[Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
roszpun
Posty: 36
Rejestracja: pn paź 20, 2014 3:10 pm
Lokalizacja: Ropczyce/Rzeszów

[Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: roszpun »

siemka, wczoraj właśnie urodziło mi się 9 ogonów ;D i jestem zmuszona pare porozdawać

niestety dałam ogłoszenie także na facebooku i w odpowiedzi dostałam propozycje od znajomch terrarstów (niestety, mam takich znajomych, a w takich sytuacjach zlatują się jak sępy które wyczują świeżą krew...)

więc uznałam że to forum będzie bezpiecznijsze

w razie czego proszę się nie martwić, szczurki w łapy terrarystów napewno nie trafią bo mają już zarezerwowane miejsce
w sklepie zoologicznym (tam gdzie kupiłam zaciążoną już matkę), ale jakby się trafił dobry hodowca to oczywiście będe bardziej mu skłonna oddaćgryzonia :)

jakby ktoś byl chętny, to szczurka moge przekazać w obrębie Rzeszowa, bądź Ropczyc, dopiero po upływie 4-5 tygodni, licząc od dnia dzisiejszego
Awatar użytkownika
roszpun
Posty: 36
Rejestracja: pn paź 20, 2014 3:10 pm
Lokalizacja: Ropczyce/Rzeszów

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: roszpun »

aa i zapomniałam, oczywiśce szczurki będe się starała jak najwczesniej przyzwyczajać do człowieka, więc moge zagwaratntować że nie będą zdziczałe

*sorka że nowy post, ale jeste nowa i nie mogłam znaleźć przycisku do edytowania
Awatar użytkownika
helix
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 14, 2014 9:24 pm
Lokalizacja: Lubin

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: helix »

Na Twoim miejscu nie oddawałabym szczurków do zoologa. Będą miały tam złe warunki i myślę, że będą nieszczęśliwe i żadnego kontaktu z człowiekiem nie będą miały. W dodatku strach pomyśleć co się z nimi stanie jak się nie sprzedadzą... I skoro kupiłaś tam samiczkę w ciąży, to prawdopodobnie ich też nie oddzielą płciami. Lepiej poogłaszać się i poszukać im dobrego domku.
A masz może jakieś zdjęcia mamusi? :D Bo rozumiem, że zdjęcia maluchów będą dopiero później, jak zaczną im kolorki wychodzić?
Awatar użytkownika
roszpun
Posty: 36
Rejestracja: pn paź 20, 2014 3:10 pm
Lokalizacja: Ropczyce/Rzeszów

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: roszpun »

no tym razem zamierzam pouczyć sprzedawce o rozdzielaniu, myślę ze to jego brak doświadczenia, bo puste klatki tam były, wiec mógł bez problemu oddzielić szczury, zresztą robił wrażenie dość przyjaznego dla zwierzątek xD

oczywiście wolałabym je oddać pewnym hodowcom czy miłośnikom szczurów, bo to oczywiste że w dobrych rękach będzie im lepiej, nie mniej jednak zoolog to będzie ostateczne wyjście, gdyż u mnie nie byłyby wiele szczęśliwsze, nawet nie miałabym dość dobrej klatki na tyle ogonów :D

*wszystko tylko nie terraryści, boże, jak ja nie znosze tego, niby dobrzy znajomi, a za grosz jakiegoś taktu że nie proszą o takie rzeczy, grrr..

zdjęcie zrobione teraz na szybko, mama jdak troszkę się denerwowała ;P bo ją jednak też mam niecały tydzień, ale jest dość przyjazna, już się nie boi ręki ;p a patrząc najej stan to uważam za dość duże osiagnięcie ;P

http://oi58.tinypic.com/2yo2ttg.jpg <- mam nadzieje że dobrze umieściłam zdjęcie ;)

jeśli chodzi o szczurki w sklepie, to wszystie były takie łaciate w przeróżnych szarościach, wiec takich się będe spodziewać :)
Awatar użytkownika
roszpun
Posty: 36
Rejestracja: pn paź 20, 2014 3:10 pm
Lokalizacja: Ropczyce/Rzeszów

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: roszpun »

szczurki szybciutko rosną, juz im widać wąsiki i gdzieniegdzie plamki pod skórą, więc myslę że za niedługo będe mogła wrzucić jakieś wstępne fotki :)

jest pare z ciemnymi plamkami, a niektóre są jaśniutkie, czyli podejrzewam że będą białawe, z punktowymi szarymi włoskami, powiedzmy coś tego typu:

[img]http://nakasha_kratakau.w.interii.pl/Miot_Y1.jpg[/img]
*zdjęcie z googla

właśnie takie były wtedy w zoologu, pod względem umaszczenia :)
Awatar użytkownika
roszpun
Posty: 36
Rejestracja: pn paź 20, 2014 3:10 pm
Lokalizacja: Ropczyce/Rzeszów

Re: [Rzeszów/Ropczyce/Dębica/Tarnów]Oddam szczurki

Post autor: roszpun »

taka drobna aktualizacja :D niestety nie wiem gdzie zedytować

do miast dodaje jeszcze Tarnów, mam koleżanke ktora tam wraca na weekendy i zgodziła się przetransportować szczurka, jakby ktoś chciał

no i dodam Dębice bo niedaleko mojej rodzinnej miejcowości :)
Kaybe
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 28, 2014 2:07 pm

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: Kaybe »

