Mila

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

Mila

Post autor: douchee »

No tak... Stało się... Cola już nie będzie samotna, bo dziś, koło 11 przyszła do niej koleżanka. Kupiłam maleństwo w sklepie, ma 3 tygodnie, a jej ogonek mierzy 5 cm (pi razy drzwi). Cola spierdziela gdzie się tylko da, gdy widzi to maleństwo pchające się pod nią, ale na razie nic jej nie robi. Obie siedzą na mnie; Mila na kolanach, a Cola na dekolcie. Mila jest strasznie odważna, choć tak malutka, że aż szok. Nie mogę uwierzyć, że Cola też taka była, gdy ją kupiłam... Mila wchodzi wszędzie, podczas gdy Coli strasznie dużo czasu zabrało przyzywaczejeni się do różnych miejsc. Na klawiaturę wchodzi od niedawna (dzięki temu dowiedziałam się ciekawej rzeczy na temat naciskania klawiszy + i - podczas surfowania), a Mila już ją zwiedziła... Teraz siedzi skulona i chyba troszkę przestraszona... Biedne maleństwo, ale będzie dobrze, bo wiem, jak było z Colą :-D Popatrzcie na to cudo (husky, moje wymarzone :-) )

Obrazek
:)
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

Mila

Post autor: maka »

swietnie Douchee...........mamy siostry!!!
podziwiam ze sie zdecydowalas........brawoooooooo :lol:
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Mila

Post autor: nezu »

cudowna husky ^^
Uwielbiam ten kolorek. Jak jasnieja to nawet bardziej mi siepodobaja niz jak sa takie ciemne. Ech, slodkaaaa ^___^
Cathycash
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:35 pm

Mila

Post autor: Cathycash »

3 tygodnie? boż jakie maleństwa sprzedają!
żegnam szanowne towarzystwo
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Mila

Post autor: krwiopij »

i takie malenstwa kupuja, wiec dalej beda je sprzedawac...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Mila

Post autor: nezu »

krwiopijko po pierwsze nie znasz sytuacji w elblaskich zoologach. Te szczurki sa ze sklepu w elzamie. Taka wielka hala Jeden z boksow to zoolog.
Szczurki pojawiaja sie tam BARDZO RZADKO. Ja uwazam ze i maka i douchee zrobily dobrze zabierajac te maluchy. w zoologu by umarly. Najprawdopodobniej jakiemus elblazaninowi sie rozmnozyly (nie wiem, samica w ciazy czy co) i oddal do zoologa. Innej mozliwosci nie ma.
A zanim pojawia sie tam nastepne szczurki minie zapewne duzo czasu.
W Elblagu w ogole jest posucha na szczury. To chyba dobrze, prawda?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Mila

Post autor: krwiopij »

zawsze da sie znalezc jakies wyjatkowe okolicznosci... ja jednak mysle, ze po prostu male ladnie wygladaly i nikt wtedy nie myslal o nastepnych w podobnej sytuacji czy innych niemilych rzeczach... boje sie, zeby czesciej tak nie bylo, bo nie zawsze sytuacja naprawde jest wyjatkowa...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

Mila

Post autor: maka »

bardzo dziwny post krwiopijki.......?
nie bede tego komentowala...........!!!
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Mila

Post autor: ajlii »

Krwiopijko - niestety, im maluchy szybciej trafią do sklepu tym dłużej mogą tam być - i zwiększa sie szansa ze ktoś je kupi... podrośnięte trafiają jako zwrot do hurtowni, a dlaszego losu można się chyba domyśleć... w każdym razie papugi ze zwrotów uśmiercane są uderzeniem o ścianę...
Dziewczyny z zoologika, z którymi rozmawiałam - też ubolewają nad tym że takie maluszki trafiają do sklepu, ale co mają zrobić? takie przychodzą już z hurtowni...
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Mila

Post autor: krwiopij »

jasne... spoko... mala jest sliczna i w ogole... ale dla mnie to wykupywanie maluchow ze sklepu - takie same jak kazde inne... jestem przeciwna wspieaniu miejsc, gdzie zwierzaki traktowane sa przedmiotowo i tak wczesnie oddzielane od matki, a ten przypadek uwazam za takie wlasnie wspieranie... i dziwi mnie bardzo, ze jestem z ta opinia sama... niedawno jeszcze wiele osob wypowiadalo sie w podobnym tonie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

