Załatwianie się gdzie popadnie

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nowosolanin
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 20, 2015 1:52 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Załatwianie się gdzie popadnie

Post autor: Nowosolanin »

Witam , otóż mam następujący problem . Moje dziewczynki załatwiają się gdzie popadnie . Chodzi o sikanie bo z kupkami to do kuwety . Robią na pięterka i wgl . Ogólnie to gdzie się nie znajdują . Czy da się ich tego oduczyć ? . Co najlepsze problm występuje tylko z sikaniem
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Załatwianie się gdzie popadnie

Post autor: olgapsiara »

Tak już szczury mają ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Załatwianie się gdzie popadnie

Post autor: Tofcia »

Siurają wszędzie. Tak już mają :)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Załatwianie się gdzie popadnie

Post autor: yss »

Moje niektóre sikały też tylko do kuwety. Od czasu do czasu coś zaznaczyły małą kropelką.
A niektóre to takie lejki że aż przykro :/ Łóżko, ręka, wszystko litrami oblewały ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
nekoszok
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 7:02 pm

Re: Załatwianie się gdzie popadnie

Post autor: nekoszok »

Cześć, jestem nowa. Mam w dziale adopcji ogłoszenie, więc jeszcze nie mam szczura i nie chce tworzyć nowego tematu tutaj, bo to są tylko moje przemyślenia.

Mam plan, oczywiście, wytresować moje przyszłe dwa ogonki, załatwiać się do kuwety. Na angielskich stronach czytałam, że warto, jak już szczury wybiorą sobie kąt, postawić kuwetę też np. piętro wyżej w tym samym miejscu, bo szczurki potrafią być czasem za leniwe, żeby zejść na dół... ;)

I tak sobie pomyślałam, że może jeśli się nauczą tak załatwiać, czy nie zadziałałoby wyjmowanie kuwety razem ze szczurem (żeby był ten znajomy dla niego zapach itd.)? Jak się bawi i biega po wybiegu, to postawić gdzieś kuwetę, żeby wiedział, że tu też jest wytyczone miejsce do załatwiania swoich spraw?

Nie wiem, czy to zadziała oczywiście, jeszcze nie miałam tej przyjemności tresowania ogonków. Ale widziałam sporo ludzi, którzy np. mają też przygotowane pudełka po butach, jak wyjmują szczury, żeby mogły się tam położyć, jak już się zmęczą zabawą (a właściciel nie chce się jeszcze z nimi "rozstawać" :P)

Nie wiem, czy może gdzieś tu już było o tym napisane, w wyszukiwarce nic nie wyskoczyło :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”