestety tylko na chwilę, skończyło się tym że mój Łysolek został dość głęboko ugryziony pod okiem i polała się krew.
Nie wiem już co mam robić, może jakoś pomożecie i wesprzecie :)
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: Bazgralka »

Tutaj wszyscy piszą, że jak poleje się krew,to jest poważna sprawa - agresja. Moja Gabryśka nie gryzie małej, tlyko ją atakuje ciągle łapkami.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: akzi »

e tam moje się boksują i kopią codziennie :)
a wczoraj Mela dała Kleo wyraźny komunikat że nie zyczy sobie chodzenia za nią i wyrwała jej trochę sierśći ale szybko się pogodziły :P
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: IHime »

Boksowanie łapkami to normalne zachowanie, jedna ustawia drugą. Może też kopać tylną nogą, popychać biodrem.
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: Bazgralka »

Moje nie boksują się wzajemnie,tylko większa boksuje mniejszą. Mała leży na plecach i piszczy. Ale cóż,codziennie powtarzam proces łączenia i ataki trwają coraz krócej.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: IHime »

Przerywasz im boksowanie, zabierasz jedną, kiedy to się dzieje?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: akzi »

nie powinnas ich juz rozdzielać, po co rozdzielać i dawac znowu , lepiej je zostaw juz razem w spokoju
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Bazgralka
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 8:06 am

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: Bazgralka »

Ja postępuję zgodnie z instrukcjami ludzi na forum. Przechodzę od punktu pierwszego do ostatniego.A więc najpierw był neutralny grunt - wanna,potem stopniowo zmniejszam ten neutralny grunt. Obecnie siedzą razem w kartonie. No i wydłużam czas,na początku było 10 minut,teraz jest godzina. Jak duża bije małą,to ja nie interweniuję, nie zbliżam się do kartonu, żeby mnie nie wyczuwały za bardzo.Pomału jest coraz lepiej,teraz atak jest tylko raz,zaraz po włożeniu do kartonu - oczywiście najpierw małej,a jak się oswoi z miejscem, to dużej.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miesiąc łączenia - i nic:-((((

Post autor: Malachit »

Bazgralko wybacz, ale 10 minut to żaden czas tak naprawdę. Ja przy łączeniu szczurów wrzucam je do brodzika od razu przynajmniej na godzinę - zazwyczaj na dwie. Po tym lądują w transporterze, w którym czasami siedzą nawet 4h. Wtedy jeśli jest spokój trafiają do pustej klatki, jeśli tam się za bardzo tłuką to te, które biorą udział w bójkach wracają do transportera i wędruję z nimi po domu lub stawiam je w kuchni (obce dla nich zapachy). Ale generalnie z tego co piszesz wynika, że będzie dobrze, już jesteście wszystkie blisko sukcesu ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”