[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - ?ció?ka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

Właśnie... mam 8 szczurów. Próbowałam trociny (wymieniam codziennie, jak na razie jest to najoszczędniejsze.... trociny, b. miękkie i nie pylące za bardzo mam za 1zł spore opakowanie), pigwę, cat's dream i pochodne, ale po prostu śmierdzi. Muszę wymieniać wszystko codziennie lub co 2 dni. Czy znacie cokolwiek, co poleżałoby troszkę dłużej, przy takiej ilości ogonków?.... Tylko proszę nie o informacje teoretyczne, ale o sprawdzone doświadczenia.... Może żwirek dla kotów, pochłaniający zapach? Boję się tylko, że będzie się pylić. Miałam niedawno w domu małą kotkę (teraz już wyrosła i robi na podwórku) i przetestowałam chyba z 8 rodzajów żwirków - wszystkie się pylą :(

Czy po prostu przy 8 ogonkach nic się nie da poradzić na zapach?....
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2006 7:27 pm przez Nakasha, łącznie zmieniany 1 raz.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: krwiopij »

ja przy moiche bestiach uzywam benka... moim zdaniem nie pyli - a nawet jesli troszke, to nie zauwazylam zadnego kichania czy podobnych objawow u ogonow... zapach i wilgoc pochlania calkiem przyzwoicie, a do tego neiwiele kosztuje...no i zbryla sie, co mnie znacznie ulatwia sprzatanie - wybieram tylko zasiusiane grudki, a reszta czystego zwirku moze zostac (oczywiscie do czasu - kupki tez sprzatnac trzeba czasami ;))...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Lechu
Posty: 65
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 5:06 pm

Re: ?ció?ka dla 8 szczurów

Post autor: Lechu »

[quote="Nakasha"]Tylko proszę nie o informacje teoretyczne, ale o sprawdzone doświadczenia....
[/quote]

Sory :D

Moze kup wieksza klatke toi sie zapachy/kupki i siki rozniosa na wiekszej powierzchni trocin co da w efekcie brak smrodu/lub zmniejszenie natezenia :wink: :) :D
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: WildMoon »

Mam klatke Furet XL a w niej jak wszystkie w srodku, to najwiecej 8 szczurow. W klatce mam spora kuwete narozna a w niej specjalne prasowane wiory (zwirek drewniany), ktore dobrze wchlaniaja wilgoc i zapachy. Szczury sa nauczone zalatwiac sie do kuwetki naroznej, wiec sama sciolka, ktora wysciela cala kuwete - zwykle trociny - sie tak szybko nie zuzywa. Sciolke wymieniam srednio co tydzien a kuwetke narozna (toaletke;)) codziennie lub co drugi dzien.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Czarna20 »

a ja nadal obstawiam przy swojej metodzie - mam dużą klatkę, w niej 5 szczurków (było i 6) i rzeczywiście, po trocinach i sianku syf w okolicy klatki, wszelkiego rodzaju żwirki pylą, są niemiłe w dotyyku itp. polecam z takich sztucznych rzeczy taki koci brykiet drzewny - pachnie lasem, nic nie pyli ani się nie zbryla, a na ten brykiet pocięte w niszczarce papiery!! to najlepzsa zabawa dla szczurków...ach, te korytarze...a jak używasz do tego gazety to ścinki są dosuć długie więc nie świnią tak dookoła klatki. u mnie się ten system sprawdza (bez brykietu, same ścinki) już od długiego czasu i polecam - nic nie kosztuje (stare gazety każdy ma) i nie szkodzi szczurkom (moim przynajmniej)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Ania »

Farba drukarska jest dla szczura silnie trująca, szczerz odradzam ściółkę z niszczarki (po wydrukach i gazetach). Pomijam, że w niektórych przypadkach taki papier jest ostry jak brzytwa...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Dixi »

Farba drukarska owszem Aniu szkodzi, ale przy mocno starych gazetach jest nieszkodliwa.
Pozdrawiam,
Aguśka
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

Owszem, mam zamiar kupić jeszcze 1 klatkę (mam 3 połączone, z czego podstawki mają 2), ale na razie muszę uzbierać na to pieniążki ;)

Niestety moje szczurki nie są nauczone robić w jedno miejsce i nie potrafię ich tego nauczyć ;) i tak ogromnym - ogromnym! - sukcesem było, że nauczyłam je nie wywalać jedzenia z misek ;)

Dzięki za rady, zobaczę co da się zrobić :) Spróbuję najpierw Benka - może nie będzie problemów (są b. wrażliwe na pylenie :-( używałam go tylko raz i w sumie nie był najgorszy.... ) i pociętych starych gazet (mam ich kilogramy ;) ), bo drewniany żwirek, który można u mnie dostać, nie pochałania zapachów w wystarczającym stopniu ;) a nie sądzę, by taki od stolarza był lepszy :lol:
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