Mila

Post autor: koteczek »

ja uwazam ze Krwiopijka ma racje. Jak inaczej mozna przeciwdzialac sprzedazy zwierzat? Najlepiej jest ich nie kupowac, bo jak nie bedzie osob kupujacych to sprzedawcy nie beda ich sprowadzac i "produkowac"
Dziewczyny z zoologika, z którymi rozmawiałam - też ubolewają nad tym że takie maluszki trafiają do sklepu, ale co mają zrobić? takie przychodzą już z hurtowni...
To niech ich nie przyjmuja i informuja osoby sprowadzajace je, ze male sa za mlode...
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

Mila

Post autor: douchee »

Krwiopijko, zastanów się. Gdybyś widziała w jakich warunkach żyją elzamowskie zwierzęta, to sama byś zapragnęła je wszystkie stamtąd zabrać, czy to by miały być roczne czy 3-tygodniowe gryzonie lub ptaki. Byłam tam 2 tygodnie temu i obiecałam sobie, że moja noga więcej tam nie stanie, bo nie idzie patrzeć na ten syf w akwariach, uwierz mi. A tu nagle Maka pisze, że maleństwa są do kupienia i ona jednego wzięła. Zgadzam się, że za wcześnie zabrane od matki, ale w tej sytuacji, to nie ja je tak wcześnie odebrałam, wiem za to, że u mnie będzie czy u Maki będzie im lepiej, niż w tym malutkim, brudnym akwarium, w którym chyba nawet pokarmu nie było, a już nic nie mówię o wodzie... A zwierzątka, bez względu na to czy będziemy je kupować, czy nie, zawsze będą dostarczane do sklepów, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto je kupi.
:)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Mila

Post autor: ESTI »

Im mniej osób będzie kupować zwierzęta w sklepach, tym mniej będzie ich do nich sprowadzanych. To jest jak koło...a popyt nakręca sprzedaż...to bardzo proste...nie kupujesz, nie sprzedają...
Wiem, że całego świata od razu nie uratujemy, ale od takich małych czynów zaczyna się wielkie zmiany. Każdy powinien zacząć zmianę myślenia od siebie.

A jeśli ten sklep trzyma zwierzaki w tak opłakanym stanie, to nie należy wykupywac wszystkich zwierząt, bo to właścicieli niczego nie nauczy, tylko zgłosić się np. do TOŻu i zacząć walczyć w tym kierunku.
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Mila

Post autor: lajla »

koteczek pisze:
Dziewczyny z zoologika, z którymi rozmawiałam - też ubolewają nad tym że takie maluszki trafiają do sklepu, ale co mają zrobić? takie przychodzą już z hurtowni...
To niech ich nie przyjmuja i informuja osoby sprowadzajace je, ze male sa za mlode...
racja moga odmowic i powiedziec ze przymja te szczurki dopiero za 2 tyg...

moze to nie o szczurach, ale warto przeczytac
http://www.rumburak.kroliki.net/

nie mowie ze potempiam to co zrobila douchee, potepiam to ze sklep kupil a hurtownia sprzedala...

aale maluszka jest ogolnie przesliczna, hasulek sliczniusi :D no i ciesze sie ze cola ma kolezanke :) :lol:
Ostatnio zmieniony ndz lut 13, 2005 4:15 pm przez lajla, łącznie zmieniany 1 raz.
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Mila

Post autor: nezu »

Dziewczyny powiem szczerze, mam tego dosc.
Niemal kazdy temat staje sie przez wasze przekonania jednym wielkim offtopiciem.
Pretensje prosze zglaszac na pm, bo one do tego sluza a nie tematy na forum.
Narzekacie na to ze robi sie z niego smietnik a same sie do towrzenia rzeczonego smietnika przykladacie.
To co robicie jest zwykla farsa.

Douchee nie przejmuj sie nimi. Mala trafila w najlepsze rece w jakie mogla trafic i mozna sie z tego tylko cieszyc. Realia w elblaskich sklepach znam doskonale, krwiopij, koteczek i lajla wiedza tylko tyle co po swoich sklepach wiec mnie nie przekonaja.
Mam nadzieje ze Mila bedzie ci sie zdrowo i dobrze chowac.
Naprawisz blad "hodowcy" ktory oddal tak male ogonki.
Ostatnio zmieniony ndz lut 13, 2005 4:07 pm przez nezu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”