URWANY OGON!!! POMOCY!!!

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: Fea »

Dzieciak sąsiadów pociągnął swojego szczura za ogon (sama nie wiem, jak to zrobił - dowiedziałam się już po fakcie) i został mu w ręku spory kawałek skóry (ok. 3 cm). Szczur już drugi dzień włóczy po klatce urwany ogonek, z którego wystają kosteczki, a z tego, co wiem, to ogonek był tylko raz odkażony wodą utlenioną. Mama dzieciaka dzwoniła do weterynarza, który zbagatelizował całą sprawę i stwierdził, że skóra i otoczka mięśniowa odrośnie, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Boję się, żeby zwierzątko nie dostało zakażenia, zwłaszcza że ma spory kawałek kości na wierzchu. Nigdy nie miałam i nie mam szczura, dlatego zupełnie nie wiem, co robić. Nie wiem też, czy go to boli, chociaż sąsiedzi zapewniają mnie, że nic nie czuje (ale podobno piszczał podczas przemywania wodą utlenioną). Mogę w każdej chwili zanieść szczura do weterynarza, bo sąsiedzi się nie kwapią, ale on twierdzi, że to nic poważnego. Co najgorsze, w naszym miasteczku jest tylko jeden weterynarz, a ja nie mam samochodu... Pomóżcie, co mam zrobić, bo już nie moge patrzeć na te wystające kości, a ranka przecież cały czas ma kontakt z kałem i moczem w klatce!!! Co powinien zrobić weterynarz i jak mam go zmobilizować, żeby zajął się zwierzątkiem?! Jestem z góry wdzięczna za każdą udzieloną radę.[/b]
Ostatnio zmieniony śr lut 02, 2005 2:52 pm przez Fea, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: WildMoon »

Masz racje, sytuacja bardzo niepokojaca. Opatrzenie ogonka MUSI byc.

A skad jestes?
Jesli podasz miasto/wojewodztwo to moze ktos poradzi innego weterynarza w Twojej okolicy.

Trzymam kciuki.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: Fea »

Mam w pobliskich miejscowościach kilku weterynarzy, ale z dojazdem jest problem, bo mieszkam w górach, a zimę mamy tu potężną.. A niech to, muszę jakoś przekonać tubylczego weta, żeby zajął się szczurem na poważnie, tylko jak?
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: Fea »

No cóż, idę męczyć weterynarza... Trzymajcie kciuki. Dam znać, jak wrócę.
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: krwiopij »

Fea, ten uszkodzony fragment ogonka musi zostac amputowany... mozna to zrobic przy znieczuleniu miejscowym, zeby nie narazac zycia zwierzaka narkoza... szczurek musi dostac leki przeciwzapalne, przeciwboilowe i antybiotyki... jesli wet jeszcz raz zbagatelizuje sprawe, ja chyba zbagatelizuje zime i przedaje sie do niego... :evil:
Ostatnio zmieniony śr lut 02, 2005 3:59 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: sachma »

z ta przejrzazdzka to dobry pomysl :evil: jak wet moze cos takiego zrobic :evil: nie powinien byc wetem skoro bagatelizuje cos takiego u tak malego zwierzatka :evil:

dzwonic do TOZu! :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: limba »

Szcurek nic nie czuje???? :evil: Nie no pewnie ze nic nie czuje..przeciez jak czlowiekowi kosci stercza to tez go nie boli :evil: :evil: Jak przetlumaczyc takiemu piiiiiiiiii? Chyba jedyny sposob to lopatologia przy uzyciu łopaty!!! :evil: :evil: Skad sie biora tacy weterynarze bo napewno nie z powolania....Czekamy na wiesci!!!
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: Dixi »

Wet od siedmiu bolesci !!!!!!!

Fea - jak tam szczurek???
Pozdrawiam,
Aguśka
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: Fea »

Szczur umówiony z weterynarzem na jutro. Szkoda, że nie dzisiaj, ale zawsze to coś... A co do weterynarza - sama jestem zaskoczona, bo dotychczas całkiem nieźle się sprawdzał.
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: Dixi »

Hehe, pewnie w gorach nie jest popularne trzymanie szczurow :) Wet pewno nie specjalizuje sie w gryzoniach..no ale chociaz dorazna pomoc moze udzielic.
Pozdrawiam,
Aguśka
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: ESTI »

A dlaczego nie podacie mu środków przeciwbólowych, przecież go to cholernie boli. Tak jak Krwiopijka pisała, można podać odpowiednią dawke paracetamolu, np. w odrobinie majonezu lub czekolady do chlebka. Plsss. zróbcie coś przecież on cierpie... :cry: :evil:
Obrazek
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: Fea »

Ok, pogadam z sąsiadami. Szczurek - jak już pisałam - nie należy do mnie, więc możliwość działania mam mocno ograniczoną. Ile dokładnie tego paracetamolu ma być? Sama na pewno nie określę dobrze dawki.
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: krwiopij »

http://ratguide.com/meds/analgesics/acetaminophen.php - link do strony z dawkowaniem paracetamolu... gdyby byly jakies problemy, sluze pomoca...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: ESTI »

Ale musisz mieć wielkie serducho, skoro się zainteresowałaś, więc prosze pomóż maluchowi, bo on bidak cierpi...
Obrazek
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

URWANY OGON!!! POMOCY!!!

Post autor: Fea »

Dziękuję za link, postaram się, żeby wszystko było dobrze. Trochę się boję tego paracetamolu, ale mam nadzieję, że szczur poczuje się lepiej.
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”