Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

_Jamaica
Posty: 63
Rejestracja: sob mar 19, 2005 2:07 pm

Czy wasze szczurki te? nie chc? siedzie? na r?kach?

Post autor: _Jamaica »

Moja suzi jest już chyba oswojona :lol: , biega sama po pokoju przychodzi jak ją zawołam, nie jest już strachliwa tak bardzo(choć czasem jej się to zdarza) ale za żadne skarby nie chce siedzieć na rękach, ani w kapturze, ani w rękawie, nic na nią nie działa br. Chciałaby najchętniej po pokoju chodzić, albo zaszyc sie w jakis kat i spać. Jak jest wypuszczona to przyjdzie sama da się pogłaskać ale o braniu na reke nie ma mowy!!.Czy wasze szczurki też tak mają?Czy ona jest po prostu jeszcze dzika?
Martina_88
Posty: 36
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 9:32 pm

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: Martina_88 »

moja Ash kiedyś nie chciała mi wchodzić na ręce, nie wspomne już o siedzeniu na nich( trwało to przez ok 2 miesiące odkąd ją dostałam) ale uwielbiała mój rękaw, kaptur i moje włosy :wink: , a teraz tylko podstawie reke i leci, ale jak widzi że zbliżamy sie do klatki to się wyrywa :roll:
31.08.2005 Are you ready?(ICQ 258-522-892)
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: Dona »

Wiesz, jeśli ona jest jeszcze młoda, to jest to całkowicie normalne zjawisko :D Młode szczurcie tak po prostu mają ;) Moje pannice już takie zdziecinniałe nie są, szczególnie Pestka (ma około 9 miesięcy). Ale najmłodsza, Kluska, która ma jakieś 3-4 miesiące to straszny wariacik :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: sachma »

Bandyta ma swoje dni kiedy moglby nie zchodzic z ramienia.... a czasem woli siedziec na kolanach czy na rece.... wszystko zalezy od jego humorkow :lol:
Obrazek
dagna
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:16 pm

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: dagna »

Z moja Gryzią jest podobnie- nie lubi siuedzieć na rękach, ani na ramieniu (chyba,że jestesmy na spacerze). Poza tym wszystko gryzie (wczoraj użędziła moją ulubioną spódnicę, a o pościeli, nawet nie wspomnę) Jednak myslę, iż wyrośnie z tego- ma tylko 3-3,5 miesiaca (ze mną jest od Wielkanocy)...
Łatka, Łatek i Gryzuś kochana!!!
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: roenna »

Szury to zazwyczaj ruchliwe zwierzaki i zamiast siedzieć spokojnie na rękach czy ramieniu wolą sobie pohasać ;)
Ale tak jak pisze Sachma, mają też tzw. 'Dni przytulaka' :D
Aniula
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 28, 2005 9:44 am

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: Aniula »

Moje na rekach tez raczej nie lubia.Z gryzienia rzeczy to raczej nie wyrastaja,chyba ze jest jakis sposob zeby je tego oduczyc,ja go w kazdym razie nie znam i moja 2-letnia kropka nadal gryzie rozne materialy jakie jej stana na drodze.Nie wyliczylabym chyba wszystkich rzeczy ktore mi pogryzla :wink:
:>
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: Ewqa »

Moje nie gryzą tylko próbują. Jak cos jest niejadalne (niesmaczne) albo nie jest to papier to zostawiają w spokoju.
Ale w miejscu nie usiedzą. Dzisiaj robiłam porzedek w papierach to z zachwytem kradły luźne kartki. Dawno nie miały takiej zabawy :)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: endru_ »

No u mnie to tak, wolność Tomku w swoim domku, a na dworze to w kapturze ;] . W domu to się rozhasają i nie ma mowy o żadnym siedzeniu na rękach :P A jak wyjde z nimi na trawke ?? Puszczam je wolno i zamiast korzystać z wolnej przestrzeni to goni mnie jeden szczuras za drugim, a jak do nogawki sie dorwie to do góry ;] Miejscówke tylko znajdzie i ani myśl żeby po ziemi biegać :P I co to za przyjemność z wyjścia na dwór mają to ja nie wiem, leniwasy wolą zwiedzać z "autobusu" świat :P No ale jak już parenaście razy wyszłem, i znudziło im się na początku bigać za mna, to każdy w inną strone zwiedzać świat,ale jak podejde to i tak często wspinają się drazu do góry :]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: Fam »

moja kiedys siedziala u mnie na ramienu godzinami a teraz jej sie na wycieczko zebralo i na tylku spokojnie usiedziec nie moze chwile, masakra mam szczure na ramieniu, apo sekundzie juz zsuwa mis ie po rekawie albo nogawce, dopiero jak fest sie zmeczy to przychodzi i zasypia
za tęczowym mostem: Karolcia
Motylek
Posty: 70
Rejestracja: sob cze 04, 2005 7:00 pm

Hektor

Post autor: Motylek »

Mój Hektor jest ruchliwy nocą. Kiedy jest dzień siedzi mi na ramieniu lub śpi w rękawie. W szkole wszyscy mnie znają jako: ta dziewczyna ze szczurkiem :P ... Nauczyciele wręcz błagają mnie żeby potrzymać lub pogłaskać Hekcia. :wink: :wink:
Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich wkoło. Zostawię tylko dwoje...
Tylko ja i ty...
Czopek przekroczył tęczowy mostek 1 stycznia, 2006 roku. Amen.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: AngelsDream »

Moje zdecydowanie tez wolą ramie niż same ręce, a najbardziej kolana. Oduczylam je przesiadywania w rękawach ze wzgledu na gabaryty najwiekszego. Za to lubią jak przytulac do nich policzek...
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: Lulu »

u mnie to zalezy od szczura...
Osama uwilelbia siedziec mi na rekach... wtedy chce tylko by go glaskac i drapac i glaskac i drapac i glaskac i drapac...
Dantyś tez ma czasem humorek na pieszczochy, ale rzadko...
natomiat reszta stadka jest niedotykalska...
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: KasiaGdańsk »

Moja mała w dzień posiedzi troche na rękach, umyje sie na ramieniu, ale za to około pierwszej w nocy robi sie z niej "siekacz pościeli" i broi na całego. Fajnie jest jak walczy z moja stopą i ucieka lub kradnie mi jedzenie z talerza, ona jest po prostu boska. Czasami sobie siknie troszkę na mnie, ale kupek nie robi poza klatką, tylko broi i broi.... :)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

Czy wasze szczurki też nie chcą siedzieć na rękach?

Post autor: agacia »

Moje maluszki lubia biegac po mnie albo spac w kapturze lub w rekawie,ale nie lubia byc trzymane w dloni. Dzisiaj zrobilam im spanko z nogawki od spodni,ktore musialam mocno skrocic.Zobaczymy czy sie spodoba taka kryjowka 8)
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”