Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: altelily »

Odebrałam dzisiaj dwa wychudzone samce (czarny i albinos) i jedną samiczkę (kapturek). Poprzednia właścicielka trzymała je prawdopodobnie razem (nie wykluczam więc ciąży u malucha!) w jednej, malutkiej klatce. Szczurki są jak na razie wychudzone, odwodnione i prawdopodobnie mają wszoły. W czasie kiedy z koleżanką będziemy je doprowadzać do porządku, chcemy znaleźć im kochających właścicieli. Szczurki są na moje oko 4-5 miesięczne, bardzo przyjaźnie nastawione, nie gryzą, są wystraszone ale dają się głaskać i brać na ręce. Samiczka jest bardzo wystraszona, prawie nic nie je i nie pije, wygląda na młodziutką (nie jestem w stanie określić wieku, gdyż nigdy nie miałam samiczek). Aktualnie przebywają: samce w małej klatce po świni morskiej, samiczka w transporterze (nie byłam przygotowana na DT). Sama mam 3 samce i nie mam odpowiednio dużej klatki na dwa następne, więc ich nie wezmę. Szczurki mogę mieć na DT tylko do poniedziałku, więc gdyby ktoś chciał przygarnąć te zaniedbane maleństwa, proszę o kontakt.

Obrazek
samiczka

Obrazek
samiec

Obrazek
samiec
joanna71
Posty: 99
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 8:47 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: joanna71 »

Może dopisz gdzie, znaczy w jakim mieście...
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: Buba »

O ludzie... Jaki człowiek potrafi być bezmyślny. Z jakiego miasta jesteś? Gdzie szczurki przebywają?
Bo do poniedziałki to martwię się, że nie znajdą domu. Gdybym dogadała się z rodzicami i udałby się transport, samiczka mogłaby mieć dalej DT u mnie.
Bierzcie je ludzie!
Altelily, postaraj się wepchnąć w nie tran. Mega dawka witamin i trochę je podtuczysz. Do picia vibowit.
Trzymaj się :-*
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: Buba »

I zastanawiam się czy to rude na albinosie to nie jest samczy łupież. Byliście już z nimi u weterynarza?
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: altelily »

W poniedziałek idziemy z Falabellą do weterynarza. Chodzi o Słupsk. U albinoska zauważyłam pomarańczowe kropki - u reszty nie - ale dla przezorności wtarłam w nie Insectin, bo założyłam, że ma wszoły - do invermektyny nie miałam dojścia a Insectin moim chłopakom pomógł. W poniedziałek na DT, a może nawet DS będzie samiczkę zabierał prawdopodobnie praktykant z przychodni weterynaryjnej do której idziemy. Chłopaków jakby co weźmie Fala. Ale prawda jest taka, że najlepiej byłoby im po prostu znaleźć dom stały. Jeżeli my nie znajdziemy opiekunów, stadko pojedzie do Koszalina pod opiekę fundacji Viva gryzonie. :)
Chude to to, chłopaki zjadły 3(!) duże miski karmy dzisiaj, wypiły od 18:30 wodę z całego poidła, zjadły kaszę manną na wodzie, tuńczyka, troszkę sera żółtego, na jedzenie rzucały się tak, jakby jadły pierwszy raz od wielu dni. Za to samiczka siedzi wystraszona w kącie, zjadła tyle co z mojego palca troszkę kaszki, malusieńko wypiła i siedzi w tym kącie. Tak mi ich szkoda. :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: smeg »

Jeśli szczurka waży w granicach 200 g lub więcej, warto byłoby ją szybko wysterylizować. Ciąża w tym wieku może być dla niej groźna. Mogę wziąć ją na DT w Gdańsku i wysterylizować u siebie albo zasponsorować sterylkę u Was na miejscu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: Buba »

No to czekamy na wieści co powie weterynarz. Ciekawe czy bidula jest w ciąży... :(
A skąd zabrałaś te szczurzynki? W sensie jak je znalazłaś? Uratowałaś im życie, bo sądzę, że długo by u poprzedniej właścicielki nie pożyły.
A ten praktykant ma już szczurki? Bo szkoda, żeby samiczka została sama.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: altelily »

Dobra, nowe wiadomości.
Samiczka chyba jednak nie siedziała z samcami, JEDNAK idziemy jutro do weta ok. 13 aby wszystkie zbadać. Jeśli samiczka nie znajdzie DT lub DS - smeg odezwę się do Ciebie.
Koleżanka Fali dała cynk, że jej koleżanka ma szczury które jej się prawdopodobnie znudziły i chciała je wyrzucić. Fala mieszka 30km od Słupska i nie miała dojazdu, więc ja umówiłam się z tą dziewczyną która zabrała szczury od "właścicielki" i przekazała je mnie.
Awatar użytkownika
falabella
Posty: 327
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:23 pm
Numer GG: 7877549
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: falabella »

Ale wszołów nie znalazłam, jest plus :) Teraz kwestia samiczki, wygląda strasznie, malutka, wszystkie kręgi można jej policzyć, także porodu by nie przeżyła raczej :/ Tomek ma szczury, mała nie byłaby sama, ale najważniejsze to ustalić czy jest w ciąży i ciachać w razie co... Tylko kwestia weta, bo nasz nie robi tego.
Ogonki: Kropek, Brat Kropka, Abu, Harry of Zirrael, Eyjafjallajökull
Za TM: Piotrek [*] Koksu [*] Bartek [*] Mariusz [*], Mariusz [*], Mkbewe [*], Dyzio [*].
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: Buba »

Jakby była potrzeba ciachania jej w Warszawie, to po operacji raczej mogłabym pomóc i wziąć ją do siebie na czas leczenia brzuszka. Bo nie ma sensu jej wozić kawał drogi z zszytym brzucholem. :( A potem ktoś by ją z Warszawy odebrał. Chyba, że ktoś ze stolicy zgłosi się, żeby wziąć ją na stałe.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: altelily »

Samiczka nie jest w ciąży, ale jest chora (płyn w płucach), wychudzona i wyziębiona. Znalazła dom - wziął ją praktykant i będzie jej podawać leki i dbać o nią. Samce jadą dzisiaj do Koszalina do fundacji Viva Gryzonie. Mam nadzieję, że szybko znajdą dom, bo są z nich prześwietne chłopaki.
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: altelily »

Aaa, i najważniejsze, samce są okazem zdrowia. :))
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: Buba »

Super, że dziewczynka znalazła dobry dom, i że nie jest w ciąży. A chłopaki takie ładne, że z pewnością je ktoś przygarnie :D
Zrobiłyście kawał dobrej roboty :-*
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
falabella
Posty: 327
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:23 pm
Numer GG: 7877549
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: falabella »

Samiczka nie przeżyła, przez pierwsze dni była znaczna poprawa stanu zdrowia, dzisiaj nastąpił jakiś kryzys, organizm nie wytrzymał, dostała krwotoku, serduszko przestało bić. Krwotok wewnętrzny, jest stan na wizycie był tragiczny, walczyliśmy, ale nie udało się... :(
Ogonki: Kropek, Brat Kropka, Abu, Harry of Zirrael, Eyjafjallajökull
Za TM: Piotrek [*] Koksu [*] Bartek [*] Mariusz [*], Mariusz [*], Mkbewe [*], Dyzio [*].
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwa samce i jedna samiczka do oddania!

Post autor: Buba »

O ja... Trzymajcie się tam jakoś :(
A chłopcy jak tam?
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”