Z Bratem Mniejszym

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Uwielbiam watki, które ciągną się od pierwszego dnia młodych w domu. To też sama rozpoczynam swój wątek tutaj.
Właśnie dojechalismy.
Ja, oraz dwóch braci szczurzysz, w tym jeden albinos(obiecywalam sobie zawsze, że każda maść szczura może do mnie trafić, ale nie czerwonooki albinos! A i nie łysy. ;) )
Zdjęcia zamieszcze, jak tylko będę wiedziała jak to zrobić z telefonu. ;)

Mają pięć tygodni i są jeszcze bardzo malency. Do tego bardzo skoczni. ;) Dziś ich adoptowalam. Jeden minus widzę od razu trochę czasu spedze na socjalizacji, bo człowiek to dla nich na razie nic ważnego. ;) No i pojawił się duuzy problem.... Myslalam, że będą większe... I muszę przerobic klatkę... Aby się z niej nie wydostały. :-)

Bracia mniejsi... Czemu taka nazwa? Prowadze bloga o takiej nazwie, na którym opisuje historyjki z życia mojego stadka. Nie mam jedynie szczurów, więc mam co opisywać. Te dwa jeszcze nie nazwane podrostki nie są moimi pierwszymi szczurami - wczesniej był Nikon i Canon. Też bracia, też adopcyjni. ;)
Witamy!
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: unipaks »

Cieszę się, że już :D Witajcie! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Obrazek

Pierwsze zdjęcie, bardzo nie wyraźnie, jako, że komórkowe ;)

Nie chce ich płoszyć, więc lepszych dziś nie będzie.

Kolorowy jest tak przestraszony, że siedzi w rogu klatki i nie śmie się poruszać, a biały- był już nawet na suficie.

Przeniosłam je z transportera, do mniejszej z moich klatek- ma szczebelki w 1cm odstępach, więc maluchy nie mają jak przejść. :)

To nie jest ich "docelowe miejsce", ale dopóki się nie uspokoją i nie podrosną będą w mniejszym domku. ;)

Swoją drogą, że będę opiekunką albinosa... Nie przypuszczałam... ;)

Imiona pewnie pojawią się za kilka dni- jak je lepiej poznam ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: unipaks »

Fajne :)
Ja też kiedyś ani nie myślałam, że będę mieć w domu szczurka z czerwonymi oczami, no a potem... zauroczyły nas kiwające się białe chmurki ;)
Z siana lepiej zrezygnować, szczurkom bez niego lepiej; wolą kisić się w hamaczkach albo gnieździć w rurach, bo to kanalarze ;)
Powodzenia w oswajaniu; biały zapewne ośmieli się w obecności kolorowego ;)
Wygłaszcz maluchy ode mnie i naszego Szaraka :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paulinya
Posty: 82
Rejestracja: czw paź 09, 2014 10:12 am

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Paulinya »

Moje małe trafiły do mnie również jak miały +/- 5 tygodni.
przyzwyczajanie ich do wszystkiego trwa do dziś i potrwa jeszcze raz tyle o ile nie dłużej.

Ja również miałam klatkę z dużymi odstępami między prętami, dopóki nie kupiłam nowej - pojechałam do sklepu dla... GOŁĘBI! kupiłam siatkę z małymi oczkami i obiłam im tym klatkę... Trochę mi to zajęło, ale tymczasowo mogło być. :)

Poprę moją przedmówczyni, sianko nie jest dla nich "WOW".
Szczerze polecam Ci żwirek drewniany. Jak maluchy nasikają to pulchnieje w tym miejscu żwir i robi się drobniutka trocina, widać gdzie narobiły i można na bieżąco sprzątać więc i zapachu jako takiego tragicznego nie ma ;) Tym bardziej jak masz chłopaczków. :D
Ja od początku używam tego żwirku i jestem bardzo zadowolona.

Niech się dobrze chowają i dużo psocenia nocnego Wam życzę... ::) :D
Lili, Megi i Zuzia <3
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Zdjęcie jest z transportera. Tam miały sianko z klatki w której były wczesniej. To samo sianko mają teraz w klatce. Trochę zapachu domu. ;)
Noc przeszła spokojnie. Trochę pobiegaly, po brykaly, no i poszły spać.
Dziś rano poznały kota i psy- z daleka, przez kraty, ale już zapach jest bardziej znajomy.
Z osfajaniem dam sobie radę. :-) Wiem że trzeba czasu, więc im go daje. ;) Poza tym jestem szkoleniowcem i nie jedno już musialam w życiu oswoić. ;)
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Kurcze. Sory za błąd ortograficzny. Musiał am źle kliknąć i nie zauważyć przy wysylaniu- uroki pisania z komórki. ;)
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Połączę temat z Innych zwierzaków z tym. ;)
Reszta braci mniejszych :
Alma, czyli nie lab!
Alma ma obecnie ok. 4 lat, biega skacze i wyczynia inne bliżej nie zidentyfikowane cuda. Jest moją partnerką, przyjaciółką i wspólniczką we wszystkich psich wyprawach i sportach. Pies który myśli ;)
Obrazek
Obrazek