Hahahahahaha wiecie co moje szczurki zrobiły jak im nasypałam żwirku do jednej z klatek :P? Zniosły sobie na niego bluzkę (kładę im koszulki w miejscy gdzie śpią i wymieniam co 2 dni ;P) i niemal całe trocinki z drugiej połączonej klatki!! :P :P I śpią na tym wszystkim!!! Mało nie padłam ze śmiechu jak to zobaczyłam :P :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: mataforgana »

ostatnio kupiłam Benka, krwiopij, za ile go kupujesz i w jakim sklepie? ja zapłaciłam pozad 9zł i tak sie zastanawiam, bo to nie było najtansze miejsce...

na poczatku dziewuchy BAŁY SIĘ na niego wejsc :| tylko Triss od razu go olała ;) teraz juz ok. nie pyli sie ten żwirek przesadnie i nic nie śmierdzi, tylko musze dzisiaj kupki wybrać ;)

hmm, chociaz sie troche zastanawiam, bo Milva miała dzisiaj zakleone oko jedno... ale to chyba nie od żwirku, bo lezy juz 2 dni i wcześniej nic sie nie działo. w razie czego moge Milvie przemyć slepka jakims rumiankiem, nie? musze je jeszcze poobserwować, ale mysle, że żwirek jest całkiem dobrym rozwiązaniem :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

Chyba też zaczęłam tak myśleć - moje szczurki były żwirkiem zachwycone, kopały w nim i ocierały się o niego :lol: Od razu wszystkie zbiegły, obwąchać, popatrzeć, wytarzać się w nim :lol: :D Jest teraz w 2 klatkach (ale już nie daję im tam bluzek :P), nasypałam na wierzch troszkę trockinem - ale sam żwirek jest mięciutki i szczurki go lubią :) I nie śmierdzi tak mocno ;)

U mnie w Białym Benek kosztuje ok. 7-8 zł..... ale to też zależy od miejsca... ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: morzeszek »

hmm mój kot urzywa benka ale szczurkowi zbrylajacego sie jakos boje dać bo moja wszystko sprawdza czy sie czasem do jedzenia nie nadaje a mój pies jak sie nażarł tego to cieżko sie rozchorował środki przeczyszczające musiał dostawać brzez 2 tygodnie aby wszystko wyszło i tak przez 2 miesiące mieliśmy co chwile mieszkanie w rzadkiej psiej kupie :oops:
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

morzeszek - Jak już piszesz, to, bardzo Cię proszę, rób to poprawnie. Zachowuj odpowiedni szyk wyrazów w zdaniu i znaki interpunkcyjne - jak kropki, przecinki i zaczynaj zdania dużą literą... to bardzo pomaga czytać, tak, że nikt nie musi domyślać się o co Ci chodziło.

... Ale szczury nie jedzą żwirku. A przynajmniej nigdy nie słyszałam, by jadły. Żwirek nie bryluje się od szczurzych siuśków - są w zbyt małej ilości i to naprawdę żadna przeszkoda. Poza tym ja i tak co 3 dni wszystko wymieniam, więc nawet nie ma szansy, by zrobiłą się z niego breja ;) Uważam, że tak czy siak trzeba zwierzętom wymieniać podściółkę - nawet super wchłaniającą zapachy - co najmniej raz na 6 dni.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Ania »

Ja kupuję żwirek "Tesco" w Tesco ;) Płacę około 4 zł, jest fantastyczny a nawet wg mnie lepszy od benka. Jest to właściwiej piasek dla kota, nie pyli, pięknie się zbryla i lepiej pochłania zapachy niż Benek (wg moich obserwacji) - nie kaleczy, szczury wydają się nie wykazywać zainteresowania nową ściółką więc myślę, że jest ok. Używam jej od około miesiąca, jest bardzo wydajna.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ściółka dla 8 szczurów

Post autor: Nakasha »

Na moim zadupiu nie ma nawet Tesco, mamy tylko Auchan, gdzie wybór żwirków jest..... mały.... a w sklepach zoo. kosztuje taki żwirek niebotycznie dużo. Znalazłam niezłe sklepy zoo. na rynkach - sprzedające tylko akcesoria dla zwierząt - karmy, klatki, podściółki. Tam się zaopatruję ;) niestety niewiele żwirków nie pyli, pamiętajmy, że szczury to nie koty - one bawią się w żwirku, rozkopują go, wszystko się do ich biednych nosków klei.... a kotki się ładnie załatwią, trochę rozkopią - ale spędzają w kuwecie kilka minut, a nie kilkanaście godzin...

Ciągle szukam najlepszego żwirku ;) mam zamiar przetestować jeszcze kilka rodzajów - ale z braku laku chyba zostanie mi tylko Benek.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”