Szczur nagle zdziczał

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczur nagle zdzicza?

Post autor: Ewqa »

Mam szczureczkę od tygodnia. W tej chwili ma 5 tygodni. To szczureczka od Ratty. Do przedwczoraj wszystko było w porządku. Szczurcia dosłownie pchała sie na ręce, uwielbiała siedzieć na kołnierzu i spac pod moimi włosami. Chodziłysmy tak razem nawet kilka godzin dziennie oczywiście z przerwami. Od przedwczoraj szczurka się zmieniła. Za nic nie chce wyjść na rękę. Wychodzi tylko z domku, pobiega troszkę, poskacze, czasami wejdzie na klatkę. Z klatki wcale nie schodzi, najczęściej jest w klatce. Jak włożę ręke do klatki do wącha, nie boi się, czasami delikatnie podgryza, ale nie wchodzi na rękę.
Powiedzcie mi czy tak może byc u szczurka, że jakby cofnął sie w oswajaniu?
Czy jej to przejdzie? Nie stosowałam do tej pory żadnych metod oswajania bo malutka była w sumie oswojona. Na jedzonko na reku reaguje, na jedzonko poza klatka wcale. Gdzie robie błąd?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

Szczur nagle zdziczał

Post autor: Gumcia »

ja za bardzo się nie znam na oswajaniu, ale myślę że nie robisz żadnego błędy! Może pod Twoją nieobecnośc ktoś ekhm, jakby to powiedzieć, ktoś taki nie tegeś wsadził rękę do klatka i coś tak malej zrobił że się teraz boi. Może się szczurka czegoś przeraziła i się boi wejść na rękę... nie wiem, może to coś z tego
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Szczur nagle zdziczał

Post autor: mataforgana »

moim skromnym zdaniem nie robisz żadnego błędu, a szczurcia potrzebuje czasu, bo w gruncie rzeczy sytuacja jest dla niej nowa, taka zmiana domu i opiekuna. moja Milva od Banshee też była oswojona, nie bała się, a jednak potrzebowałyśmy obie trochę czasu by się do siebie przekonać ( znaczy bardziej ona do mnie, niz ja do niej, bo ona podbiła mnie zanim jeszcze do mnie przyjechała ;) ). bądź cierpliwa, nic na siłę, rób to co do tej pory i czekaj - na pewno wszystko będzie ok :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczur nagle zdziczał

Post autor: Ewqa »

Dzięki uspokoiłyście mnie. Może rzeczywiście ktoś sie do szczurci dorwał bo u mnie taki dom pełen ludzi zawsze, a Norka to jeszcze maleństwo. W każdym razie teraz będę jej pilnowała i oswajała. Może znowu sie dogadamy :)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Farandil
Posty: 219
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 12:47 pm

Szczur nagle zdziczał

Post autor: Farandil »

Nie martw się mój Kozak też jest od Ratty, a dopiero teraz mi troszeczke zaufał i zaczal sie przy mnie pokazywac przedtem caly czas siedzial w domku i bal sie nos wystawic. Nadal jest bardzo strachliwy i czuje sie tak jakbym zaczynal od zera go oswajac. Ale i tak jestem b. szczesliwy kozak jest słodziarz jest ciemno szary z białym brzuszkiem. Pozdrawiam i życze wyników w oswajaniu.
Szczur gigant Kozak ur. 28.01.2005 Ze mną od 03.03.05.
Szczurek Kekkai 13.04.2005 - 18.07.2006 [*]
Pies Bandi ze mną od zawsze do 13.09.2005 [*]
Zdjecia Kozaka i Kekkai'a
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Szczur nagle zdziczał

Post autor: Ewqa »

Jeszcze raz dzięki. Postepy są takie że Norka wedruje sobie po mnie i okolicach, a jak tylko ktoś sie zbliża, albo usłyszy dziwny hałas to w mgnieniu oka zanika na kołnierzu pod włosami. To prawdziwa błyskawica. Mi zaufała do końca, chociaz nie lubi wyjmowania z klatki, zawsze pod przymusem, ale jak juz wyjme to wracać tam nie chce.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”