Pięć świń i trzy ogonki.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kleymore
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 03, 2014 2:34 am

Canon i świńska gromada

Post autor: kleymore »

Witam bardzo serdecznie.
Jestem tutaj nowa, ale szczurki w moim życiu gościły zawsze. Moja pasja, od dzieciństwa. Jeszcze przed moimi narodzinami moja mama posiadała szczurki, tak też wychowałam się dorastając z oganiastymi. W moim życiu przewinęło się 9 szczurków. Po ostatnim odejściu Czesława załamałam się i zrezygnowałam z posiadania szczurków. Zbyt wielki ból, człowiek przyzwyczaja się i nagle musi się żegnać. Nagle, bo nie odczuwa uciekającego czasu.

Tak też zaparłam się i idąc do zoologicznego wybrałam... świnkę morską. Dosłownie wyglądającą jak mój ostatni szczurek, jedynie większa i bez ogonka. Chciałam zwierzątko, które będzie żyło dłużej niż 3 standardowe lata.

Obrazek


I tak rozpoczęła się moja przygoda ze świnkami morskimi. Poszło bardzo szybko, potrzebna parka dla Dudy więc pojawił się Mops, który został odebrany przeze mnie w zoologu - w opłakanym stanie, niestety zmarł i w rozpaczy przygarnęłam kolejną świnkę po przejściach, a potem znowu kolejną i znowu. Rasowe, ale porzucone i niekochane. Cóż da genetyka, piękne korzenie, jeżeli brak miłości.

Moja teraźniejsza gromada:

Obrazek

Obrazek

Jednak mimo tego, że świniaczki są bardzo pocieszne, rozrywkowe i kontaktowe brakowało mi czegoś. Tego noszenia w polarku, na ramieniu. Początkowo łapałam się na tym, że niosłam śwince serek homogenizowany zamiast papryki, którą zostawiłam na blacie. Nieźle musiałam się przyzwyczajać do nowej sytuacji. I tak, po dwóch latach przełamałam się. Jutro jadę po Canona. Ogoniastego fuzz albinoska. Jestem tak podekscytowana, że nie potrafię spać. Ciągle coś mebluję, urządzam i przestawiam.

Obrazek


Planuję go trzymać tymczasowo w klatce 75tce, po moich świnkach. Kolejno na liście zakupów znajduje się szynszylówka bądź gigantyczny Ferplast (kto wie, czy na jednym szczurku się skończy ;D )

A tutaj zdjęcie willi moich prosiąt i przyszłe mieszkanko Canona.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ema0505
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 31, 2013 4:16 pm
Numer GG: 9018453

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: ema0505 »

Śliczne stadko ;). Łysolkowate świnki morskie wyglądają jak małe hipopotamy <3
Fajnie by było, jakby Canon miał szczurzego przyjaciela ;)
Czekam na relację z przyjazdu Łysola do domu ;p
Obrazek
kleymore
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 03, 2014 2:34 am

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: kleymore »

Oj, wyglądają jak małe hipcie ;D Zakochałam się w tej rasie, jest przekochana bo uwielbia się tulić. Od zawsze marzył mi się fuzz, no i wylądowałam ze skinny ::)

Oczywiście, będę rozmyślała nad kolejnym szczurkiem, aby ten nie był samotny. Zawsze miałam parki bądź trojaczki. To tylko kwestia czasu ::) O 16 już będzie w moim transporterku, nie mogę się doczekać!
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: madziastan »

Śliczne stadko :) Kciukam za łączenie szczurów! :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
kleymore
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 03, 2014 2:34 am

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: kleymore »

No więc Canonek trafił już do mojego domku, czas na nowe fotki :D Leci mu porfiryna z oczek, ma męski łupież i ranki po walce z innymi szczurami. DOjdziemy do ładu! Oczywiście już dostałam za swoje, za moją głupotę. Miałam ręce z serka i od razu dziabnął. Je, już pije i biega po klatce. Gryzie kładkę i siura wszędzie gdzie może :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ema0505
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 31, 2013 4:16 pm
Numer GG: 9018453

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: ema0505 »

jaki kochany łysolek <3
Obrazek
kleymore
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 03, 2014 2:34 am

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: kleymore »

Tak więc podsumowanie dzisiejszego dnia: dwa razy zapnięta, sprawdzona zębami setki razy. Za każdym razem jak miziam Canona to zaraz idzie spać. Puszczony na łóżku lata, biega, sprawdza przez 5 minut a następnie kładzie się i śpi. Ostatnia fotka przedstawia jak Canon zachowuje się w klatce, raz śpi rozłożony, a raz śpi wisząc na kratach ???

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ema0505
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 31, 2013 4:16 pm
Numer GG: 9018453

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: ema0505 »

śpioszek ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Klima
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 03, 2014 4:55 pm
Lokalizacja: Czeladź

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: Klima »

Pięknego masz tego szczurka :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Shilla
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 9:25 pm
Lokalizacja: IRLANDIA

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: Shilla »

Bardzo ciekawy ten twój Canon :)
Z tym zasypianiem moze taki ma charakter, "tu podrap, tam pogłaskaj", albo tak radzi sobie z zmianą otoczenia??
W każdym bądź razie powodzenia z nim i czekamy na kolejne relacje
kleymore
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 03, 2014 2:34 am

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: kleymore »

Użarł mnie wczoraj i dzisiaj, wybiera takie najbardziej krwawe miejsca, że zaczynam się go bać. Dzisiaj nie umiałam zatamować krwawienia, capnął mnie w opuszek małego palca wżynając się pod paznokcia, jak tylko wzięłam rękę z klatki i machęłam nią ta zachlapałam całą podłogę. Ściskałam i tamowałam, ale nic. Wczoraj zać przy paznokciu palca wskazującego, też krwawiło, ale nie aż tak. Lubi siedzieć mi na szyi, ale boję się, że mnie dziabnie, a on raczej nie oszczędza się w sile gryzienia. Mam nadzieję, że mu to przejdzie. Takie zachowanie jedynie w klatce, poza klatką capie zębami ale nie do krwi, nawet to nie boli :(
Awatar użytkownika
ema0505
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 31, 2013 4:16 pm
Numer GG: 9018453

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: ema0505 »

Broni swojego terytorium? Tak mi się wydaje ...
Obrazek
kleymore
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 03, 2014 2:34 am

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: kleymore »

Ciągle śpimy :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ema0505
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 31, 2013 4:16 pm
Numer GG: 9018453

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: ema0505 »

Śpioszek :D. Jak tam z gryzieniem?
Obrazek
kleymore
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 03, 2014 2:34 am

Re: Canon i świńska gromada

Post autor: kleymore »

Kochani, Canonek doszedł do siebie. Jest już zdrowy, nie ma żółtego nalotu, nie gryzie i mnie uwielbia. Jest jednak niewidomy, nie przeszkadza mu to w bieganiu za mną i wąchaniu gdzie jestem. Nadal pracujemy nad charakterem, ale jest o niebo lepiej.

Canonka próbowałam łączyć z innymi szczurami, najpierw z młodziakiem, potem ze starszym. Jeszcze kolejny raz spróbowałam z parką samców - efekt ten sam. Niestety pozostaje jedynakiem. Postaram się go jeszcze łączyć. Dziwne jest to, że na zapach szczura na ręce nie rzuca się, a na szczura w normalnej postaci od razu się rzuca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”