Mocne bicie serca podczas snu

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
jakubek120
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 05, 2013 5:51 pm

Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: jakubek120 »

Witam. Dzisiaj kupiłem mojego pierwszego szczura (właściwie szczurzycę). W tej chwili sobie śpi i widzę jak jej bije serce (unosi się ciałko). Dosyć szybko to serce bije. Troszkę się martwię, że jest chora... Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: smeg »

U szczurów serce bije jak szalone, ok. 250-493 razy na minutę (im młodsze, tym szybciej). Raczej nie masz się czym przejmować ;) Z drugiej strony, bicie serca nie powinno być wyraźnie widoczne na ciele. Upewnij się, że to nie jest przyspieszony oddech, połączony z poruszaniem boczkami - to u szczurów oznaka problemów z sercem lub układem oddechowym.

I poczytaj o szczurach więcej ;) Nie powinno się kupować ich w sklepach zoologicznych i są zwierzętami silnie stadnymi - więc dla swojej szczurzycy musisz koniecznie przygarnąć koleżankę. Można to zrobić nawet za darmo w dziale "Oddam" na tym forum.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
jakubek120
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 05, 2013 5:51 pm

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: jakubek120 »

Tzn. unosi się to ciałko, nie wiem czy to oddychanie czy bicie serca. Siedzi i jakoś wielce nie biega. Nie znam się zbytnio, ale czy to, że jest spokojna i niezbyt ruchliwa oznacza od razu, że może być chora? Pytam, bo do tej pory rzadko który gryzoń, którego miałem potrafił tak długo usiedzieć w bezruchu.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: IHime »

Bicia serca nie powinno być widać. Natomiast jeśli widać szybki, ciężki oddech, to bardzo możliwe, że szczurka jest chora. Jeśli do tego jest osowiała, mało ruchliwa, to możliwe, że choroba jest już bardzo zaawansowana i trzeba jak najszybciej udać się do weterynarza. Ciężkie choroby to częsty gratis ze sklepów zoologicznych, dlatego bardzo odradzamy tutaj kupowanie zwierząt w takich miejscach.
jakubek120
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 05, 2013 5:51 pm

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: jakubek120 »

Kurcze, to mnie zmartwiliście. Siedzi cały czas, nieruchawa jest jakaś... Jak oddycha to boczki troszkę latają, ale do tej pory tak było z każdym gryzoniem, że trochę było to widać.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: smeg »

Może mógłbyś nagrać film jak oddycha i wstawić tutaj? Pewnie początkującej osobie trudno ocenić, czy boczki latają normalnie, czy za bardzo. Albo po prostu wybierz się na kontrolę do weterynarza - ale nie pierwszego lepszego, bo większość niestety nie zna się na szczurach. W dziale "Wetetynarze" możesz znaleźć polecane lecznice ze swojego miasta.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
jakubek120
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 05, 2013 5:51 pm

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: jakubek120 »

https://www.youtube.com/watch?v=9SbnAbZh6kA Wiem, że fatalna jakość, ale to co najważniejsze widać.
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: madziastan »

Oddycha wg mnie normalnie podczas snu - ale zwróć uwagę że nie trzymamy szczurów w akwarium, w akwarium jest słaba cyrkulacja powietrza, łatwo o zapalenie płuc i inne świństwa. Kup klatkę min 60x40x70cm i zaadoptuj drugiego szczura tej samej płci.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
jakubek120
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 05, 2013 5:51 pm

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: jakubek120 »

To tylko transporter, więc spokojnie. Akurat w nim mi zasnęła, więc do klatki nie przerzucałem.
jakubek120
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 05, 2013 5:51 pm

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: jakubek120 »

http://www.youtube.com/watch?v=ykiqNGEF ... e=youtu.be Zrobiłem jeszcze jedno nagranie, tym razem nie podczas snu. Powiedzcie mi czy takie oddychanie to te słynne "boczki" i oddychanie nimi?
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: Saaa »

Normalne jest to, że ona tak leży i nie próbuje uciekac? Bo przynajmniej ja mam wrażenie, że mała jest osowiała. Na temat boczków się nie wypowiem, bo sie na tym nie znam
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: Ensui »

24/7 tak to wygląda czy tylko momentami? Ja bym ją na wszelki wypadek zaniosła do weterynarza, żeby ją osłuchał...
Obrazek
Obrazek
jakubek120
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 05, 2013 5:51 pm

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: jakubek120 »

W sensie, że tak długo siedzi w bezruchu, czy że tak oddycha? Praktycznie siedzi w miejscu jak jest w klatce, bo to chyba nowe otoczenie i się boi, ale jak już się ją wyjmie to zazwyczaj zwiedza.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: Wilczek777 »

Moje tak oddychają i zastygają kiedy się czegoś wystraszą... Tak to oddech jest wolniejszy. Ogonek może się bardzo bać (zwłaszcza, że jest samotny) przez to stres powoduje takie nerwy.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
jakubek120
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 05, 2013 5:51 pm

Re: Mocne bicie serca podczas snu

Post autor: jakubek120 »

Czyli bardziej niepokojące niż oddychanie jest ten spokój i brak ruchliwości? Siedzi i niezbyt mu się chce po klatce biegać. Może się przyzwyczaja do nowego miejsca, bo jak go wypuszczę to sobie trochę zwiedza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”