Gryzący szczurek

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lara321
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 11, 2015 5:48 pm

Gryzący szczurek

Post autor: Lara321 »

Jest u mnie tydzień i gryzie... Nwm co mam zrobić , nie ma wcale do mnie zaufania
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Gryzący szczurek

Post autor: Morgana551 »

Skąd masz szczurka?
W jakim jest wieku?
Czy ma minimum jednego towarzysza tej samej płci?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Lara321
Posty: 15
Rejestracja: pn maja 11, 2015 5:48 pm

Re: Gryzący szczurek

Post autor: Lara321 »

Morgana551 pisze:Skąd masz szczurka?
W jakim jest wieku?
Czy ma minimum jednego towarzysza tej samej płci?
Planuje dokupić towarzysza nie zrobiłam tego od razu bo sprzedawczyni w zoologicznym powiedziała że jesli są dwa to nie będą na mnie zwracać uwagi i będą zajęte sobą a jak kupie jednego i go oswoje to drugi będzie go naśladował a moi rodzice postanowili zrobić jak babka radziła i w ten sposób mam tylko jednego maluszka i nie mam możliwości by w najbliższym czasie dokupić moge to zrobić gdzieś za tydz dopiero jestem z małego miasta :// szczur jest mały jeszcze jak go przed tygodniem zobaczyłam myślałam że to mysz :')
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Gryzący szczurek

Post autor: Morgana551 »

To co powiedziała sprzedawczyni to brednie. Szczur w stadzie łatwiej się oswaja, ponieważ mniej się boi, bo ma towarzysza. Śmiać mi się chce i jednocześnie płakać, że ktoś może mówić na głos takie herezje.

Nie kupuj szczura tylko adoptuj! Jest wiele maluchów do adopcji, które miały styczność z człowiekiem praktycznie od urodzenia. Dla osób niedoświadczonych właśnie taki szczurek jest najlepszy.
Ja całkiem niedawno adoptowałam Aslana. Przyjechał do mnie z Warszawy, ponad 400km drogi. Od razu lgnął do człowieka, bawił się, nawet gdy otwierałam pojemnik w drodze do domu to od razu wskakiwał na ramię. Zero stresu i strachu. On pochodzi z adopcji. Od piątego dnia życia był brany na ręce.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Gryzący szczurek

Post autor: yss »

Morgana: nie krzycz. Czy to wina tej dziewczyny, co jej powiedziała pani w zoologu? >:( Chciała przecież jak najlepiej, nikomu krzywdy nie wyrządziła tak naprawdę - o co ta awantura ja się pytam?

Lara: jeśli adoptujesz oswojonego maluszka, to naprawdę może pomóc temu dzikiemu, zwłaszcza, że jest młody.
Ja mam z kolei takiego, co jako maluch był oswojony, a jak zaczął dorastać, to się zrobił niedotykalski i dziwny, chociaż ma bardzo przytulnego i proludzkiego towarzysza.
Szczury jak ludzie, każdy inny i każdy ma coś w sobie - można być rozczarowanym tylko wtedy, gdy się liczy na 100% przytulankę. Tak rzadko bywa. Ale JAKIŚ charakter szczurek zawsze ma i jest interesujący. Oswajanie to też przygoda. Powodzenia :) Poczytaj forum, jest dużo o oswajaniu. Z maluchem powinno być łatwiej niż z dorosłym.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Gryzący szczurek

Post autor: Morgana551 »

Ja nie krzyczę :(
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”