Ja bardzo chętnie przygarnę jednego najlepiej samiczkę jeśli masz :) szukałam właśnie w okolicach Rzeszowa i nie było żadnych ogłoszeń także jestem chętna :)
Awatar użytkownika
Cytrrryna
Posty: 200
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 10:27 am
Lokalizacja: Bieniowice/Legnica

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: Cytrrryna »

Jak wygląda sytuacja jak na razie z ogonami? Masz jakieś rezerwacje i rozeznanie na temat płci ? :)
"Jeśli nie jesteś dobrym człowiekiem, nie obchodzi mnie kim jesteś"
~Serj Tankian
_________________________________________
Dupy moje ♥ Mysza, Pinky, Lilu, Lulu ♥
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35687
Awatar użytkownika
helix
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 14, 2014 9:24 pm
Lokalizacja: Lubin

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: helix »

Właśnie. Też jestem ciekawa jak tam maluchy :)
Awatar użytkownika
roszpun
Posty: 36
Rejestracja: pn paź 20, 2014 3:10 pm
Lokalizacja: Ropczyce/Rzeszów

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: roszpun »

a maluszki się mają dobrze :) puki co jest chętny na jednego samczyka, ale postaram się go namówić na dwa szczurasy :)

szczurki rosną w oczach, juz mają futerko, tak więc zaniedługo będe wrzucać zdjęcia ;p
szczególnie 3 maluchy mi się podobają ;D mają takie latki, jakby na pyszczku miały maske, coś w rodzaju batmana ;d

jak na mój gust to mam 3 samczyki i 6 samiczek, ale jeszcze dla pewności wrzuce zdjęcia na forum. To mój pierwszy szczurzy miot, więc moje rozeznanie nie musi być w 100% pewne :)

sorka ża nie odpiswałam, ale chwilo mam problem z netem, choć dziś już powinien być rozwiązany :)
zdjecia wrzuce w 2 tygodniu ich życia, czyli w ten poniedziałek :)
Awatar użytkownika
roszpun
Posty: 36
Rejestracja: pn paź 20, 2014 3:10 pm
Lokalizacja: Ropczyce/Rzeszów

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: roszpun »

oki, są zdjęcia, choć powiem że problem z netem trzymał w napięciu - nie wierzyłam że dziś uda im się to naprawić :D

Obrazek

Obrazek

a o to zdjęcia jak obiecałam ;) szczurki robią się coraz bardziej ruchliwe, juz mają od wczoraj zaczły im się otwierać oczka

jeden albinos i te dwa szare to samczyki xD

prawdopodobnie już cztery mają domek, jeden samczyk, ta srebrzysta piękność-samiczka, i prawdopodobnie jeden chłopak-choc dziewczyna się jeszcze nei zdecdowała na płeć

no i oczywiście jedna samiczka dla mnie :)

więc zostało jeszcze 5 szczurasów :) więc nie zwlekajcie :)
najlepsze szczury tylko u mnie :p >:D
Awatar użytkownika
roszpun
Posty: 36
Rejestracja: pn paź 20, 2014 3:10 pm
Lokalizacja: Ropczyce/Rzeszów

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: roszpun »

aa i zapomniałam, oferta wydluża się o miesiąc (czyli do 01.12.2014) - bo w zoologu gośc mi powiedział że dopiero za miesiąc może przyjąć niechciane szczurasy,choć wolałabm porozdawać wszystkie

aa i nie będe skąpa, macie jeszcze na oslode ;D
będzie się jeszcze szykować mala sesyjka O0

Obrazek

zaznaczam że termin jest bardzo blisko mikołajek O0 - więc ok, w razie czego moge przedłużyć do 06.12 >:D
Awatar użytkownika
roszpun
Posty: 36
Rejestracja: pn paź 20, 2014 3:10 pm
Lokalizacja: Ropczyce/Rzeszów

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: roszpun »

większośc szczurków bardzo ładnie się rozeszła :D

waściwie to zostały tylko 2 samczyki (prawdopodobnie te z szarymi łatkami) i jedna dziewynka (która?-to się okaże jak część osób juz wybierze swoje szczurasy :P) choć nie wiem czy tej sobie też nie zatrzymam >:D

ale szczurki są przekomiczne, jak głupie latają za ręką po to by possać, pogryźć, wspiąc się, itp :d uwielbiają też być brane

oswoił się do tego stopnia że gdy je biore na ręke jak spią, to się nie budzą,są wtedy jak takie bezwladne ciepłe futrzaste woreczki ;p i czasme dlugo trwa zanim się ogarną ;p

(Boże, jak mi tak pierwszy raz jeden zrobił to się przestraszylam że zdechł-probowałam jakoś wybudzić a on nic ??? :P )

w razie jakiś zmian, gdby ktoś zrezygnował z rezerwacji to dam znać, jeszcze zaniedługo wrzuce kolejne fotki (prawdopodobnie środa) :D
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: olgapsiara »

A ta wolna samiczka to jaka?
Masz jej zdjęcie?
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
roszpun
Posty: 36
Rejestracja: pn paź 20, 2014 3:10 pm
Lokalizacja: Ropczyce/Rzeszów

Re: [Rzeszów/Ropczyce]Oddam szczurki

Post autor: roszpun »

zdjęcia dodam w środe bo wtedy będe mieć dostep do lepszego aparatu :D

a jeśli chodzi o wolną samiczkę to wyjdzie w praniu, ludzie zaklepali sobie dziewczyny, ale jeszczcze nie wybrali dokladnie które ;p

prawdopodobnie będe mogła powiedziec która została dopiero za tydzień, jak już częśc będzie rozdana :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”