Zaadoptuje / Kupię 2 młodych samców [KOŁOBRZEG]

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Mikael
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 06, 2015 11:51 am

Zaadoptuje / Kupię 2 młodych samców [KOŁOBRZEG]

Post autor: Mikael »

Witam, na początku chciałbym wspomnieć, że aktualnie jestem mało mobilny i niestety będą problemy z osobistym odbiorem - co nie zmienia faktu, że dołożę wszystkich starań by całą operację ułatwić. Myślę, że post będzie aktualny do końca października, wszystko wyjaśnię w tym wpisie ( może koś mnie przekona, że warto poczekać). Przeczytałem dzisiaj sporą liczbę wątków na forum i zebrałem najbardziej potrzebne informację na temat szczurków. Od siebie mogę powiedzieć, że będą to moje pierwsze osobniki w rodzinie i nie mam z nimi żadnego doświadczenia. Długo się przekonywałem do tego zwierzaka, teraz jednak jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Aktualnie projektuję klatkę, którą mam zamiar wykonać do końca października. Jeżeli ktoś pilnie chcę oddać 2 młodzieńców to mam zastępczą 35x40x45 ( dopóki nie wybuduje głównej). Co do weterynarza nie jestem pewien bo się nie orientuję w tym sprawach - potrzebuję czasu na obeznanie się w terenie. W domu nie posiadam innych zwierzaków, same pomieszczenia teraz zabezpieczam, kable osłaniam, wszystkie zakamarki kartonuję - chcę dać jak największą swobodę i bezpieczeństwo nowym mieszkańcom. Dom w którym się teraz znajduje jest dość mały, ale za to ciepły i przyjazny :)

Do całej sprawy chcę podejść profesjonalnie, sama budowa środowiska sprawia mi dużo frajdy i wielu rzeczy uczę się w trakcie. Pisząc to liczę oczywiście na waszą pomoc, na pewno jeszcze napiszę w odpowiednich działach forum :).

Nie do końca jestem przekonany do działania adopcji, ale postanowiłem zaryzykować. Jeżeli wszystko skończę i nie uda się z nikim porozumieć do początku następnego miesiąca to niestety będę musiał zakupić szczury w miejskim sklepie zoo (które tak często potępiacie). Mam nadzieję jednak, że ktoś się zainteresuję i mi pomoże.

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie wizyty - na kawę, ciastka i do porozmawiania.

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, gdyby ktoś chętny z doświadczeniem mógł dawać mi rady i podpowiedzi co do budowy klatki to z chęcią bym poprosił o kontakt na FB lub inny komunikator. Z góry dziękuję.
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaadoptuje / Kupię 2 młodych samców [KOŁOBRZEG]

Post autor: Etche »

Aktualnie projektuję klatkę, którą mam zamiar wykonać do końca października. Jeżeli ktoś pilnie chcę oddać 2 młodzieńców to mam zastępczą 35x40x45
kup normalna klatkę, samoróbki są paskudnej jakości. nie umniejszam Twoim zdolnościom , ale po prostu koszt dobrych materiałów jest niewspółmiernie duży do gotowego produktu. Sam kiedyś nad tym myślałem, i skonczylo sie tym, ze kupiłem maxi perfect, co tez bardzo polecam. Zakup dosc drogi, ale nie ma lepszej klatki dla ogonkow w tej cenie. (zakladajac, ze kupujemy na niemieckiej stronie zooplusa:) )


Co do wyposażenia, to obowiazkowo sputniki, hamaczki, domki polarowe, kuwety narozne (warto nauczyc kuwetowania, nie beda sraly po calym domu) czy nawet koszyczki z castoramy,

Najwazniejsze to miec w skarbonce przynajmniej 100zł na weterynarza. Leczenie potrafi byc bardzo drogie, a niestety szczurasy sa dosc chorowite.
Nie do końca jestem przekonany do działania adopcji, ale postanowiłem zaryzykować.
dlaczego nie jesteś przekonany? u mnie wszystkie ogony sa z adopcji, każdy był albo karmówką, albo z interwencji, albo ze sklepu. Szczury z adopcji niczym się nie różnią od tych kupnym, kwestia jest tylko taka, aby zamiast kupować, dać dom tym, których nikt z jakiegoś powodu nie chce. Na plus do adopcji jest taki, ze są to szczury często już udomowione i podleczone.
Mikael
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 06, 2015 11:51 am

Re: Zaadoptuje / Kupię 2 młodych samców [KOŁOBRZEG]

Post autor: Mikael »

Dzięki za szybką odpowiedź.