Laki, czyli narwaniec
To psie ADHD, w wieku 2,5r, które nie umie usiedzieć w miejscu! Najchętniej był by wszędzie na raz i nigdzie jednocześnie. Tak jak z Almą- ćwiczymy różne sporty, ale głównie frisbee i posłuszeństwo.
Obrazek
Obrazek




Baskil,
Najstarszy, najcwańszy i najbardziej leniwy ;) Jeździ ze mną po przedszkolach i szkołach, ucząc młodych ludzi jak "dogadywać się" z psem. Kochany miziak ;)
Obrazek

Silva
Jak to kot- uwielbia chodzić własnymi ścieżkami. :) Nie mam jej tego za złe. :) Kot wychodzący, nie polujący, wersja micro
Obrazek
Obrazek

To ze "stałego" stadka to tyle ;)
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Obrazek

A tak oto wygląda PAX w klatce :)

Obrazek

I CORRAGIO, który na razie z odwagą nie ma zbyt wiele wspólnego... Ale mam nadzieje, że się to zmieni. :) Maluchy siedzą na razie w mniejszej z klatek, a większa przechodzi... gruntowny remont ;)
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Recykling pełną gębą... czyli leżaczek i tunel z polarku i bawełny już jest w małej klatce.
Właściwie leżaki są dwa, ale komórką ciężko mi zdjęci zrobić. ;)
Obrazek

I Korek z PaXem, przestraszone maluchy... Socjalizacja trwa, ale ciężko jest. Strach paraliżuje je.
Obrazek
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Co prawda chyba piszę tutaj pamiętnik ( :) ) i raczej dla samej siebie ( ktoś tu w ogóle zaglada?) ale i to zanotuje. :-)
PAX Ośmielił się troszkę, zaczyna podgryzac palce, biega po dłoni i przemierza klatkę w każdą stronę, wiec mamy progres.
Korek dalej nie ma w sobie odwagi, aby podejść do ręki- sparaliżował go strach.
Jest jeszcze jedna nowinka- chyba czeka nas niedługo łączenie. Do stadka za tydzień dołączy adopcyjny brat mniejszy, który szuka domu, a u mnie moze go mieć. :-)

I ostatnia z rewelacji- juz za kilka dni maluchy zostaną przeniesione z chomikowej do nowej, wielkiej klatki, którą właśnie urzadzam. :-) Zaczęły rosnąć, wiec ja przestalam się bać że przejdą przez pręty. :-)
Awatar użytkownika
Paulinya
Posty: 82
Rejestracja: czw paź 09, 2014 10:12 am

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Paulinya »

Jaki pamiętnik! Ja Was obserwuję :D

Jak jest łażenie po dłoni/lizanie/podgryzanie to jest progres :D
poczekaj a i drugi się ośmieli :)

Napisałabym, żebyś je wymiziała, ale chyba to jeszcze nie czas na mizianko z nimi :D
Lili, Megi i Zuzia <3
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Oj fakt. Nie czas. :-) na razie głównie siedzą w tunelu, a w nocy pod bacznym okiem lakiego baraszkuja po całej klatce. :-)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: unipaks »

Nie da się podlinkować zdjęć :-\
Fajne są te Twoje maluszki :)
Pod nieobecność pozostałych zwierząt możesz postawić klateczkę na wersalce i całość okryć jakimś kocykiem czy prześcieradłem, zostawiając przejście między klatką a oparciem wersalki - za takim "namiotem" może poczują się pewniej i szybciej ośmielą się wyjść z klatki, pobaraszkować na łóżku. :)
Zwłaszcza jak na jakiejś łyżeczce podjedzie catering ze smakołykiem do zlizywania ;)
Wygłaszcz cały zwierzyniec - ogonki też, jak będą mocno zmęczone i rozespane :D ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Inne zwierzaki tylko mi pomagają. :-)
Almę szczury uwielbiają, jak tylko podchodzi do klatki biegna się przywitać.
Na mieszance rosną aż Milo. W te kilka dni w które u mnie są podwoily swoja wielkość prawie. :-)
Daje im czas. Nic na siłę.:-)
I widzę postępy wiec jestem szczęśliwa. :-)
W poniedziałek przyjedzie trzeci chłopak, będą przeniesione. Wtedy do większej klatki, więc obecny czas wykorzystujemy na potęgę. :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”