wielkosc klatki a ilosc osesków

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yrsa

wielkosc klatki a ilosc osesków

Post autor: Yrsa »

Przedstawiam więc mój problem. Jak sie dowiedziałam ilosc szczurków w miocie zależy od warunków w jakich żyje szczurka-mamusia. Im gorsze warunki tym mniej szczurków. Ponoć szczurza macica moze wciagać płody... :?

I teraz moje pytanie... Czy wielkość klatki ma na to wpływ? Tzn. czy szczurcia moze sobie pomysleć..."mam taka wielką klatkę to moge urodzic ich ze 20 bo i tak sie zmiescimy: :D

Moje pytanie jest wynikiem tego, ze znalazłam super piękna klatkę. Jest olbrzymia, ma chyba z 5 pieterek. Chciałabym ja kupić mojej małej.

Jakos pod koniec lipca lub na początku sierpnia urodzą sie u mnie maleństwa.... Wiem, ze pewnie zostanie u mnie kilka szczurków (na razie zamówienia mam tylko na samiczki. :( ) Będe musiała gdzies trzymać całe to stado jak podrosną.

I teraz mam pytanie: jakie macie klatki i ile szczurków w miocie miały wasze szczurzyce? Zobaczymy czy wielkośc ma wpływ na ilość... :P
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 12:49 pm przez Yrsa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

wielkosc klatki a ilosc osesków

Post autor: Ania »

No wiec tak - wszystko ma wplyw na ilosc plodow - jednak ilosc ich ksztaltuje sie w pierwszych dniach ciazy szczurki.
Wielkosc klatki, ilosc jedzenia, jego roznorodnosc, ilosc godzin spedzanych poza klatka, to, jak sie czuje zwierze w otoczeniu. Szczegolnie to zalezy od wieku zwierzaka i wieku przyszlego ojca.
Moja klatka jest duza - jak uwazam - dla jednego szczura, ma wymiary okolo 60, 40, 60 (nie pamietam dokladnie) ma 3 pooleczki i wielka (gleboka) kuwete. Zdecydowanie wedlug mnie starczy dla 2-3 szczurkow.

Moja Kasia jeszcze nie urodzila, na razie zaczal sie drugi tydzien ciazy. Ma poltora roku - w tym samym wieku byl ojciec wiec ilosc maluchow na pewno bedzie mniejsza, niz u mlodszych zwierzakow. Dam znac ile - jak sie urodza ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

wielkosc klatki a ilosc osesków

Post autor: Mada »

Mama narzeczonego Misao ma klatkę jednopoziomową, całą plastikową z kratką na suficie. Wymiary ok 40 x 60 cm.
Urodziła 13 szczuraków - pierwszy miot.
Miałam nadzieję że będzie ich mniej no cóż przynajmniej było wesoło.
Pozdrowiska
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
Yrsa

wielkosc klatki a ilosc osesków

Post autor: Yrsa »

Dziś zakupiłam klateczke dla Misao. Pojechałam razem z kajko24 (nasze pierwsze spotkanie na żywo!! Pozdrawiam Cię kajko!! :) ) aż na Bemowo. Klatka ma wymiary... 74 wysokość, 47 długść i 27 szerokość. Ciekawa jestem ile ona urodzi jak ma taka wielka klatke. :D to jakas plaga bedzie!!!!

Ale zgadzam sie z Madą... wesoło bedzie. :D
Jagoda

wielkosc klatki a ilosc osesków

Post autor: Jagoda »

Moja klaka jest klatką właściwie dla królików, długość - 60, szerokość - 30, wysokość - 30. Ma małe, metelowe pięterko. Urodziło się 15 szczurków (a jeszcze nerwy związane z kupnem, oswajaniem itd.). Chyba sporo :? .
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

wielkosc klatki a ilosc osesków

Post autor: Ania »

Jagodo - to nie tak sporo, raczej przecietnie :) Szczury maja duze wahania w normalnosci - od 2 do 5 szczurkow to maly miot, od 6 do (!) 1415115 to sredni miot... a duzy? no coz... Mychy szczurzyca urodzila mlodych 28 ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”