Co do własnej klatki myślę, powiem szczerze, że nie pali mi się i chcę wszystko dopiąć na ostatni guzik. Kupna klatka zapewne była by lepsza, ale nie dawała by tej satysfakcji :). Co do twojego typu, wygląda na bardzo solidny i szczerze mówią podoba mi się ( rozmiarowo i daje większe możliwości w przyszłości). Mam teraz wielki dylemat w tej sprawie, muszę podliczyć koszta i przekonać się czy inwestować 450 zł w Maxi i paręset zł na wyposażenie, czy po prostu częściowo budować inwestując grosz do grosza. A co do innych klatek, są jakieś dobre alternatywy? Wiem, że nie powinno się oszczędzać na jakości ale chciałbym zrobić jeszcze jakiś plac zabaw i zabezpieczyć dom - a jak wiadomo człowiek ma też inne wydatki :). Jak myślisz, znalazło by się coś fajnego?

Co do adopcji, boje się że jeżeli ja sam nie ruszę po szczurki to nie będzie dało się ich do mnie przetransportować. Przy obecnej pracy i obowiązkach nie mam zbytnio czasu by podróżować np 7 h do warszawy + 1 h w mieście +1 h czekania + 7 h z powrotem. Dlatego boje się, że będę zbyt dużym problemem. Co do założeń adopcji jak najbardziej popieram.
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaadoptuje / Kupię 2 młodych samców [KOŁOBRZEG]

Post autor: Etche »

klatka kosztuje 405zl jesli mnie pamiec nie myli, dostaje sie jakis rabat jeszcze przy kupnie 5% bodajże. W zestawie jest 8 tarasów i poidelko.


sputniki to koszt kolo 22zł za nowy ze sklepu.

kuweta narozna 16zł, kupilem takie 3 w sklepie stacjonarnym
Obrazek

hamaki zero zł, jakaś stara bluza polarowa, stara poszewka na poduszke i maszyna do szycia (albo recznie)

Mistrzem nie jestem, ale taki zestaw udalo mi sie uszyc

Obrazek
Obrazek

dodatkowe poidelko + podwieszana miseczka z 25zł

Tak u mnie to sie mniej wiecej prezentuje, stare zdjecie wiec doszlo troche rzeczy jeszcze.
Obrazek

Ale nie dawała by tej satysfakcji
To nawet o satysfakcje nie chodzi, tylko o zdrowie malcow,
Ogonki caly czas sie wspinaja po szczebelkach itp itd. Warto zadbac aby nie zrobily sobie krzywdy przy tym. Co do klatki, to jest najsolidniejsza ze wszystkich jakie mialem, sztywna, ciężka, obudowana metalowym stelażem. i na kółkach:p
Mikael
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 06, 2015 11:51 am

Re: Zaadoptuje / Kupię 2 młodych samców [KOŁOBRZEG]

Post autor: Mikael »

Dzięki wielkie za pomoc. Najprawdopodobniej się susze, twoja klatka wygląda świetnie i widać że jest dość pojemna. Za robienie hamaków już się zabrałem, może uda się zrobić jakieś drabinki z drewna i inne atrakcje.

Myślę, że będę gotowy na adopcję za 1,5 tygodnia :)

Nie wiem jeszcze czego po moim nowych przyjaciołach się spodziewać, mam nadzieję że świetnie się dogadamy. Swoją klatkę może zbuduję za parę ładnych lat jak nabiorę doświadczenia. Nie ma co się zabierać z motyką na słońce.

Jeszcze raz wielkie dzięki za twoją opinie i pomoc.
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaadoptuje / Kupię 2 młodych samców [KOŁOBRZEG]

Post autor: Etche »

Mikael pisze: widać że jest dość pojemna.
oj tak, przy 6 szczurach wyglada na pusta:P

co do hamakow to polecam Ci ten pdf.

Klik troche sie laduje, 11mb wazy. po zaladowaniu kliknij w ikonke zapisu:)

u mnie furore robic honeycomb

Do zabawek polecam tez kupic kolanko i kawalek rury kanalizacyjnej, kosztuje 7zł a szczurasy ja uwielbiaja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”