Za chwilę kastrat, z kim połączyć?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
miau
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 23, 2015 10:19 pm
Lokalizacja: Poznań

Za chwilę kastrat, z kim połączyć?

Post autor: miau »

Nigdzie nie znalazłam czegoś podobnego, więc piszę, ponieważ od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie. Mianowicie, przygarnełam ok.2 miesiecy temu samczyka fuzzy, miałam wcześniej z nim kontakt i gdy przebywał w sklepie był niepewnym siebie szczurkiem, zabrano mu brata i wyglądał na przygnebionego. Postanowiłam wziąść go do siebie, przez tydzień - może 2 było fajnie, pięknie, ale z każdym dniem chłopak się zmieniał, czuł moje baby i mu hormony coraz bardzie buzowały, do tego stopnia, że jak narzeczony chciał go złapać to ten wgryzł mu się co kości w palcu.

Gdy podjęłam decyzję o wzięciu go do siebie żyłam z myślą, że znajdę mu jakiegoś towarzysza, aby nie był smutny. Niestety jest w tej chwili to nie możliwe, ponieważ mam duże obawy, że zamiast zaprzyjaźnić się z kolegą to prędzej go zagryzie. Sherlock, bo tak ma na imię w ciagu tygodnia zostanie wykastrowany. Jest to mój pierwszy samiec i zastanawiam się czy po kastracji będę mogła kogoś mu dobrać do towarzystwa. Nie chce aby żył sam. Sherlock ma około pół roku, chciałabym go połączyć z dwoma samcami ( mają około roku i nie byli kastrowani, ale nie zauważyłam żadnych oznak agresji wobec innych szczurów).

Moje pytanie brzmi, czy to dobry pomysł czy raczej mam sobie odpuścić?
Ze mną: Gwiazda, Kuleczka, Perełka, Fiona, Łatka, Bestia, Luna, Lili, Pinki, Bunia, Kropka, Pipi, Wrzasia, Łasik, Łatek, Gangster, Niko, Błysk, Drops, Fergus, Benek, Śniegus, Szarik.
Za Tęczowym Mostem: Rubi, Misio, Tosia, Sherlock, Kruszynka [*]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Za chwilę kastrat, z kim połączyć?

Post autor: nienazwana »

Połącz go koniecznie!
Jedynie w stadzie (czyli minimum 2 sztuki) szczury mogą normalnie żyć i być szczęśliwe. Obojętnie w zasadzie z jaką płcią szczurzą połączysz, szczur kastrat jest bezpłodny i nie będzie też miał "samczych" zachowań w stosunku do samiczek. Raczej na pewno złagodnieje, zwłaszcza jeśli agresja była faktycznie na podłożu hormonalnym, a z tego co piszesz tak właśnie było.
Jedyna uwaga: jeśli będziesz łączyć z samiczkami to trzeba trochę odczekać (zapytaj weterynarza ale z tego co słyszałam najbezpieczniej ok 2 tygodnie) bo bezpośrednio po kastracji szczur może być jeszcze płodny. Zresztą po zabiegu i tak trzeba poczekać i zalecana jest izolacja żeby inne szczury nie "pomogły" mu w rozpracowaniu świeżej rany. Ale nie skazuj go na samotność i bycie nieszczęśliwym. Poczytaj o zasadach łączenia i zastosuj je a uda się i będziesz miała szczęśliwe szczurki :)
Awatar użytkownika
miau
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 23, 2015 10:19 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Za chwilę kastrat, z kim połączyć?

Post autor: miau »

Ja go chciałam połączyć z kimś od samego początku, żeby był szczesliwszy, ale po tym jak zaczął sie zachowywać odpuscilam sobie do momentu kastracji, nie chce zeby komukolwiek krzywdę wyrzadzil, a nie chce go skazywac na zycie w samotnosci, bo jak wiemy szczury sa stadne. A mam dwoch rocznych chlopakow, oni nie byli kastrowani i zastanawiam czy by sie nadali na jego stadko. :)
Ze mną: Gwiazda, Kuleczka, Perełka, Fiona, Łatka, Bestia, Luna, Lili, Pinki, Bunia, Kropka, Pipi, Wrzasia, Łasik, Łatek, Gangster, Niko, Błysk, Drops, Fergus, Benek, Śniegus, Szarik.
Za Tęczowym Mostem: Rubi, Misio, Tosia, Sherlock, Kruszynka [*]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Za chwilę kastrat, z kim połączyć?

Post autor: nienazwana »

Nadali by się doskonale ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Za chwilę kastrat, z kim połączyć?

Post autor: smeg »

Szczur po kastracji uspokaja się stopniowo, przez kilka tygodni. Dla bezpieczeństwa odczekałabym 3-4 tygodnie przed łączeniem go z innymi szczurami (wcześniej możesz wymieniać zapachy pomiędzy ich klatkami i przyzwyczajać w ten sposób do siebie bez bezpośredniego spotkania). Jakiś czas temu pomagałam pewnej dziewczynie połączyć z maluchem samca, który wcześniej zagryzł innego malucha. Po kastracji, kilku tygodniach odczekania i bardzo ostrożnym łączeniu się udało, szczurki się zaprzyjaźniły ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
miau
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 23, 2015 10:19 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Za chwilę kastrat, z kim połączyć?

Post autor: miau »

Dziękuję za odpowiedź :) w czwartek jestem umówiona z wetem na rozmowę i przebadanie mojego Sherlocka i umawiamy się na kastrację. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Ze mną: Gwiazda, Kuleczka, Perełka, Fiona, Łatka, Bestia, Luna, Lili, Pinki, Bunia, Kropka, Pipi, Wrzasia, Łasik, Łatek, Gangster, Niko, Błysk, Drops, Fergus, Benek, Śniegus, Szarik.
Za Tęczowym Mostem: Rubi, Misio, Tosia, Sherlock, Kruszynka [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”